Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A nem normatív online írásstíl...

A nem normatív online írásstílusból beazonosítható a tudatlanság?

Figyelt kérdés

Nem feltétlen elírásra vagy nyelvtani hibákra gondolok. Sokan spammelik a felkiáltójelet egy egyszerű kijelentő mondat után. Van olyan, aki a mondatvégi írásjelek, vagy vesszők előtt hagy egy szóközt. Van, akinek ellentétes irányba állnak az ékezetei a szavakon.


Ezek adódhatnak figyelmetlenségből is, de azt vettem észre, hogy aki ilyen stílusban ír, az általában nem a megfelelő véleményen van, nettó hülyeséget ír, vagy konteót terjeszt.


2022. júl. 19. 15:33
 1/7 anonim ***** válasza:
73%

Nem. Sokan telefonról írnak, egy ékezet, írásjel semmit sem jelent. Max az írás stílusból, szóhasználatból lehet nézni, hogy valaki "tudatlan".

"általában nem a megfelelő véleményen van"

Nincs olyan, hogy nem megfelelő vélemény. Olyan van, hogy valaki másképp gondolkodik, ehhez mindenkinek megvan a joga. Attól, hogy valakinek más a világnézet, más szempontból közelít meg egy dolgot még lehet értelmes, tanult. Egy adott téma szakértői (itt nem internetes szakértőkre gondolok) sem feltétlenül értenek egyet egy dologban.

2022. júl. 19. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
73%
Ilyesmik alapján, mint amiket példábak hoztál, biztosan nem.
2022. júl. 19. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
32%

Ez az állítás igaz is, meg nem is.

A figyelmetlenségből adódó hibák nem igazán vannak összefüggésben azzal, hogy ki mennyire okos. (Félrepötyögni egy szót még nem a világ vége.)

Sokkal szembetűnőbbek a súlyos helyesírási hibák, amiket inkább a j-ly felcserélése és a nyelvtani hangtörvények be nem tartása tükröz.

2022. júl. 19. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
#1, #2. Ezeket konzisztens dolgoknak értettem. Amikor valaki mondatról mondatra elköveti ezeket a hibákat.
2022. júl. 19. 15:56
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Inkább a trehányság.
2022. júl. 19. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Shaddark ***** válasza:
82%

Én inkább a fogalmazás alapján gondolom, hogy nagyjából be lehet "lőni" a szintet.

Elütési hibákat én is rendszeresen, az átlagtól többet produkálok. Mert az otthoni gamer billentyűzetemmel ide nem irkálok, az itteniek meg picik és folyton félregépelek mert azt szoktam meg.

Mobilon meg horror amit produkálok.

A felhozott példák inkább helytelen szokások, de szerintem nincs jelentőségük.

Én olvastam olyan blogot, ahol pl. az író egyik bevett szokása a mondatok kis betűvel kezdése volt. És szerintem ő értelmes emberke volt.

2022. júl. 19. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha valaki minden szóköz elé rak egy vesszőt, abból nem következik hogy tudatlan, ettől még lehet akármilyen témában nagytudású ember. Ez egy rossz berögződés, semmi több.
2022. júl. 19. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!