Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi az oka annak hogy sok...

Mi az oka annak hogy sok huszon-harminc X éves magyarnak nincs félretett pénze, portfoliója, megtakarítása és elképzelése arról, hogy milyen befektetésekkel szeretne rendelkezni?

Figyelt kérdés
2022. szept. 14. 08:22
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Ez a probléma valamilyen szinten otthonról ered, akit a szülei nem tanítottak meg bánni a pénzzel, hogy hogyan kell azt jól beosztani vagy spórolni, az a személy soha életében nem fog jól bánni a pénzzel. Akkor se ha keres jelenleg havonta 1 milliót.

Még a jelenlegi helyzetben is lehet takarékoskodni, csak ügyesen kell csinálni.

2022. szept. 15. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem van egy kis félretett pénzem, amiből szerettem volna egy kis garzont venni egyszer. Mostanában már reménytelen, lassan én is úgy vagyok vele, hogy nem éri meg az egész spórolás, mert elinflálódik, lakásom sosem lesz már ennyiből stb. Szomorú, hogy éveken át hiába dolgoztam, mert igazából aprópénznek számít, amit nagy nehezen összeszedtem.
2022. szept. 16. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

Jól hangzik, hogy oszd be meg spórolj, miközben szarért-húgért dolgozik az átlag magyar. A világ egyik legmagasabb áfája, alacsony fizetések, mellette elszálló árak minden területen.


Vagy ingatlanok. 6 éve dolgozom, eleinte úgy számoltam, a megtakarításaimból 5-6 év alatt egy saját kis lakást tudok venni. Eltelt 5 év, örültem, hogy az önerőre való megvan, miközben csak kergettem az árakat. Azóta 1 év telt el, és most egyszerűen nem tudnék vásárolni, mert mind hitelek, mind az árak elmentek.


De így sem könnyebb, hogy lakásom van. Csak az illeték közel 1 millió volt, felújítás eddig 5 millió és még hol a vége. Bútorozás is milliós költség.


Hogy a farokba legyen az embernek még megtakarítása is ezek mellett...

2022. szept. 22. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!