Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek ennek lenne...

Szerintetek ennek lenne "értelme"?

Figyelt kérdés

Családomban senki nem tanult, értelmiségi. Én sokáig nem tudtam mi akarok lenni (most sem teljesen)... Mindegy lényeg hogy én technikumi éveim alatt "döntöttem" hogyha én tanulni fogok valamit az életembe (nyilván munka terén) akkor az csakis orvos lesz, ugyanis más mint munka nem érdekel.

Én szeretnék elmenni orvosira, de semmi támogatás nincs, és saját magamon is van mit csiszolni.

De leérettségiztem már, és most kéne kezdeni magammal valamit. Arra gondoltam hogy munka mellet megvenném az orvosi könyveket és tanulnék belőlük, ugyanis érdekel a dolog. Szerintetek ha egyszer évek múlva orvosin leszek, hasznát fogom venni?

Vagy munka mellet olyan fáradt, kimerült, kedvetlen leszek hogy kedvem nem lesz tanulni?


2022. júl. 14. 01:40
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A tanulás soha nem haszontalan. Még ha netán közvetlen haszna nincs is (de amúgy lesz), az, hogy érdeklődsz, "tornásztatod" az agyad, nem zökkensz ki a tanulásból, óriási segítséget jelent a jövőre nézve.

Hogy mihez lesz kedved munka után, azt meg előre nem lehet tudni.

2022. júl. 14. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az orvosi szerintem nem az a kategória, amit hobbi szinten érdemes megtanulni. Tanulj masszőrnek pl. (anatómia) onnan még bármi lehet.
2022. júl. 14. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Mint tapasztalt egyetemista/diplomás hasonló területen, én úgy gondolom, hogy ennek ebben a formában nincs értelme, ha az a cél, hogy felkészülj vele a szakra. Ha évekkel később kezded a szakot, nem fogsz rá emlékezni és lehet, hogy mást és más módon fognak számonkérni.


Természetesen nem baj, ha olvasott vagy és van egy tájékozottságod a szakterületeden, ez nagyon hasznos tud lenni mindenféle ösztöndíj és szakmai eredmény szempontjából, de nem feltétlenül a tárgyak teljesítésében.


Én inkább azt javaslom, hogy tényleges tanulás helyett inkább a szakmád vad, izgalmas oldaláról tájékozódj. Ne a különböző anatómiai képletek neveit meg folyamatok lépéseit tanuld, úgyis újra fogod tanulni. Olvass publikációkat, izgalmas és szép dolgokat a szakmádban. Ezeknek a dolgoknak a keretein belül valószínűleg ragadni fog rád egy nagy adag általános tudás is, de mégis olvasmányosabb, szórakoztatóbb és kiemel az átlag hallgatók közül a későbbiekben.


És a helyedben nem húznám sokáig ezt a dolgot. Első most neked a munka és az, hogy egységnyi idő alatt minél több pénzt gyűjts vele össze. Aztán amire marad időd mellette, arra marad. Majd ha felvettek, előtte pár hónappal felfrissítheted a boksz-kémia alapjaidat, ha már van belőle két jó érettségid és nem akarsz kiesni a rutinból, de másra nincs igazán szükséged.


Számold ki, hogy orvosi mellett, ha csak néhány hétvégén és nyaranta dolgozol, mennyit tudsz összeszedni és számold ki, hogy a teljes képzés alatt nagyjából mekkora összeg kell neked a megélhetésedhez és ahhoz, hogy tudj tanulni anélkül, hogy komolyabban aggódnod kellene az anyagiak miatt. Tudom, ez ilyen bizonytalan gazdasági helyzetben egy nehéz feladat, de nagyjából fel lehet mérni, hogy ennek fényében mekkora összeget kellene összeszedned ahhoz, hogy nyugodtan neki tudj menni a képzésnek akkor is, ha közben csak aprópénzt tudsz keresni. A 6 éves képzésre vonatkozóan én nagyjából olyan 4-5 millió megtakarítást mondanék, ha kolis leszel vagy otthonról jársz be.

2022. júl. 14. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha most csak rossz munkát találsz minimálbérért, akkor szerintem érdemes lehet valami könnyebb egyetemet (pl gazdaságit) elvégezni és akkor kevésbé rossz, jól fizető munkád lesz (feltételezve, hogy semmi nem érdekel, csak az orvosi, de amúgy simán találhatsz valami olyan munkát, amit szeretsz is)
2022. júl. 14. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"rdemes lehet valami könnyebb egyetemet (pl gazdaságit) elvégezni és akkor kevésbé rossz, jól fizető munkád lesz"


Ez nem rossz ötlet, de ha utána orvosira akar menni, akkor nettó szívás. Ha most elvégez egy másik képzést, kicsúszik az állami féléves keretből, magyarul az orvosi utolsó 2-3 évét végig kell fizetnie, ami önmagában is 6-9 millió forint tandíj... Ez az ötlet csak akkor működne, ha teljesen elvetné az orvosit szerintem.

2022. júl. 14. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!