Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Bunkóság megkérdezni valakitől...

Bunkóság megkérdezni valakitől,hogy honnan származik?

Figyelt kérdés

Én Ausztriában élek és megismerkedtem egy férfival akin látszott,hogy biztos nem osztrák vagy német és én megkérdeztem,hogy honnan származik mert mindig is érdekelt mások kultúrája és szokásai.

Ez bunkóság?

Manapság már semmit nem merek kérdezni mert úgy érzem ezzel megsértem őket.

Nem vagyok rasszista meg semmi..sőt.

Nagyon nagyon izgalmasnak tartom ha valaki egy másik kultúrából jön és próbálok ilyen emberekkel ismerkedni.


2022. júl. 13. 11:29
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nincs ebben semmi rossz, Ausztriában még kisvárosi közegben is találsz mindenféle nációt, miért ne kérdezhetnél rá?

Millió magyar, lengyel, szerb, arab és minden más, életszerű a kérdés, semmi bántó nincs benne, hacsak a hangsúly nem közvetíti úgy.

2022. júl. 13. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Csak azért kérdezem mert ugye látszik rajta és én emiatt kérdezem meg.

Ez nem bunkóság?

Amúgy itt született és perfekt németet beszél.

2022. júl. 13. 11:36
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez emberfüggő, van aki az ilyenen is megtud sértődni, de szerintem ezzel semmi baj nincs. Mármint szerintem nincs baj ezzel a kérdéssel. Én nem tartanám bunkóságnak, ha egy külföldi országban megkérdeznék, hogy honnan származok.
2022. júl. 13. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy bunkóság, én is mindig megkérdezem hasonló esetben, Németországban élek. És szeretem ha tőlem is megkérdezik, bár rajtam nem látszik, csak hallatszik, hogy nem echte német vagyok :)
2022. júl. 13. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Tőlem számtalanszor kérdezték az akcentusom miatt, egyszer sem éreztem sértőnek. Az volt furcsa, hogy egyszer amikor megmondtam, hogy magyar vagyok, megkérdezték, játszom-e hegedűn. Bár egyértelmű volt a kérdés nem sértődtem meg, pedig világos a bőröm, barna a hajam és kék a szemem.
2022. júl. 13. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom hogy az e de én is meg szoktam kérdezni emberektől meg egyetemen is hogy Where are you from?
2022. júl. 13. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!