Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Fizikai munkások miért erőbbek...

Fizikai munkások miért erőbbek,kitartóbbak mint azok akik kondiba járnak?

Figyelt kérdés

Építőipari cégnél melózok hetente jönnek kondis srácok.Sokan pár nap alatt elfogynak,nem hogy edzeni de már dolgozni is alig tudnak,mert nincs energiája.

Én se járok kondiba még is jobban bírtam a fizikai melót.

Akkor így mi értelme ezeknek az izmoknak ha funkcionálisan nem is tudja használni?


2022. aug. 25. 09:32
 1/7 anonim ***** válasza:
11%
Ha nagy az izomtomeg, akkor a szív többet dolgozik, egyszerű elettan. Persze, hogy elfáradnak, ebben nincs semmi extra. Párom munkatársa is jár konditerembe, de nem tud felmenni a 3. emeletre úgy, hogy ne fulladna. Vorosodik a feje és liheg, mert akkora izomtomege van, mint az állat. Mellette nem kardiozik. Őt nem zavarja, liftezik.
2022. aug. 25. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
52%

Én például egy informatikai cégnél dolgozom irodában, ergo én speciel pont nem azért edzek, hogy "funkcionálisan" jól bírjam a talicskázást, a téglapakolást, meg az ásást. Ettől függetlenül nagyon szívesen kiállok erőpróbára akármikor akármelyik építőipari mestör szakembörrel, kíváncsi vagyok ki a kitartóbb.

Annyira imádom, hogy itt néha előkerülnek ezek a segédmunkás fétissel rendelkező emberek, akik idealizált képként mutatják be a melósokat, mintha ők valami elképesztő erős, jó kondiban lévő, kemény legények lennének. A valóság ezzel szemben az, hogy ha megnézel egy építőipari céget, akkor ott agyondohányzott, alkoholista, lerobbant, pocakos, 80 évesnek kinéző csávókat fogsz látni, akik attól kifulladnak, ha fel kell mászni az állványra. Anno diákmunkásként én is dolgoztam ilyen cégnél, a rokonaim között pedig több olyan családtag is van, akinek építőipari vállalkozása van, úgyhogy látom, milyen emberek melóznak ott. Egyébként ezeket az embereket nem tudom, hogy mi értelme van összehasonlítani az átlag konditermi mell-bicepszező, géprángató, izolálgató, felülésezgető hobbigyúrósokkal, akiknek legnagyobb része tényleg arra se alkalmas, hogy kifesse a nappalit.

2022. aug. 25. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
25%

Bár trollkérdés, de azért: mindkettő elég heterogén halmaz. Én edzőteremben ultrafutóval is találkoztam már, ami kb egy erőemelő reciproka. Építkezésen dolgozhat egy lekvár tizenéves is nyári munkaként (mint pl. én 10 éve), dolgozhat egy 35 éves ember is, 20 év rutinnal meg lehet egy ötvenes leamortizált alak is, amit az előző válaszoló felvázolt. Most melyik hasonlítjuk össze melyikkel?


A fizikai munkásoknak jellemzően jó kondíciójuk. MERT MUSZÁJ. A kényszer nagyúr. Akik csak azért járnak a terembe, hogy durranjon a bicepszük, azok mitől lennének erősek és kitartóak? Hasonlíts össze egy melóst egy crossfitterrel.

2022. aug. 25. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
75%
Mert a kondisok jól akarnak kinézni. Izom méret növelése a cél. A munkásoknak nem kell felesleges izomtömeg, csak kitartás, az pedig egyáltalán nem egyenlő a nagy izommal.
2022. aug. 25. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
7%
Az jó mert én is ilyen helyen dolgozom és semmi nincs az erejükben, kitartásukban, de mellé még szarul is néznek ki. Alapból nagyon lusták és a nehezebb dolgokat géppel csinálják (bele kell ülni). Amivel amúgy önmagában nincs gond. És kondizok olyan emberrel aki elég régóta raktáros egy cégnél, elmondása szerint elég nehéz dolgokat pakolnak egész nap, ha gond lenne rá nem hiszem hogy ennyi pénzért és ilyen régóta alkalmaznák.
2022. aug. 25. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
37%

közel 10 év építőipar után:


szerintem szimplán rájönnek, hogy nem tetszik nekik a melós lét, koszosnak, retkesnek lenni, nem tudsz úgy kajálni, na meg a közeg akik között melózol. Így inkább dobbantanak.


Igazából felesleges összehasonlítani, mert egy melós egész nap gürizik, nem állhat le, de nincs rajtuk akkora izomtömeg természetesen.

Láttál már izmos festőt? Kb a háta leszakadna fél óra után, úgy bedurran.


Inkább hívnám a melós munkát szenvedésnek, mintsem kitartásnak.

2022. aug. 25. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
27%

Fizikai munkás vagyok,plusz kondiba is szoktam járni.Igaz,nem kell napi szinten megszakadni a melóban,de azért kell az erőnlét,ha hirtelen jön egy költöztetés,pld.

Kitartó azért vagyok alapvetően,mert muszály annak lennem,megköveteli ez a munka.De tapasztalatom szerint igenis a kondi fejleszti az erőnlétet,így jól jön melóhoz is.A kardio edzést sem szabad elhanyagolni,ez is sokat dob azon,hogy ne fulladjon ki az ember.

2022. aug. 25. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!