Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Lehetek jó anya annak ellenére...

Lehetek jó anya annak ellenére, hogy borderline személyiségzavarom van?

Figyelt kérdés

Vagy felejtsem el? :(

Nálam ez a helyzet nem annyira súlyos, de azért nem is jó. A dühkitöréseimet már ahhoz képest egész jól kezelem, ritkábban is jön elő, mint régen. Depresszióra sajnos hajlamos vagyok, de igyekszem amennyire csak tudok hamar túllendülni rajta, ha esetleg bele esek, illetve szorongok, azt sajnos sokat. Dolgozom magamon, gyógyszereket nem szedek, csak ilyen gyógynövényes bogyókat, amik kicsit segítenek a hangulatomon. Terápiára már nem járok, nem is tervezem, mert annyira nem érzem súlyosnak, úgy gondolom (vagy legalábbis remélem), tudom kezelni saját magam. Férjem lehetne kicsit támogatóbb, de azért igyekszik ő is megérteni engem, amikor gázos vagyok fejben, már türelmesebb, mint annó. Szerintetek lehetek ennek ellenére jó anya? Szeretnénk majd babát, de én emiatt a dolog miatt sajnos kételkedem magamban.

27 éves vagyok jelenleg, kb 30 éves koromban szeretnék gyereket.


2022. szept. 2. 08:11
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem egy orvost kellene megkerdezned.
2022. szept. 2. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
95%
Mindenképpen szakemberrel beszélj erről és járj terápiára.
2022. szept. 2. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:

"Miért érzed szükségét hogy kiszarj egy gyereket a világra és kitedd a mentális betegségednek?"


Váó. Milyen kedves szavak. Azért érzem szükségességét, mert szeretjük egymást a férjemmel és szeretnénk egy gyereket, szeretnénk egy család lenni.


"Tudom, hogy nem akarod ezt hallani és nem esik jól de ne szaporodj, ha ilyen komoly mentális betegséged van, a gyerek örökölni fogja és iszonyat nehéz lesz Neked és Neki is."


Igen, örökölhető, de te miért állítod ilyen biztosra? Ez a betegség általában nem azért alakul ki valakiben, mert a szülője is beteg volt, hanem kialakul, rossz gyerekkor miatt pl. Én igyekeznék mindent megtenni annak érdekében, hogy szép gyerekkora legyen a gyerekemnek, de igen, lehet, hogy nem lennék rá képes a betegségem miatt, ettől félek én is.


"Én azt javaslom, hogy tanuld ki az óvodai szakmát, úgy gyerekekkel veheted magad körül"


Sok gyereket egyszerre biztos nem lennék képes elviselni, nem is igazán szeretem mások gyerekeit.

2022. szept. 2. 10:37
 4/24 A kérdező kommentje:
Viszont megfogadom a normális tanácsokat, felkeresek újra egy szakembert. Köszönöm.
2022. szept. 2. 10:42
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
Na az jó 4#
2022. szept. 2. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
Látom törölték az eredeti 3-as válaszolót... mondjuk nem is csoda.
2022. szept. 2. 11:00
 7/24 anonim ***** válasza:
72%
Nem, nem lehetsz. Próbálkozhatsz, de el fogsz bukni - még a mentálisan egészséges emberek többsége is megfekszik a gyereknevelésen. Agresszív, depresszív, terápia-kerülőként mit akarsz te egy gyerekkel? Tönkre fogod tenni és saját magadat is.
2022. szept. 2. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

#7

Értem, köszönöm a válaszod.

2022. szept. 2. 11:35
 9/24 anonim ***** válasza:
66%
De ez örökölhető, nem csak a rossz körülmények miatt alakul ki. Illetve van az is, hogy anya legyen a talpán, aki egy betegesen hisztérika gyereket csak azért is folyamatosan éveken át szeretettel és türelemmel tud kezelni. Az ember egy idő után bedobja a törülközőt, és a saját lelki épsége érdekében elhatárolódik tőle. Tehát maga a rideg, elforduló hozzáállás is a betegség következménye részben. És mi lesz, ha ott találod magad, hogy lesz egy idegbeteg, mindenért folyamatosan hisztiző gyereked, borderlineosként hogyan fogod bírni türelemmel? Én nem vállalnék.
2022. szept. 2. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
65%

Én semmilyen mentális problémával nem vállalnék gyereket. Önismereti kérdés, szeretnél olyan anyát, amilyen te vagy? Szeretné a gyereke, ha ilyen anyja lenne?


Üdv, egy gyermekmentes borderline

2022. szept. 2. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!