Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nyugdij korhatar betoltes eseten?

Nyugdij korhatar betoltes eseten?

Figyelt kérdés

Csalàdtagom rokkantsági ellátást kap. Kapott egy papírt, ha igényli, kérheti az öregségi nyugdíj folyósítást is. Nekünk nem kell.

Kell ilyenkor kérvény, hogy maradjon a rokkantsági, vagy azt utalják neki tovább? Tudomásom szerint kapott volna papírt, ha valami konkrét teendő lenne ezzel. Még eddig semmi olyat nem kapott.

Köszönöm.



2022. okt. 1. 00:34
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez hülyeség. Sokkal magasabb lesz a nyugdíja, mint a rokkantságija.

Mi az , hogy “nekünk nem kell”?

Mi közöd neked az ő nyugdíjához, milyen alapon merészelsz dönteni helyette?

2022. okt. 1. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ja, én se értem, hacsak nem áll gyámság alatt majd ő eldönti, mit akar, de tényleg mi a francért kellene a kevesebb, annyira burzsujok vagytok?!
2022. okt. 1. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
ha nem igényli az öregségit, akkor marad a rokkant. de én sem értem, mi az, hogy nem kell? ha rosszabb lenne neki az öregségi, akkor lehet kérni, hogy maradjon a rokkant, de ha jobb, akkor miért ne kéne?
2022. okt. 1. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Honnan tudjátok hogy élünk? Egy csapatban, ne ugassatok engem. Nem kell mert az öregségi kevesebb lenne neki. A ledolgozott évek miatt.

Tehát úgy döntöttünk marad ez. Akkor marad neki? Nem kell papírt vagy valamit hozzá kitölteni , tehát automata utalják tovább? Arról papír nem jött, hogy bármit kellene most tennie.

2022. okt. 1. 10:54
 5/7 anonim ***** válasza:

ha nem igényli, akkor marad, igen.

teljesen jó szándékkal írom, hogy nem biztos, hogy jobb ez. semmit nem veszítettek, ha kéri az öreget, de megmondja, hogy csak akkor, ha jobb, mint a rokkantsági. van erre lehetőség.

egy ismerősöm is ugyanígy tiltakozott és aztán mégis jópár ezerrel több lett neki. örültem, hogy sikerült meggyőznöm.

2022. okt. 1. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm, aranyos vagy, de neki hiányzik az évekhez 2 hét. El jött, hogy a házzal foglalkozzon, és velem. Így neki kevesebb lenne, ezért úgy döntött, marad, és hagyjuk így inkább. Papír csak igénylés miatt jött, nem kérjük az időskori nyugdíjat. Úgyhogy, több papír nem jött, nem bojgatjuk.

Köszönöm.

2022. okt. 2. 09:43
 7/7 anonim ***** válasza:
hát ezt ti tudjátok. azt a két hetet ki lehet fizetni, de persze, így nem egyszerű. ha anyagilag nem probléma, akkor mindegy
2022. okt. 2. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!