Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Tömegközlekedésen nagyon gáz...

Tömegközlekedésen nagyon gáz ha nem adom át a helyem időseknek?

Figyelt kérdés

18 éves vagyok de nagyon gyengék a lábaim, IV. fokú porfelpuhulásom van, egy ideig tudok sétálni (max. 45perc)meg állni (max.10 perc). Kaptam már egy-két szúrós tekintetet, de félek, hogy egyszer majd nagyon beszól valaki, vagy Pesten betámadnak, rengeteg rémsztorit hallottam.

Ti mit tennétek a helyemben?



2022. aug. 30. 08:19
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
34%

Olyan helyre ülnék, ahova nem könnyű bemászni, oda az öreg úgy sem akar leülni.

Ha viszont csak Te tudod átadni a helyed és nagyon rozoga az öreg, akkor add át. Neked fájni fog egy picit, de ő simán elzakózhat, beverheti a fejét stb.

2022. aug. 30. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%

nem gáz.


ha zavarnak a többiek, tegyél úgy mintha aludnál, vagy vigyél magaddal botot!

2022. aug. 30. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
Hát nem picit fáj. Az a baj 18 évesen nincs rám írva, hogy kb. mozgáskorlátozott vagyok.
2022. aug. 30. 08:35
 4/25 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos kívülről nem látszik az állapotod. Ha valaki beszól, mondd meg őszintén, hogy mozgáskorlátozott vagy. Legalább ő is tanul, hogy ne ítéljen a látszat alapján. Mondjuk a többség 18 évesen akkor sem adja át a helyét, ha nem beteg :(
2022. aug. 30. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
7%

Ha ott van az orrod előtt, akkor illik adatni, ha elfogadja.


Egyébként meg amit az első írt.

2022. aug. 30. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
44%

4-hez még: Esetleg van valami jelvény, amit kitűzhetsz? Legalábbis akkor, amikor úgy érzed, ez megvédene a támadásoktól.

Amúgy sajnálom a helyzetedet, jobbulást kívánok.

2022. aug. 30. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:
Nincs sajnos jelvény. 4-6os villamossal járok sokat aztán ott amúgy is sok a fura alak, szoval picit mindig félek.
2022. aug. 30. 08:43
 8/25 anonim ***** válasza:
91%
Nem gáz. Jó okod van rá, hogy te is szeretnél ülőhelyet, akkor is, ha nincs a homlokodra írva, hogy mi a probléma a lábaddal. A szúrós tekinteteket pedig meg kell tanulni kezelni. Sajnos az emberek nagyon hajlamosak belepofázni mások életébe, kommentálni a viselkedésüket, illetve ítélkezni anélkül, hogy a leghalványabb fogalmuk lenne róla, mi az oka bizonyos döntéseknek. Nehogy már attól félj, hogy a vadidegen Mari néni csúnyán néz, mert nem adod át a helyed. Ha pedig szóvá teszi, nyugodtan vissza lehet szólni.
2022. aug. 30. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
80%
Budapesten nem kell átadni a helyed mert vagy besértődnek "tudok én állni ne nézzen vén öregembernek" vagy pedig felállsz, mondod hogy átadod a helyed de nem foglalkozik veled és áll a helyén tovább. Vidéken meg ha morognak akkor megmondod hogy porfelpuhulásod van, ne foglalkozz vele, igazából nem leülni akarnak hanem kötekedni.
2022. aug. 30. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%
Nem gáz, nekem semmi baja a lábamnak, mégsem adom át a helyem. Szoktak hőbörögni, de nem érdekel. Ha meg nagyon hőbörög akkor rendre utasítom.
2022. aug. 30. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!