Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Más is szorong emiatt?

Más is szorong emiatt?

Figyelt kérdés

Azon gondolkozom mostanában, hogy látom, hogy körülöttem mindenki megállapodik, házasodnak az emberek, gyereket vállalnak, én meg értetlenül állok a helyzet előtt, hogy hogyan tudnak úgy tenni, mintha minden a legnagyobb rendben lenne a világban?

Lehet, hogy csak engem ért el a klímaszorongas, de én a hosszútávú túlélésen gondolkozom, hogy próbáljak értéket menteni és teremteni. Nekem is van párom, nagyon boldogok vagyunk, az esküvő is tervben van, de most úgy érzem, hogy ez a legkisebb gondom, ki nem sz@rja le az esküvőket, miközben szénné égünk a napon, nincs termés, pazarlunk, pusztítjuk a földünket? És miért akar valaki egy ilyen világba gyereket szülni? Komolyan nem értem. Én most értem el arra a pontra, hogy nem kell gyerek, mert minek? Hova? Milyen jövőt kínálhatnék neki?


2022. aug. 19. 16:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
32%

Besz*pódtál a thungeres médiavonatba.

De szerencsére olcsó a megoldás: kihúzod a netkábelt.

2022. aug. 19. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem foglalkozz a saját dolgoddal. Én sem szeretnék gyereket, de eszemben sincs megkérdőjelezni, ha valaki akar. Nem vagyunk egyformák. Ha te nem akarsz, nem kell szülnöd, de aki akar, az hagy csináljon.
2022. aug. 19. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
59%
Hát, aki nem dugta bele a homokba a fejét, az tudja, hogy 5-10 éven belül itt hatalmas bajok lesznek és a többségünk meg fog halni. Ettől függetlenül megértem, ha valaki úgy él, hogy ezzel nem törődik. ;)
2022. aug. 19. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
20%
Szerintem neked fölösleges más gyerekéért aggódni, majd azt ők megoldják. Ha nem akarsz szülni, akkor ne szülj
2022. aug. 19. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
77%
Sokkal több a konteós mint az olyan aki a tudományokban hisz (pl tömérdek kutatás a klímaváltozásról). Azt hiszik, minden hazugság ami a hírekben van, nincs klímaváltozás, nincs aszály, covid sem volt igazából, az éhezés sem fenyeget. A világ összes problémájára ráhúzzák, hogy a média valótlan pánikkeltése, és ezt teljes magabiztossággal el is hiszik. Nem tudom melyik a rosszabb, a pofára esés amikor majd rájönnek hogy rohadtul nincs rendben semmi de már túl késő változtatni, vagy nekünk lassan végignézni ahogy minden romba dől, és tudjuk hogy túl jelentéktelenek vagyunk ahhoz, hogy megakadályozzuk.
2022. aug. 19. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Félreértés ne essék, én más gyereke miatt nem aggódok, látok elég selejtet szülőkkel együtt a munkám során, ezeknek úgyis mindegy. Csak azt nem értem, hogy hogyan képesek homokba dugott fejjel élni.

Ami a hitetleneket illeti, nekem számít a legkevésbé, hogy mikor esik le nekik a tantusz. Mi foglalkozunk földműveléssel a családommal és így látom a drasztikus változást, a legelőkön nem, hogy kiégett a fű, mint régen egy melegebb nyáron, hanem már fű sincsen. Az állatoknak a télre elrakott takarmányt adják már. Ez személyes tapasztalat. A kert fele kárba ment, pedig emlékszem, hogy 10 éve milyen bőség volt még es mesélhetnék a mostani tájképről, ami már augusztus elején októberinek nézett ki. Csak hát van, aki életében nem látott még ilyen dolgokat, mert ki sem dugja az orrát a betondzsungelbol...

Őszintén kívánom, hogy ezeknek a szkeptikusoknak legyen igaza. Bár úgy lenne!

2022. aug. 19. 17:35
 7/12 anonim ***** válasza:
0%

Kedves 3-as, 5-ös és kérdező. Akkor szerintetek mi a megoldás? Én pl. életemben először vagyok viszonzottan szerelmes. Hagyjam a fenébe az egészet és inkább töltsem a hátralevő 5-10 évet egy sarokban rettegve?

Komolyan kérdezem. Szerintetek mit kellene csinálni? Ha nem élni a saját életünket.

2022. aug. 19. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
53%
Kérdező, teljesen így gondolom én is. És elkeserít mennyi ember dugja homokba a fejét.
2022. aug. 19. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
#7 Ez hogy jön ide? Légy boldog és tudatos, találjatok ki, jigy hogyan tudtok fenntarthatoan élni, esetleg családot alapítani. Nr ész nélkül éljetek.
2022. aug. 19. 19:11
 10/12 anonim ***** válasza:
30%

"találjatok ki, jigy hogyan tudtok fenntarthatoan élni"

Ez nagyon szépen hangzik. De ha a nálunk okosabb emberek sem tudták még kitalálni, majd akkor éppen mi fogjuk, ugye? Amúgy pontosan erre vártam volna konkrét választ. De azt persze nem tudtál te sem adni, mint ahogy még senki sem tudott. Itt is csak azzal jöttök, hogy homokba dugjuk a fejünket, igen. Mert nincs semmi amit tenni tudnánk helyette. További szép napot, már ha egyáltalán tudjátok még élvezni a napot.

2022. aug. 19. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!