Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Amíg nem volt TV,net mivel...

Amíg nem volt TV,net mivel foglalkoztak szabadidejükben az emberek?

Figyelt kérdés
Még a '70-80-as években? Nem tudom elhinni, hogy lehetne mit kezdeni magával egy embernek internet vagy TV nélkül. Mit csináltak a korabeli emberek?😧

2022. júl. 28. 16:00
1 2 3 4
 1/38 hollófernyiges ***** válasza:
99%
Rádióztak, olvastak, moziba mentek, horribile dictu egymással beszélgettek.
2022. júl. 28. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
26%

Napi 16 18 óra gályázás az otthoni gazdaságban.

Hajnal 4 tol livaterelés disznietetes gájázás a földeken takarmányok betakarítasa otthon borsó diótörés és nem kellett esti mese az alváshoz de még a szex is másodlagos volt.

2022. júl. 28. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
50%

*libazerelés disznoetetés napnyugtáig.

A nappal volt a munkaido. Pirkadattol napnyugtáig.

2022. júl. 28. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
93%
Aratáskor voltak bálok meg névnap eskuvőkön csak. Lerészegedésig az általuk szedett szőlőből altaluk készített pálinka borral
2022. júl. 28. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
95%

Ez kérdés? Hol élsz? :D

1: Nem hiszem el, hogy nincs semmi hobbid amit egyedül tudnál csinálni internet és tv nélkül...

2: az emberek ugyanúgy éltek, mint eddig, csak nem volt köztük olyan folytonos kapcsolat, mint most az internettel.

3: döglődtek?! vagy fociztak a gyerekek az udvaron, elmentek bringázni. Egyedül meg mittomén.. kiverted :D vagy könyvet olvastál, vagy zenét hallgattál. Embeeeer! nem igaz, hogy ezeket te nem ismered. :D

2022. júl. 28. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
100%

Najó. Nemár :D kérdező, te most vagy trollkodsz, vagy 8 éves vagy aki már a szülőszobán a telefont nyomkodta....

Kérlek kicsit gondolkozz, vagy kérdezd meg anyudékat. Nem hiszem, hogy a barátaiddal nem csináltok mást, csak telefonoztok és tévéztek.


Én is tévézek, telefonozok, gépen játszom, elég sokat, (gimis vagyok amúgy) de bőven jól érzem magam a végtelen számú hobbimmal, amikhez nem kell internet.

2022. júl. 28. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 A kérdező kommentje:
Szüleim meghaltak. Azt mondták, hogy azért szültek meg magányosak voltak és így társra leltek bennem, akit nevelhettek, gondozhattak. Akkor ezért születik most kevesebb gyerek? A net miatt?
2022. júl. 28. 16:38
 8/38 A kérdező kommentje:
Már csak digitális könyveim vannak. Ha nem lenne net, TV akkor néznék ki az ablakon egész nap. Ennyi az élet?
2022. júl. 28. 16:39
 9/38 anonim ***** válasza:
100%

Csak szólok, a 70-es-80-as években már volt TV.


Egyébként gyerekkoromban olvastunk, nálunk minden este esti mesét olvastak a szüleim. Vidéken nőttem fel, szabadidőben biciklizés, kirándulás, ping-pong, tollasozás, télen korcsolyázás, nyáron fürdés a tóban vagy strandon. Az utcánkból 6-8 gyerek összeverődött és fociztunk, kéziztünk, kidobósoztunk vagy játszottunk azzal, amit éppen találtunk. Sokszor rendeztek a családok szalonnasütést vagy bográcsozást egyik-másik háznál, ilyenkor a felnőttek beszélgettek, iddogáltak, a gyerekek meg elfoglalták magukat. Mozi, színház a közeli városban.

Később, mivel nálunk volt ifjúsági klub, hetente néhány alkalommal összejöttünk ott, videót néztünk, beszélgettünk, könyveket csere-beréltünk, zenét hallgattunk. Szerintem tök jó gyerekkorom volt.

2022. júl. 28. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
96%

Neked ennyi az élet, nem is értem, hogy lehetsz ennyire szűklátókörű.

Ott van az utazás, a túrázás, a városnézés, a természet felfedezése.

Ott vannak a különböző kulturális és szórakoztató intézmények és események (mozik, színházak, múzeumok, koncertek, előadások).

Ott van mindenféle kreatív hobbi (írás, zenélés, rajzolás, éneklés, színészkedés).

Ott vannak mindenféle "házi" hobbi (konyhaművészet, kertészkedés, varrás, szövés).

Ott van mindenféle sport.

Ott van a családdal és barátokkal töltött idő, amikor csak leültök inni együtt vagy beültök valahova.

Nem szeretnék bunkó lenni, de ha számodra nincs a TV-n és az interneten kívül élet, ott komoly bajok vannak, bár sajnos nem vagy egyedül.

25/N

2022. júl. 28. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!