Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért szépíti ki az emberek...

Miért szépíti ki az emberek tetteit a halál? Ezt saját magukban is így gondolják, vagy ez az ismerősöknek, rokonoknak szól?

Figyelt kérdés

Pl.:

Folyamatosan piás apa, aki verte a családot, terrorizálta a gyerekeit, megnyomorította lelkileg őket, sose adott nekik puszit, sose ölelte meg őket. Erre Facebookon: "Drága édesapám, olyan rossz, hogy elmentél, olyan sokat tanítottál nekünk."


2022. aug. 21. 15:43
 1/6 anonim ***** válasza:
56%
Nem a tetteket szépíti meg, de az embert szó szerint pofán veri a valóság, hogy az adott elhunyt személlyel nem kommunikálhat többet. Bármilyennek is tartotta, nincs már lehetőség beszélni vele, esetlegesen tisztázni a dolgokat stb.
2022. aug. 21. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
36%

Nem szépíti meg a tetteket.


1!


És? Miért akarna kommunikálni egy szar rokonnal?

2022. aug. 21. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

De hát ezek szerint igen. Számtalan ilyet látni közösségin és a való életben is.


Hazudós, lopós tesó, aki kicsiként még meg is verte - "Drága testvérem! Milyem sokat játszottunk együtt!"

Nemtörődöm, piás anyuka, aki egész életében a bulinak élt, hátrahagyta a gyerekeit - "Drága Édesanyám, Anyucikám! Már tudom, hogy fentről nézel minket és onnan óvod gyermekeidet."

Apuka, aki az új punci szagáért hátrahagyta a családot, a gyerekeire még gyerektartást sem fizetett - "Édesapám! Olyan hirtelen ért a halálod. Mindened volt a család."

Nárcisztikus nagynéni - "Keresztanyu! Úgy hiányzol. Olyan sok jó emlék köt hozzád."

2022. aug. 21. 16:06
 4/6 anonim ***** válasza:
89%
Mert ezek a szövegek a külvilágnak szólnak.
2022. aug. 21. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes és jó kérdés. Attól, hogy a vén piásnak nem voltak érzései, a másik félnek lehettek, ha nem is tudta/merte felé kimutatni...
2022. aug. 21. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
63%

Édesanyám 2 hete halt meg, pskrizofréniás beteg volt... velem élt, én is találtam meg sajnos a holttestet.. de nagyon rosszul bánt velem, ahogyan annak idején Édesapámmal is, aki már 5 éve nincs ezen a világon...


Viszont, így két héttel a sokk után, hogy egyik napról a másikra hirtelen meghalt egyre több gyűlölet jön fel bennem mind2 szülőn iránt... mind a ketten itt hagytak a xarban, nem akartak már velem lenni, nem volt egy kellemes gyerekkorom... a 2 szülőm ápolása, a szenvedéseik elvették a fiatal éveimet, itt vagyok közel a 30-hoz, most kell elkezdenem az életet...


Nah meg az ahogyan Anyámat megtaláltam meghalva, az a kép életem végéig velem lesz...


Halál ide vagy oda, de egy szülőnek kötelessége lett volna mindent megtenni annak érdekében, hogy elkerüljék ezt, ezt hogy méltatlan helyzetben, az udvari wc mellett találja meg vki, főleg a gyermek, 10 órája meghalva...


Borzasztóan dühös vagyok Rájuk...


Tehát, igen, van düh, de én nem írkálok ki semmit a Facebookra meg sehova, szépen csendben elvonultam... dolgozom, ellátom a kisállataim, intézgetem a halálozással kapcsolatos ügyeket, hogy minél hamarabb megszabaduljak Tőle, Tőlük...

2022. aug. 31. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!