Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek érdemes tanulni?

Szerintetek érdemes tanulni?

Figyelt kérdés
Olyan munkahelyem lett, ahol sok a szabadidőm, azaz fél óra után van egy-két órás pihenés. Váltani nem szeretnék, viszont van e értelme tanulni, ga úgyse fogom használni a tudást. Igazából ötletem sincs, mert jelenleg nem is érdekel mélyen semmi, de azért jó volna hasznosan tölteni az időt.
2022. aug. 20. 08:28
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nyelvet mindenképpen
2022. aug. 20. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Költséges időtöltés, de ezt úgyis a szellemi igényed fogja eldönteni idővel.

Én lusta vagyok tanulni - és már a korban is benne vagyok, - ezzel együtt azt gondolom - annak a világszemléletnek az árnyékában, amit éppen megélünk, - hogy rosszat nem tehetsz azzal, ha több lábon állsz. A tudást viszont karban kell tartani időközönként, naprakészen kell tartani!

Például egy Commodore-64-es személyi számítógép ismereteivel ma már nem megy sokra az ember úgy, ahogyan egy 1970-es években felkészültnek, rátermettnek ismert orvos ismereteivel sem és a nyelvek is folyamatosan "torzulnak", újabb és újabb szlengek kerülnek a használatukba vagy halnak el bennük. Az építészeti stratégiák is folyamatosan változnak, - tehát még az sem elég, hogy "egy falat így kell felrakni" - és az nem változik!

Ez a kockázati tényező része a "felesleges" tanulásnak.

2022. aug. 20. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
57%

"úgyse fogom használni a tudást"


Mert örökké ezen a munkahelyen akarsz dolgozni, ahol semmi hasznosat nem csinálsz?

2022. aug. 20. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Igen, hosszútávra tervezek itt, jó fizetés, nem szakadok meg.
2022. aug. 20. 09:26
 5/8 anonim ***** válasza:
34%
és ők hosszútávra terveznek veled? honnan tudod hogy 5 év múlva nem csődöl be a cég?
2022. aug. 20. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szerintem tanulni mindig megéri. Ha más nem, saját szórakozásra. Fitten tartja az agyad. Akkor is, ha nem fogod használni.
2022. aug. 20. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Mert nem cég talán és húsz év múlva is állni fog
2022. aug. 20. 10:30
 8/8 anonim ***** válasza:
Erdemes. Barmit hozhat a jovo. Mindig kell b terv. De ha te kockaztatni akarsz meg egy helyre bizni magad akkor hajra 😊
2022. aug. 20. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!