Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha nincs pénzem pszichológusra...

Ha nincs pénzem pszichológusra,milyen más kilátásaim vannak?

Figyelt kérdés

Gondolom nem újdonság, hogy a mostani helyzetben nem futja pszichológiai kezelésre. Azonban érzem, hogy szükségem lenne rá. Sajnos túl sok tragédia és nehézség történt velem egyszerre. Érzem, ekkora mennyiséget egyedül nem vagyok képes feldolgozni. Vannak mellettem emberek, de vagy ugyanilyen mélyen vannak, és nekik is kell a segítség, vagy pedig nem is vesznek komolyan. Ignorálják, lekicsinylik a segélykéréseim.


Önsegítő könyvek, videók stb végigolvasása, hallgatása rendszeresen sikertelen, mert vagy nincs is motivációm elkezdeni, vagy megunom, vagy pedig egyszerűen reflexből ágálok ellenük.

Mi mást tehetnék még azon kívül, hogy egyedül poshadok a ház sötét sarkaiban és elsüllyedek az önutálat és kiábrándultság tengerében?



2022. szept. 11. 15:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
van munkahelyed, barátod, párkapcsolatod, hobbid?
2022. szept. 11. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
83%
TB alapon is van pszichológus
2022. szept. 11. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
33%
Nekem sincs. De veszek 4l bort azt 3 napig iszom, nem kell pszichológus
2022. szept. 11. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

#1 Igen, van mindhárom, és mindezek ellenére is tud az ember gyötrődni.


#2 Én úgy tudtam Tb alapon nincsen. Legalábbis a háziorvosom szerint. Csak pszichiáter van már Tb-re, de gyógyszereket nem szeretnék szedni.


#3 Az ivás nem megoldás. Nem old meg semmit sem.

2022. szept. 11. 16:18
 5/12 anonim ***** válasza:
89%

116 111


Kék Vonal Lelkisegély Szolgálat

2022. szept. 11. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
90%
#4 A háziorvosod rosszul tudja, van TB alapon pszichológus.
2022. szept. 11. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
78%

Jól írja #5, minden híradóban, amikor valami ilyen eredetű okból van öngyilkosság, ki szokták írni, és be is mondják, hogy "Ha önnek, vagy ismerősének lelki segélyre van szüksége, hívja a megadott telefonszámot!".

Sokat fog segíteni, hívd fel bizalommal!

2022. szept. 11. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
82%
Családsegítőkben is van pszichológusi tanácsadás.
2022. szept. 11. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
80%

Túlértekeled magadban a pszichológus szerepét.

Kb olyan, mintha egy szennyes putriban élnél egy gennyeddző fekéllyel (ez képletesen az élethelyzetek), és te heti egyszer elmennél valahová sebtisztításra... Utána meg vissza a putriba (élethelyzet).

Azt mondják sokáig kell járni, hogy érezhető hatása legyen. Én meg azt mondom, sok idő alatt az ember megszokja a legnagyobb nyomorúságot is, és kezd magával valamit (tapasztalat). Ha meg mégsem, akkor lehet, hogy tényleg gyógyszer kell.

2022. szept. 12. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
86%

Nem ertek egyet a 9-es valaszoloval. Biztosan van olyan is, akirol a 9-es ir, azaz a pszichologus folos penzkidobas.

Nekem az eletem egyik legjobb dontese volt. Egy narcisztikus kapcsolatbol jottem ki, annyira melyen meg nem voltam, mint akkor. Egy roh@dt alaknak gondoltam magam, legszivesebben eltuntem volna a fold szinerol. A pszichologus segitsegevel ugy jutottam tul ezen, hogy most mar hiszek magamban, es mar nem dolok be a manipulativ dumanak. Pszichologus nelkul is tullettem volna, de hosszabb idobe telt volna, es biztos vagyok benne, hogy a mai napig azon gondolkoznek, hogy mit hibaztam (amit a narcisztikus eloszeretettel hasznalt ellenem). Es pszichologus nelkul visszaestem volna, es visszamentem volna a narcisztikus karjaiba az elso adando alkalommal, amikor jelentkezik. Ehelyett a megkeresesekor objektiven vegig tudtam gondolni a helyzetet, es egy fikarcnyi okot sem talaltam, hogy visszamenjek.

Nekem nagyon kellett az, hogy egy kivulallo lassa a helyzetet, a baratokra azt mondtam, hogy ok elfogultak, es csak miattam mondjak azt, amit.

Az elso alkalmak egyiken megkerdeztem a pszichologust, hogy mi van akkor, ha ugy ferditem a tortenetet, hogy en jojjek ki belole jobban, hogy tenyleg en tunjek az aldozatnak. Azt mondta, eszre fogja venni, latja, hogy mikor hazudnak neki. Ezt egy barattal nem tudod megcsinalni.

A 9-es jol irja, hogy ez ido. Nekem nagyjabol 1 ev kellett, hogy eszrevegyem azt, hogy latvanyosan maskepp reagalok dolgokra.

2022. szept. 12. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!