Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az intő jel lehet, ha marketpl...

Az intő jel lehet, ha marketplacen valami arab nevű ember keresett meg?

Figyelt kérdés

Árulok valami régiséget, és azzal kapcsolatban írt: "Szia! Ez megvan még?"


Nincsenek is magyar ismerősei egyáltalán, végignéztem, csak ilyen arabok végig. Nem értem.

Ha kap egy bankszámlaszámot, és egy hozzátartozó nevet, ahová utalhat, azzal nem megy semmire sem úgysem, ha adathalászatra megy. Nem?


2022. aug. 4. 00:46
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem ne add meg neki, de engem érdekelnek a régiségek, mit adsz el?
2022. aug. 4. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Tőlem az autómat nemrég egy angol pali vettem meg, ugyanígy. Azt hittem kamu.

Kiderült, hogy itt vett házat, 70 éves manus, Londonban élt egész életében, de idejött lakni valamiért.

2022. aug. 4. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
84%

Jajj, te..


"Szia! Ez megvan még?"

ez egy automatikus üzenetet, ha rámegy valaki a hirdetésre és félrenyom egy gombot.


Egy csomó "Szia! Ez megvan még?"

üzit küldtem már el én is véletlenül, pedig csak megnyitni akartam volna a dolgot.


Ne agyald túl, ráment, rányomott az automata üzenetre, szerintem még ő maga se vette észre.

2022. aug. 4. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Egyrészt iszonyú sok a scam, nekem kb 10 megkeresésből 4 valami afrikai scammer. Elég hamar kiderül egyébként.

Másrészt én is adtam már el nagyobb értékű bútort egy helyben élő indiai nőnek, nem is beszélt magyarul, csak angolul.

Szóval... Kezdj el beszélgetni, ha scam az hamar kiderül, mert neked kéne fizetned elég hamar.

2022. aug. 4. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Ezt nem tudtam, ez az első megkeresésem marketplacen.

Mi az a scam?

2022. aug. 4. 10:49
 6/14 anonim ***** válasza:

Átverés, csalás.

Azt mondja megvenné a terméket, már meg is rendelte a futárt, de a biztosítást neked kellene kifizetned ezen és ezen a linken keresztül, de ne aggódj, majd a vételárhoz hozzáadja a biztosítás árát.

Kivéve, hogy nem fogja, mert semmilyen vételár nem lesz, csak lehúzott a kamu biztosítás árával.

2022. aug. 4. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Shaddark ***** válasza:
Vagy olyan bankon keresztül utal, amiről tol neked egy charge backot ha odaért az áru.
2022. aug. 4. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

"Rendben, láttam az árat a hirdetésben meg vagyok elégedve az árral és az állapottal és szeretnék fizetni a bankszámlájára, majd fizetés után felveszem a kapcsolatot a fuvarozómmal, hogy megegyezzenek a beszedésről


Itt vannak a fizetéshez szükséges információk.


Számlatulajdonos :

Számlaszám:

Iban:"


Ez mi lenne? Adatokat se írt az utolsó 3-hoz, igaz ezeket nekem kéne megadnom neki, nem is értem... annak tűnik, amit a 6-os írt.

2022. aug. 4. 21:15
 9/14 A kérdező kommentje:

Segítsetek már légyszi. Nekem nem úgy tűnik, mintha csalás lenne, és le akarna húzni. Vagy tévedek?


Te küldted

Magyarországon élsz? A Magyar Postán keresztül tudom küldeni, ajánlott elsőbbségi levélként.


Horvátországból származom, ez probléma?


Te küldted

hogy gondolnád lebonyolítani az adás-vételt?


Szeretném, ha megértené, hogy már megbeszéltem, hogyan vehetem át Öntől a tételt, ezért a fizetéshez forduljon hozzám az alábbi részletekkel.


Te küldted

Nekem kell valamit fizetnem, hogy átvegye a tételt?


A futárügynököm eljön a házához, és átveszi, miután befizettem a bankszámlájára

2022. aug. 5. 12:10
 10/14 anonim ***** válasza:

"A futárügynököm eljön a házához, és átveszi, miután befizettem a bankszámlájára"


Kamu

2022. aug. 5. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!