Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért mondják sokan azt, hogy...

Miért mondják sokan azt, hogy "allul", "fellül" stb az helyett hogy alul, felül?

Figyelt kérdés
Ma pl egy riportot hallgattam a rádióban, ahol a vendég így mondta. Tisztán ki lehetett venni, hogy így "allul" ejti ki az alul szót. De több ember hasonlóan, hosszan ejti amikor személyesen beszélek velük. Nektek feltűnt már hasonló?

2022. szept. 9. 20:15
 1/5 anonim ***** válasza:
75%
Tájszolás, hallottál már ilyenről? Felénk például senki sem mondja, hogy "az helyett", mi ezt úgy mondjuk, ahelyett.
2022. szept. 9. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
75%
Tájszólás: nálunk pl. alú, föllű, az egyenesen meg igenyessen. Sok ilyen van.
2022. szept. 9. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nyilván ez esetben olyan emberekről van szó, akik csak ezeket a szavakat ejtik ki így. Nulla tájszólás, semmi furcsa beszédhiba stb. Csak ezek a szavak.
2022. szept. 10. 15:24
 4/5 anonim ***** válasza:
50%
Mert igazából nem is tájszólás ez, hanem nyelvjárás, más néven dialektus. Én a nyírségben hallottam olyanokat, hogy "otthol", az otthon helyett.
2022. szept. 10. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Biztos jól emlékszel a példára? Nem olyasmi szavak voltak, mint "rolla", "tölle", "belölle"?
2022. szept. 29. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!