Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Volt már deja vu érzésetek?...

Volt már deja vu érzésetek? Szerintetek mitől van? Mi okozza?

Figyelt kérdés
2022. szept. 9. 08:19
 1/7 anonim ***** válasza:
21%
Hiba van a mátrixban. Akkor van ez, amikor változtatnak rajta. Tegnap volt a tévében, elmagyarázták szépen, nem értetted meg?
2022. szept. 9. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Mi volt tegnap a tv-ben? Bármi is volt, nem néztem :D Köszönöm a haszontalan választ.
2022. szept. 9. 08:56
 3/7 anonim ***** válasza:
89%
Én úgy tudom, hogy az egy pillanatnyi idegrendszeri baki. Az adott pillanat emlékét az agy olyankor hibásan egyből a hosszútávú memóriába menti, és ezért érezzük azt mintha már megtörtént volna a szituáció.
2022. szept. 9. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
45%

A Mátrix c. film volt tegnap a tévében, abban volt az egyik jelenetben éppen erről szó. :) (Ezért volt időszerű a vicc.)


#3 Lehet, hogy ilyen is van, de ettől függetlenül létezik megérzés is, és a megérzés megvalósulásakor is ezt mondjuk. Nem arra gondolok, hogy utólag bemagyarázunk valamit, hogy ezt már korábban megéreztem, hanem határozottan így is volt, akár beszélek is róla valakinek, így tanúja is van.

2022. szept. 9. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
52%
Volt, hogy valakivel kapcsolatban azt éreztem, hogy korábban valamikor beszéltem vele, de nem volt 100%-os a dolog.
2022. szept. 9. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Háát.., pár 100 ezerszer volt már.


Kamaszként volt, hogy másfél órán belül kb 500 volt.


Rengeteg időn keresztül, amikor már gyenge volt, napi 100-300, ugyanúgy hónapokon, talán több mint egy éven át, kicsit hullámozva, napi 500-2000.


Évekig kb nem volt. Most kb másfél éve kúszik vissza. Még semmi, átlagban heti 20. De van hogy nincs ega hétig, és van, hogy egy eseményre 5, meg egy nap 30.


Attól van, hogy e téridőn "kívülről" jön információ, amire te,mint itteni elme rákapcsolódtál valamiért.


Én rengeteget gyakoroltam, tesztelgettem. Aspektusokat akartam elérni, meg jellegeket. Mert volt amikor azt akartam, hogy fontos részeket lássak előre több percre, de volt, amikor azt, hogy a következő pl 8 másodpercet teljesen élesen, precízen.

Ha erősen magas rezgésed van, pl egy szerelemroham, nevetőhörcs, mindblowing élmény, stb, akkor hajlamosabb vagy.

2022. szept. 9. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
50%

Amúgy nem igaz, hogy nem ismerik a Mátrix egyik ennyire ikonikus jelenetét... ma láttam egy tiktokot, ahol egy srác különböző nemzetiségűeket kért meg, hogy mondják a saját nyelvükön: „Run, Forrest, run!”

És talált magyar csajokat is, akik elmondták, hogy „Fuss, erdő, fuss!”, mert nem ismerik a filmtörténelem egyik legnagyobb klasszikusát, és így WTF, mi van az emberekkel? Tehát hogyan..? Kérdeztem kicsiket rokonságban, és münd vágták, hogy ez a Forrest Gump. Szóval ilyeneket nem ismernek az emberek... nem tudom mi van, ezek már tényleg valami alternatév mátrixban élnek, ahol ezek a filmek nem történtek meg 🤷‍♂️

2022. szept. 11. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!