Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Éltetek volna a kiegyezés...

Éltetek volna a kiegyezés (1867.) és az első világháború kitörése (1914.) között Budapesten?

Figyelt kérdés
Ebben az időszakban hatalmas fejlődés indult meg Budapesten, és ekkor már egész elfogadható volt az életszínvonal.

2022. júl. 13. 14:05
A kérdező szavazást indított:
Igen.
Nem.
18 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
92%
Állítom, Budapest akkor fejlettebb volt, mint ma.
2022. júl. 13. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Én nagyon szívesen éltem volna akkor a fővárosban, habár biztosan voltak árnyoldalai is az életnek. A kiegyezés szerintem méltatlanul kevés figyelmet kap, jelentőségéhez képest.
2022. júl. 13. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Sokan azt mondják, hogy a Monarchia alatt volt a legjobb az élet.
2022. júl. 13. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Cselédként, napszámosként, gyári munkásként biztosan nem, de közép-, vagy felsőosztálybeliként igen.
2022. júl. 13. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen, akkoriban gyorsan fejlődő, színvonalas világváros volt. A kedvenc épületeim is abban az időszakban épültek, csakúgy, mint a lepusztult villa, amiben lakom. (Az akkori életszínvonalat elég jól szemlélteti, hogy ezt a jelenleg hat lakásra osztott épületet egy szobafestő-mázoló építtette magának. Jól mehetett neki az üzlet.) Nem vagyok nagy történelemtudós, de nekem úgy tűnik, hogy ez a korszak volt az egyetlen pozitívum, ami az államalapítás óta történt errefelé.
2022. júl. 13. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
41%

Nekem nem tetszett az az időszak, apám egyszerű cipész volt, anyám pedig születésem után meghalt.Nagyon szegények voltunk, és alig volt mit enni.

Nagy fejlődés,meg építkezés, de persze munkavédelem meg semmi. Egyik bátyám a Ferenc József híd építésén dolgozott, és egy tartovas ráesett, kórházban volt fél évig,aztán meghalt. Persze el lett tusolva a dolog. Nehogy azt higgye bárki is ,hogy akkor jó világ volt. A fouraknak, azoknak maximum

2022. júl. 13. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
#6 Hány éves vagy? Ha már a bátyád már élt a 800-as évek végén
2022. júl. 13. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!