Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Költözzek,vagy ne?

Költözzek,vagy ne?

Figyelt kérdés

Mamaotthonban élek,a keresetem 200 nettó.

Egy olcsó albi létezéséről azért tudok,abban a városban van ahova bejárok dolgozni.

Kb egy negyede lenne a fizumnak a dolog,olyan kicsi a hely.

De legalább egyedül élnék.

Otthon kikészültem már,dolgozni bemegyek,hazaérek és pihenni szeretnék ha csak nem megyek el még valami kis munkát végezni meló után.

Azt se méregdrágán teszem persze.

Na de viszont nem is tudnám,hiszen az embereknek nincs is pénze.

A másik,hogy ez elég nagy cserbenhagyás lenne.

Idősek,és segítségre van szükségük.

Viszont az arrogáns hozzászólás tönkreteszi az idegeim.

5 percenként vagyok csesztetve,kopogás nélkül.

Ha alszok,mert kidolgoztam a belemet akkor sincs belőle baj.

Az ajtónyitással ezerszer muszáj megzavarni.

Épp elég bajom van nekem is egyébként.

Pénzt adok haza,és itt lakok,viszont ha egy idegennek adnám lakbérért az sem lenne elméletben helyes hiszen valamit oda kell hánynom haza is.

Elvégre hálátlan szemét nem lehetek a társadalmi elvárások szerint.

Meg pont így hogy betegek és idősek,pont most hagynám őket cserben...

Azért ez tényleg belemanipulál érzelmileg.

A kutyám is hiányozna.

Viszont nem hiányzik,hogy kikapcsolódnék végre a meló+egyéb munka után,de még jön az előadás tartás.

Nem lehet róla lebeszélni,nem mai generációs.

Akkor sem érti meg,hogy egy csepp egyedüllét,magánszféra létszükséglet.

Ha kimegyek wc-re,akkor is mondja a magáét és hiába mondom,hogy legalább wc-re had menjek egyedül...

Akkor jön a duma,hogy jajj hát régen az emberek így beszélték meg az élet gondjait ebéd meg szrás közben...

Vagy valami hasonló,néha ez még meg van értve hogy wc-re nem azért megyek,hogy beszélgessünk.

De már rohadtul kikészültem mentálisan,ez még rátesz egy lapáttal.

Még fiatal vagyok,még élni akarok,és ezt már nem bírom.

Annyi év el lett cseszve az életemből,szeretnék sajátot.

Ebből a keresetből tán tán,másik munkahelyet nem is találnék szerintem hiszen ez egy kis csöves vidék.

Ahova fel is vennének,az már más kérdés.

Nincs ezer évnyi munkatapasztalatom,egy szakmám van viszont érettségim már nincs.

Rizikós lenne váltani.

Arra gondoltam,hogy részmunkaidőben még lennék valami telefonos akármi,aki információkkal ellátna embereket ha csörög a telefon.

Vagy nem is tudom...

Nagyon matthelyzet van.


2022. szept. 10. 16:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Költözz.
2022. szept. 10. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
51%

Hány éves vagy? Kortól is függ sok minden. Nyilván jobb lenne menni, de nagyon bizonytalan a jövőd. A szakmád mi pontosan? Nincs érettségid, ami elég bár alap ma már, de nélküle elég sok lehetőségtől elvágod magad.


Nem tudsz fogalmazni, szöveget formázni, rosszul használsz szavakat, helyesírási problémák vannak. Még inkább behatárol sok mindent. Már most kikészülsz, írod hogy nincs erőd és hulla vagy, a mostani munka mellé részmunkaidőt vállalni eléggé valótlannak hangzik.


Én amit tennék, hogy kivenném a helyet, de nem mennék el otthonról még 100%-osan. A Nézd meg anyagilag mennyire tudod megengedni, próbálj fokozatosan elkülönülni. Ha gáz van otthon, felhúznak, nem hagynak békén, akkor mehetsz oda pihenni, kitisztítani a fejed. Mehetsz munka után is oda, max. azt mondod hogy valami csajnál voltál.


