Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mekkora az olvasási sebességetek?

Mekkora az olvasási sebességetek?

Figyelt kérdés

(oldal/h)


És hogyan lehet ezt fejleszteni?



2022. júl. 31. 22:25
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Egy nap alatt (talán 5-6 óra) elolvasok egy 400-500 oldalas könyvet, a szövegtöl függöen.

Ezt soha nem tanultam igazán, mindig is így volt, amióta megtanultam olvasni.

És nem csak magyarul, hanem német vagy angol esetében is.

2022. júl. 31. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Adottság kérdése is. Én nagyon gyorsan olvasok. Egész bekezdéseket fogok át. Úgynevezett képi memóriám van.

Ez már betűmánia, olvasás mánia nálam. Nem tudok meglenni olvasás nélkül, mindig és mindenütt olvasok. 5 éves koromban már folyékonyan olvastam. Tehát magától alakult ki a gyorsolvasási képessgem is.

2022. júl. 31. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
30 oldal/h. Kb.
2022. júl. 31. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ezek szerint velem van a baj,de én sosem mértem. A környezetem úgy gondolja, hogy gyorsan olvasok (hozzájuk képest), de az egyik előző válaszoló 1 bekezdés/pillantás sebességétől azért messze vagyok.
2022. júl. 31. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak olvasok pl regényt akkor 40-50 oldal óránként. Ha fel kell dolgozni, meg kell tanulni vagy szakszöveg, akkor katasztrófa. 😂
2022. júl. 31. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Az a kemény, hogy lassan már nem is tudok olvasni. Ilyen fiatalkori demenciám van, vagy nem tudom. Nem maradok ott fejben, egyszer csak azon kapom magam, hogy percek óta ugyanazokat a sorokat bámulom, de közben egészen máshol jártam.
2022. júl. 31. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem mindegy hány betű van egy oldalon. A helyes a betű/perc.
2022. aug. 1. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Shaddark ***** válasza:

Nálam is attól függ hogy egy regényt vagy szakirodalmat olvasok.

A regényeknél csak ráugrik a szemem és megyek tovább, nem betűnként hanem alakzatokként értelmezem őket mondatként.

Így nekem is egy jó könyv egy délután / este.

- Mivel nem betűket olvasok, így a betű/perc ezzel a módszerrel szerintem értelmezhetetlen, hosszabb mondatokkal sokkal nagyobb szám jönne ki mint rövidekkel, ugyanazzal az olvasási sebességgel.

Regényeknél olyat is tudok, hogy egyszerűen átugrom azokat a részeket amik nem érdekelnek, mint "A sötétségben rejtőző árnyak sziluettjén megcsillant a hold fekete fénye, mely baljós árnyékából előbújt a sarkcsillag tompa fénye"... Szóval amiknek semmi értelme csak hangulati elemek és bármikor magamtól is tudnék hasonló marhaságokat írni :)


Szakirodalomnál már szavanként nézem, mondjuk eleve azok jobbára angolul vannak, így ha tudnám sem olvashatnék gyorsabban mert az angol szavakat nem ismerem így fel ahogyan a magyart. De a magyar szakirodalmat is komótosabban olvasom, mert értelmezem is közben.

2022. aug. 1. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Szövege válogatja. A kedvenc íróm könyveit villámgyorsan olvasom, egy éjszaka alatt egy lendülettel megvan 400-500 oldal; ilyenkor azt sem tudom, melyik bolygón vagyok. Ha egy kicsit sem érdekel, amit olvasok, csak muszáj foglalkoznom vele, akkor viszont többször is át kell mennem egy bekezdésen, és egy örökkévalóságnak tűnik, mire a végére érek.
2022. aug. 1. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!