Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan derítenétek ki valakirő...

Hogyan derítenétek ki valakiről, hogy hol lakik / lakhat?

Figyelt kérdés

Nem kémkedek senki után, sőt én vagyok az a személy, aki néhány emberektől el akarom rejteni magamat. Az okát nem taglalom. Vannak, akik kívánnak megtalálni (nem bosszúból), de én nem szeretném. Aztán elgondolkoztam azon, hogy mégis hogyan lehetne kideríteni, hogy hol lakik az illető.

A gondolatot tovább víve kíváncsi vagyok, hogy tinektek milyen ötletetek van erre.


Feltételek:

- Azon kívül, hogy Mo-on lakok, nem lehet kiszedni semmilyen más információt, se megyét, se országrészt, se térséget, se semmilyen jellegzetességet a környékemen. Legfeljebb azt, hogy város, falu vagy tanya.

- Elektronikusan se lehet semmilyen információt kiszedni, mert úgy nem vagyok nagyon összeköttetésbe velük.


Tehát eszes dolgokat kellene kérdezni, amiből én úgy gondolnám, hogy nem lehet információt kiszedni, holott igen.

Most úgy fogalmaztam meg, mintha az én tartózkodási helyemet kellene megtudni...


Várom az ötleteket! :)



#furfangosság0 #eszesség
2022. júl. 26. 15:20
 1/8 A kérdező kommentje:
Nem biztos, hogy egyértelmű, de telefonon van kapcsolat.
2022. júl. 26. 15:21
 2/8 anonim ***** válasza:

Kérdés, hogy mit tudnak rólad már eleve azok az emberek....

Munkahelyedet, vagy hasonlót...

2022. júl. 26. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Csinálni egy weboldalt ami loggolja a látogató IP-ket. Felrakni rá egy képet, elküldeni neked, majd az IP-d geolokációját megnézni. Ezzel legalább körülbelül be tudják lőni, merre vagy, kivéve persze ha VPN-ezel.
2022. júl. 26. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Bocsánat, nem olvastam hogy elektronikusan nem ér, csak szavakkal. Akkor passz, ha nem vagy nagyon hülye, akkor reménytelen.
2022. júl. 26. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Ha nem vagy jelen a kozossegi oldalakon, nem tudnak rokonoddal kapcsolatba lepni, aki tudja hol vagy, nem ismerik a munkahelyedet, akkor sehogy.
2022. júl. 26. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha nyilvános cégadatokban szerepel a neved/címed, akkor bajban vagy...
2022. júl. 26. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha úgynevezett jogos érdek fűződik hozzá (pl. be akarsz perelni valakit), akkor a személyi adatok alapján kiadja a kért személy hivatalos címét neked a körzeti kormányhivatal.
2022. júl. 26. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ha nagyon ki akarnám deríteni valakiről, hogy hol lakik, akkor webkeresők, + a social media.


Ha egy telefonszámot előkerítesz pl, akkor telefonkönyvekkel esetleg lehet próbálkozni, sokaknak van, vagy volt vezetékes száma, amiket tudakozó oldalakról


A legtöbb ember simán megadja, hogy melyik városban lakik, innentől kezdve már elég egyetlen kép/videó, amit mondjuk az erkélyéről posztolt, hogy milyen szépen esik a hó télen, vagy egy kerti partis fotó/videó, amin látszik valami az utcából, a google streetview alapján már csak idő kérdése, és megtalálom.


Ha a fácsén ilyet nem találok, megyek a többire, insta, tiktok, stbstb.


Ha a saját maga által közzétett infók alapján nem jutok semmire, akkor jöhetnek az ismerősök.

Még az se számít sokat, ha leprivátolja az ismerősei listáját.

A lájkokból, reakciókból is fel lehet térképezni a dolgokat, barátok, családtagok, gyerek, tesók, feleség, férj, stb. megtalálása megoldható.


Jöhetnek ők, az ő adataik, képeik, stb. átnézése, itt is elég lehet egyetlen kép, amit mondjuk nagymama töltött fel, hogy "kisunokámnál karácsonyozunk", és a karácsonyfa mellett az ablakból látszik az utcakép.


Vagy egy gyerekkori havertól egy kép posztolva, amin a célpont rajta van, #old_school, @Bivalyröcsöge Móra Ferenc Általános iskola.


Máris tudod, hogy valszeg ott laknak a szülei.

Megkeresheted pl. őket innentől kezdve.

Ha megvan egy telefonszám apuhoz pl, akkor jöhet a social engineering.


Tegyük fel, hogy a célpont neve pl. Géza Béla, megvan apuka vezetékes telefonszáma, aki a tel. könyvben nem titkosította le a címét, és a neve Géza Józsi.

Felhívod, Szia Bélám, mi a helyzet? Értetlenkedik, hogy ő nem Béla, te elmagyarázod, hogy Géza Bélát keresed, jaaa, ő a fiam, blabla, bemutatkozol, mint Béla volt osztálytársa, osztálytalálkozót szervezek, még ott lakik a Béla? Ja, nem ott, már elköltözött?

De még a városban valahol?

Blabla, a legtöbb ember annyira gyanútlan, hoy simán ki lehet szedni belőlük szinte bármi ilyen, ártatlannak tűnő infót.


Illetve ott vannak a mindenféle archivált webes cache-ek, a google-ön kívül egyéb keresők, bing, yandex, duckduckgo, etc.


Kreativitás meg kitartás kérdése, az emberek 80-90%-ának meg lehet így találni a lakhelyét.

2022. júl. 26. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!