Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Budapestről leköltöznél...

Budapestről leköltöznél vidékre az olcsóbb ingatlanok miatt?

Figyelt kérdés

Vidék alatt itt most ne a fővárosi agglomerációt, vagy a 100k+ lakosú városokat értsük, hanem amik ezeken túl vannak.


Többször olvastam már itt, hogy megfizethetetlenek lettek az ingatlanárak, mert egy lakhatatlan lyukért is elkérnek már 30 milliót, egy átlagos panelért meg 40 milliót, vagy többet. Nyilván aki Budapesten akar élni, annak meg kell fizetni a nagyvárosi élet költségeit. Az országban sok más településen jóval olcsóbbak az ingatlanok, sok helyen fele annyi, mint a fővárosban de pl Ózdon 10 millió alatt teljesen lakható lakásokat lehet már venni. Ezt átlagos fizetésből, spórolással néhány év alatt meg lehet venni.


Arra vagyok kíváncsi, hogy Te feladnád-e a nagyvárosi életet azért, hogy ne kelljen örökké albérletben nyomorognod?


Ha olyan végzettséged van, amivel nem gond budapesti lakást venni, van csak szimplán örököltél, kérlek akkor is képzeld bele magad a helyzetbe, hogy életed végéig albérlet a fővárosban, vagy saját ingatlan valahol vidéken.



2022. szept. 14. 18:42
A kérdező szavazást indított:
Maradnék a budapesti albérletben
Leköltöznék vidékre
23 szavazat
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
88%
Az nagyon jó, hogy alacsonyabbak az ingatlanárak, de vajon meg tud az ember keresni annyi pénzt, tud annyi munkalehetőségből válogatni, mint a fővárosban?
2022. szept. 14. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
97%

Ha megtarthatnám a munkám és a főnököm engedélyezné az állandó home office-t, akkor simán.

De azért nem költöznék bárhová, pl.Ózdra semmiféleképpen.

De egy nyugodt kisvárosban, vagy akár faluban is el tudnám képzelni az életemet.

2022. szept. 14. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
89%

Vannak gyönyörű helyek ahová szívesen költöznék.


Pl. Dunakanyar habár az pont Pest megye.

Szerintem járd a vidéket és nézd meg hol laknál örömmel.

2022. szept. 14. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
96%
Igen, de nem Ózdra. Ha elköltöznék, csakis normális környékre.
2022. szept. 14. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
35%

És ki költözne le ozdra??

Magyarországon nincs semmi Pesten kívül

Én egész életemben ott akartam élni de sajnos képtelen vagyok elköltözni otthonról…

2022. szept. 14. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
96%

Vannak jó helyek vidéken is, de azok jellemzően pont nem olcsóak.


Ami olcsó annak általában oka van, hogy olcsó.


A másik, hogy egy dolog, hogy vidéken olcsóbban kapsz házat, de a többségük felújítandó, annak az összege pedig a ház árának a többszöröse lehet.

2022. szept. 14. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek a #6-al, nem véletlenül kerül Ózdon meg hasonlóan "jól frekventált" helyeken ennyivel kevesebbe az ingatlan. Ahol jó élni, az az ingatlanárakon is meglátszik, akárhogy csűrjük-csavarjuk. Mert elköltözöl valahová vidékre, ahol olcsó az ingatlan, akár 10 millióért is, tök jó, örülsz a fejednek, de munka? Nem lesz a környéken. Autóval bejárni dolgozni másik városba, ingázni napi 2-3 órákat? Sem környezetbarát sem anyagilag nem éri meg (főleg a mostani üzemanyagárak mellett). Plusz ilyen vidéki településeken jellemzően mindenért (is) autóval kell menni, nincs értelmes bolt, szolgáltató a közelben, mindenért be kell menni a legközelebbi városba, ami meg továbbra is az autóhoz köt, stb. Hosszú távon többet költesz a mindennapi megélhetésre, költségekre, mint amennyit az ingatlanon spórolsz.


Szóval inkább az albérlet. Vagy amint lehet, hitelt felvenni, és venni egy lepukkant budapesti lakást, sokszor annyiért.

2022. szept. 14. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
Én megyeszékhelyen lakom és itt sincs semmi… ez nem az USA vagy uk hogy több jó nagyváros is van.. itthon vidéken megáll az élet
2022. szept. 14. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

Házvásárlás elött állok. Azért ez a mindent hátra hagyok elégg necces dolog.


Van 20 25 milliód tök jó házakat lehet venni Somogy vármegye közepén.... megveszed, oké és? Semmi nincs... gyerekeket meddig kell elcipelni oviba/suliba, mik a munkalehetőségek, mennyit kell kocsikázni... stb stb. Tehát meg van az oka, hogy miért ilyen olcsó. Tegyük azt is hozzá, hogy csupa támogatásokból lehetne házat venni, de nem kell a kutyának se se az emlitett okok miatt.


A frekventált helyeken, mint pl Szfvár- Tatabánya -Győr- Veszprém, ami ugye vidék, nem kapsz 30 millio alatt egy lepusztult kádárkockát se...


De kinek mi. Ha Neked a mélyen vidék kell, akkor persze megéri, de hisszútávon nem biztos higy jó lesz.

2022. szept. 14. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
95%

Én erősen elgondolkoztam rajta.


10+ éve vagyok Pesten, egyetem majd munka, 6 év munkával egy szaros Kőbányai panellakást tudtam összekaparni, azt is hitellel. Külső kerületben élek, külső kerületben mozgok, alig vannak ismerőseim, barátaim fent.


Legnagyobb bajom ez, egyszerűen Pest vagy Buda élhető részei számomra elérhetetlenek. Pest külső kerületei meg szarabbak mint vidék.


Néha elgondolkozom, hogy vidéken a szaros kis panellakásom árából felújított Nyíregyházi lakást tudnék vásárolni, akár új építésűből kisebbet vagy panelből meg 50-60 m2 felújítottakat. De utólag már azt bánom, hogy ahol éltünk nem vettem szarért-húgyért családi házat.


Nem azt mondom, hogy Belvárosban laknék, de nem is Kőbányán.


Ellenben ami előny, az tény, hogy előny, innen egy köpésre van Ferihegy, lehet utazni, 1 óra a Balaton, 1-2 órán belül van kocsival az ország nagy része. És mivel szeretek utazni, túrázni ezek ellensúlyozzák azt, hogy a lakásom csak egy lyuk ahova hazajárok aludni.


Viszont vidéken sincsen semmi ismerősöm a közeli családtagjaimon kívül, szóval sokkal előbbre nem lennék.


Másrészt a cégünk pont most vágja vissza a magán tankolásokat, így az eddig elmaradt fizetésemelés helyett még belénk rúgnak egyet. Szóval onnantól, hogy menni se tudok sehova, már k..vára vidék felé billen a mérleg, ahol hitel nélkül csak a megélhetéssel kellene foglalkozzak.

2022. szept. 14. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!