Közben átkéne gondolni rendesen a jövőd, mert ez a "valami majd lesz", mint a "telefonos akármi" nagyon kevés.

2022. szept. 10. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Zárható ajtó a szobádra és hangszigetelés + az öregek kiosztása...

Nagy cirkusz...nagy balhé...régen is így csinálták, abból értenek;)

2022. szept. 10. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Nem akarom őket cserbenhagyni sem,de ha mentálisan kikészültem az ne ilyen fiatalon legyen.

Majd ha 80 leszek,felőlem le is lőhetnek.

20 éves vagyok egyébként.

Bizonytalan,igen!

Éppen ezért nem is tudom,hogy most itt van a kérdés meg emberek,kevés válasz jelenleg,meg az én véleményem és mi legyen.

Ha sok válasz lenne,vagy akár kevés de okos és intelligens embertől aki vagy keresztül ment már sok dolgon,van tényleg vág az esze tán könnyebb lenne.

Félreértés ne essék,itt nem kritizálni akartam senkit.

Csak most a saját véleményemen kívül jött 1 nagyon határozott válasz,illetve egy másik ami kicsit kifejti a dolgokat,illetve még 1 határozott ami a másik irányba mutat mint a másik határozott válasz.

Kiosztásra még telik,hangszigetelt fal az már más téma.

Sztem esélytelen.

Nem tudom mitévő legyek,csak az anyagiak miatt nagy döntés szerintem.

Menni szeretnék.

2022. szept. 10. 17:29
 5/11 anonim ***** válasza:

Ha menni szeretnél, menj. De ne idegenektől várd a választ. Ha felnőtt cagy, az volna a minimum, hogy el tudd dönteni, mit akarsz.

Két opció van. Vagy maradsz ebben a posványban és tengeted így az egyébként sivár kis életed, vagy megindulsz és vagy bejön, vagy nem. Ha nem adsz magadnak esélyt sem, nem is lesz változás. Viszont ez a vergődés, meg, hogy mindenki kedvére akarsz tenni, szánalmas. Ha mártír akarsz lenni, csináld csendben. Ha meg nem akarsz az lenni, akkor kelj fel a sárból és csinálj valamit.

2022. szept. 10. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Mennyire elítélendő nem segíteni otthon,nem adni pénzt stb felnőttként?

Elvégre ők is tettek értem egy csomó mindent.

Bár én már nem érzem úgy,hogy hiányozna számomra a család.

Csak egyszerűen a saját bűntudatommal nem tudom mit kezdjek.

Nem ragaszkodom túlzottan.

Mit mondjak,ha valaki kérdez?

Ja,aha,beteg volt,ott is hagytam.

:/

Nem akarok mártír lenni,nem vagyok az az alkat.

Ha nem jön be,mi legyen?

Meg kéne várnom,míg eléggé benyalom magam a munkahelyen,és fix helyem lesz.

Addig nem merném megpróbálni,hogy lelécelek és akkor nem tudnám fizetni az albit meg stb.

Ebbe nem akarok belebukni.

2022. szept. 10. 18:51
 7/11 anonim ***** válasza:

Akkor tengődj tovább, de legalább ne hisztizz.

Miért nem keresel olyan munkát, ahol szállás is van? Pl gyárak?

2022. szept. 10. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Gyári munkát nem bírom,hamar bele is döglenék.

Szállás is?

Hol?

Pesten tényleg kolbászból van a kerítés.

2022. szept. 10. 22:05
 9/11 anonim ***** válasza:

Milyen Pest? Ember, te teljesen életképtelen vagy. Miért döglenél bele? Büdös a munka?

Áh, kár rád 2 percnél többet pocsékolni.

2022. szept. 10. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Van munkám,de a gyári melót nem bírom és kész.

Voltam már,ki is készültem.

Nagyon monoton,nem a fizikai munkával van a baj.

2022. szept. 11. 09:52
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!