Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mitől függ kinek mennyi az...

Mitől függ kinek mennyi az "esze"? Taníttatás? Öröklött dolog? Miért eltérőek az emberek készségei?

Figyelt kérdés

Volt egy cserediák osztálytársam. 1-2 hónap alatt anyanyelvi szinten beszélt magyarul. Kijavította ragozásban a többieket. Minden órán bekapcsolódott, magyarul oldotta meg a metekfeladatot.


Most plasztikai sebész.


Annak ellenére, hogy 16 évig tanultam, sosem voltak ennyire jó eredményeim.


Eléggé feledékeny vagyok.


Vajon ez memóriától függ?


Valaki csak figyel és alig kell tanulnia.


A jó memória miatt viszi valaki sokra?

Vagy mi az oka annak, hogy ennyire eltérőek az emberek szellemi képességei?


Miért más az agyunk?


2022. júl. 18. 09:01
 1/9 anonim ***** válasza:
Függ attól is mit örököltél a családodtól.
2022. júl. 18. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Sajnos órákat kellett töltenem tanulással. Kítűnő voltam, de csak a szorgalmam miatt. A reál tárgyak már annyira nem mentek. Irigylem azokat az embereket, akik ennyire tehetségesek. Nekem a rajzoláshoz, festéshez hangszerekhez volt tehetségem. Ezzek nem sokra mentem.
2022. júl. 18. 09:28
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen ember a világon nincs, aki 1-2 hónap alatt megtanul bármilyen nyelvet a nulláról, főleg nem a magyart.
2022. júl. 18. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Genetika ÉS jó nevelés. Akinek születéstől jó az IQ-ja, és olyan környezetben nő fel, ahol ezt kibontakoztathatja, annak nyert ügye van.
2022. júl. 18. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nagyon sokat számít, hogy mit jelent neked a tanulás. Ha megérted a dolgokat, akkor elég órán figyelni és 1-2-szer átolvasni a dolgokat. Ha csak bemagolsz mindent, akkor kell az egész napodat tanulással tölteni.

Egy nyelv megtanulásához kb 800 órányi tanulásra van szükség, ami azt jelenti, hogy napi 8 óra tanulással elvileg 100 nap alatt meg lehet tanulni egy nyelvet. De az 1-2 hónap még így is túlzásnak tűnik.

2022. júl. 18. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Shaddark ***** válasza:

Szerintem nem csak IQ függő a dolog.

Az is, de a személyiség típustól is nagyban függ.

Vannak az elemző típusok mint én is, ezek könnyen átlátják és megértik a rendszereket, folyamatokat. Megértik hogyan működik és nem kell magolniuk mert kitalálják, hiszen értik mi hogyan működik.

Vannak a rendezők, akik nem nagyon látják át a dolgokat, cserében a részletek kidolgozásában kiválóak, pontosak, precízek és az ő típusuknal általában nagyon könnyen megy a magolás is.

És vannak az életművészek, akik semmit nem látnak át és a részletek untatják őket, kínszenvedés nekik ilyesmivel foglalkozni. Cserébe bármikor meg tudnak szervezni bármit.

Szóval sok (4 fő és 16 al) típus létezik, nem vagyunk egyformák.

Az IQ legfőképpen örökletes dolog, persze valamennyire lehet fejleszteni.

De a tanuláshoz szerintem nem IQ kell (persze, magasabb iq-val könnyebb) hanem tanulási készség. Ami viszont fejleszthető. Külföldön pl. először ezt fejlesztik a gyerekeknél, aztán jön a tanulás. Rengeteg memória "trükk" van, amivel a memória készség is fejleszthető.

A kérdező azt próbálja hogy adott készség szinttel nekivág és tolja ezerrel ha megy, ha nem. Ez szerintem egy rossz megoldás. Először fel kell fejleszteni ezeket a készségeket, majd azután használni.

2022. júl. 18. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

#pedig de! Brazil cserediák volt. Az emerikai cserediákok rosszul ragozták az igét, amikor beszéltek. Kijavította őket!

Most láttam, hogy elvégezte az orvosit, plasztikai sebész lett.

2022. júl. 18. 21:08
 8/9 A kérdező kommentje:
#3
2022. júl. 18. 21:08
 9/9 anonim ***** válasza:
Szerinted a cserediákok az utazásuk napján tudják meg, hogy aznaptól egy új országban fognak tanulni? Otthon már megtanulhatta a magyar nyelv alapjait indulás előtt, utána 1-2 hónap aktív használat után, már elég jól lehet beszélni egy nyelvet. Szóval ez simán hozható kellően jó szorgalommal. Az orvosi elvégzéséhez sem kell zseninek lenni, csak szorgalmasnak és motiváltnak kell lenni és persze nem szabad átlagon aluli képességekkel rendelkezni, de nem elvárás, hogy valaki zseni legyen.
2022. júl. 19. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!