Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Enyire egyszerű dilemma mègis...

Enyire egyszerű dilemma mègis nehèz kèrdès?

Figyelt kérdés

Tegnap voltam egy előadáson. Az előadónak volt egy pontja. Anya vagy a baba.

Az előadó azt mondta, hogy összessègèben az anyát kell minden esetben megmenteni, ha van vàlasztási lehetőség. Ez egy fèl óràs előadás volt. A vègén mondta, hogy van e kérdés.

A következőt tettem fel:

" Ha a baba túlélési esélye 100%, míg az anyának 50% abban az esetben is az anya megmentése a cél? Ha nem, mi az a túlélési arány az anya szempontjából, ahol az anya helyett a gyermek vàlasztása a megfelelő?"

Az előadó enyhét ledöbbent. Végülis adott erre egy rövidebb választ, de látszott, hogy ez így kényelmetlen egy kicsit neki.

A kèt kérdéssel kapcsolatban nektek mi a véleményetek?


2022. júl. 27. 12:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Én azon a véleményen vagyok, hogy százalékoktól függetlenül előbb az anyát kell próbálni megmenteni, amíg arra bármi esély van. Akkor is, ha mondjuk 1%-100% az esély a sikerre.
2022. júl. 27. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Ès felvàlod, hogy ebben a szituàcióban lesz 2 halott, mintsem 1 túlélő? Illetve 10% esèlynèl hogy többsègèben 2 halott lesz?
2022. júl. 27. 12:33
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Az előadó valószínű csak egy betanult szöveget mondott el, esetleg volt azon felül véleménye is.De érezhetően nem volt felkészülve a kérdésedre.Letolta az előadáson a betanult szövegét és ennyi.

Szerintem ez a kórházakban úgy működik, hogy fellép egy probléma, aminek következtében életveszély alakul ki, és próbálják megmenteni mindenki életét.Abban a helyzetben és pillanatban nincs idő nagyon mérlegelni és gondolkodni, cselekedni kell másodpercek alatt.

Nyilván ha van protokoll ilyen helyzetekben, akkor azt fogják követni.Ugyanis minden ilyen esetet kivizsgálnak utólag,és előveszik az orvost, ha nem megfelelően járt el.

2022. júl. 27. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Most pontosan nem fogom tudni felidézni, de a születésed napjától fogva jogod van az élethez és hogy megmentsenek (legalábbis megpróbálják), ha erről másképpen nem nyilatkozol. Míg egy magzatnak törvényileg is más „jogai” vannak. Orvosi szempontból meg rengeteg tényezőt kell figyelembe venni, nem mindegy, hogy az anya miben szenved- van olyan állapot/betegség/helyzet, ahol az orvosi protokoll felülírja a fent említett dolgot (pl. az élettel összeegyezhetetlen állapotban van az anya), akkor nyilván a magzat lesz az, amit megpróbálnak megmenteni. De pl. ha az anya kómában van, de a fiziológiai szempontból „él”, akkor a majdan megszületett gyermeket visszarakják az anyához (mivel táplálni tudja, a szívdobogást hallja a gyermek, a testhő is stimmel), legalábbis van erre is példa.

De ez annyi tényezőtől függ... Elég ha az orvosnak más nézetei vannak és ez már kihat a döntéseire, és nem biztos h jogilag üzközne vmivel is. A másik, hogy úgy se tudja senki h egy műtőben mi zajlik le, és bizony rengeteg megbotránkoztató dolog előfordul, de ugye mindenkinek fontos a munka, és nem biztos h egy műtőssegédnek van annyi jövedelme, h egy perbe bocsájtkozzon egy orvossal (true story-n alapul a felvetésem).



A morális elveket meg a természetes szelekciót meg nehéz megvitatni. Ezért hagyatkoznak sokan a statisztikára, ami adhat fals képet, de legalább kivágják abból magukat, mint amit a második válaszoló feltett.

2022. júl. 27. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
4# hozzàteszem a kèrdésben szàmszerűsítve van. A való életben (nem úgy mint a filmekben) ezt nem enyire egyszerű szàmítàsba venni, pontos eredmènyt kapni...
2022. júl. 27. 13:14
 6/12 anonim ***** válasza:
Nem ertem ha a baba tulelesi eselye 100 %, akkor miert halna bele abba ha anyját megmentik?
2022. júl. 27. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
*Tehat ott az anyát kell menteni. a gyerek ÉLETKÉPES eleve. Miert kene megolni?
2022. júl. 27. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Szövegèrtès: vagy a baba èli túl, vagy az anya...
2022. júl. 27. 13:38
 9/12 anonim ***** válasza:
Akkor nincs olyan hogy 100% tulelesi esély
2022. júl. 27. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Hivatalos (sajàt vèlemènyem szerint) nincs. Ez talàn egy szemlèltetès lehet. A való èlet egy kicsit más... Valahol a 4 es vàlaszoló vàlasza erre a kèrdèsre a vàlaszod. Ez a dilamma màr egy nagyon règi dilemma... Amikor az 1 fiú utód volt az örökös, abban az időben a babàt vàlasztottàk... (ha jól tudom)
2022. júl. 27. 13:54
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!