Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Fiatalok, ti mennyire szoktato...

Fiatalok, ti mennyire szoktatok spórolni vagy költeni?

Figyelt kérdés
17-24 éves emberek, egyetemisták válasza érdekelne leginkább. Tegyük fel hogy pl minden hónapban azért van egy kis kereseted (munka, szociális támogatás, szülőktől), de az ilyen minimális szint. És ha pl nem kell spórolnod semmi nagyobb dologra (pl lakás, albérlet, kocsira, jogsi stb), akkor ti csak úgy költekeztek és megvesztek mindent amit akartok, minden kis dolgot és az sem érdekel ha lenullázátok magatokat (olyan alapon hogy a pénz arra van hogy költsük, most vagyok fiatal stb)? Vagy azért nézitek, hogy mondjuk 50-100 k alá ne essen a kártyátokon a pénz (mert azért jó ha van, és ne legyek teljesen csóró)?

2022. aug. 30. 11:03
 1/4 anonim ***** válasza:
95%
En sokat meloztam suli mellett igaz nem egyetem. Volt, h mind el ment de volt h nagyon sokat kerestem. Sose kinoztam magam sporolgatassal, de ami maradt felreraktam. Jobb erzes igy h van elrakva par millio
2022. aug. 30. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
96%

Mindig spórolós típus voltam, de azért volt néhány dolog, amire sosem sajnáltam pénzt áldozni. Nem vagyok márkafüggő, nem dohányzok, inni is ritkán szoktam, de élelmiszerre mindig sokat költöttem, mert szeretek jókat enni. Persze legtöbbször főzni szoktam, főleg mióta ilyen árak vannak, nem szoktam rendelni, étterembe is ritkán járok mostanában, megnézem az akciókat. Ruhákat is általában turkálóban veszek, de már nem vásárolok kényszeresen új cuccokat, márkás cipőt stb, akkor sem, ha akciós. Igyekszem minőségi dolgokat venni, amik tetszeni fognak akár évekig. Van olyan pólóm, ruhám, ami már 5 éves, de olyan, mint új korában és még mindig tetszik is.

Élményekre viszont nem sajnálom a pénzt, ha el akarok menni egy koncertre, akkor elmegyek, de azért figyelem az ingyenes vagy olcsó lehetőségeket és nem veszek a helyszínen drága piákat.

Ha nem így álltam volna hozzá, valószínűleg el tudtam volna költeni minden pénzemet, de így van már egy kis megtakarításom és az albérletemet is fizetni tudom.

2022. aug. 30. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Én dolgozok, ösztöndíjat, ami csak volt, megpályáztam, így jobb hónapokban elég szép bevételem volt, rosszabb hónapokban is bőven kijöttem. Rezsit fizetek, más lakhatási költségem nincs, viszont nem kérek pénzt szüleimtől egyáltalán.


Én tartalékolok, mert lakást akarok venni egyetem után nem sokkal, de azért költök is. Ételre jó minőséget és élményekre, utazásra én is költök, de mindig előre kiszámolva, ésszel. Egyetem alatt is elég szépen meg lehet élni.

2022. szept. 1. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én kb. 16-17 éves korom óta csináltam különféle diákmunkákat, amikkel bevételre tettem szert, meg már előtte is félretettem a locsolkodással, ünnepekre és egyéb módon gyűjtött zsebpénzemet.


Költekezni sosem volt szokásom. Mindig megfontoltan vásárolok. Amire szükségem van, arra költök, olykor luxus dolgokra is, de kerülöm a számomra felesleges költekezést.


A fiam vagy 12 éves kora óta spórol a zsebpénzével. Ajándékokat, meg magának nassolni valókat szokott néha venni, de amúgy kimondottan takarékos minden költekezéssel. Ajándékokat is nagyon visszafogottan kér, csak amire igazán szüksége van, vagy nagyon akarja. Egy csomó mindenre úgy kell rábeszélni, hogy nem baj, hogy drága, mert magától nem akarja még azt se, hogy mi szülők, vagy a család megvegye neki. Azonos/hasonló minőségű termékek közül mindig az olcsóbbat veszi, stb.

2022. szept. 3. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!