Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Baj, ha én mindig a gyilkossal...

Baj, ha én mindig a gyilkossal szimpatizálok?

Figyelt kérdés
Ha van egy dokumentumfilm, ami pl egy sorozatgyilkos életét mutatja be én mindig hamar megkedvelem. Több ilyen filmet és sorozatot is láttam és általában szimpatikus volt mind. Miért van ez?
2022. okt. 3. 18:14
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
77%
elég nagy baj, keress fel egy pszichológust
2022. okt. 3. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
79%
Ha tini vagy, akkor majd kinövöd.
2022. okt. 3. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
83%
Baj, mert az emberölés semmilyen körülmények közt nem szép dolog.
2022. okt. 3. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
84%
A TEK làjkolja ezt a kérdést.
2022. okt. 3. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
78%
Hát ez probléma. TikTokon is nagy trend volt, h gyilkossal szimpatizáltak, mert helyes, vagy mert menő, ha a rosszal vannak. De akkor leegyszerűsítem. Az emberölés nem helyes, nem szép. Nem jó, ha olyannal szimpatizálsz, aki több embert is megölt.
2022. okt. 3. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
62%

Szerintem ez kicsit helyzettől is függ. Vannak olyan filmek, amik direkt a gyilkos szemszögén át mutatják be az eseményeket, és úgy vannak megcsinálta, hogy szimpatizálj velük - de közben átérezd a helyzet súlyosságát. Ha utóbbi nincs meg, az lehet gond. Az a kérdés, hogy bele gondoltál-e, hogy mit jelent, ha megölnek valakit. Belegondoltál-e, belélted-e magad az áldozat és annak családja érzelmeibe, rettegeseb, fájdalmába, kínjaiba. Ha igen, és nem rémít meg, nem szomorit el, hogy ezeknek az embereknek mit kellett átélnie a gyilkos miatt, akkor gond van. Ha viszont nem gondolkodsz ilyeneken, akkor szerintem érthető. Felületesen nézed a szereplőt, nem gondolkodsz, passzívan befogadod az információt, de nem viszed fejben tovább. (Ez mondjuk másfelé probléma lehet.)

Illetve ide hoznám még azokat a filmeket is, amik mondjuk olyat mutatnak be, hogy egy bántalmazó ellen kényszer helyzetben kénytelen fellépni az áldozat, és ő öli meg a bántalmazóját. Itt is érthető, hogy miért vele szimpatizál a néző.

2022. okt. 3. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
16%
Akkor jelen esetben most Oroszországgal?
2022. okt. 3. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
21%
Ha nem vagy párhuzamban full vallásfan is, akkor ez ma már mindennapos.
2022. okt. 3. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
80%

Baj. Ez nem egy szubjektív kérdés amit több szemszögből lehet megközelíteni, hanem fixen mindig a gyilkos a rossz, a tettei elitelndoek.


Ha az áldozatok felé nincs empátiád, próbáld meg elképzelni hogy a gyilkos nem embereket, hanem kiscicákat és kölyökkutyákat kínzott/gyilkolt. Nem tudom miért, de sokan jobban fel tudják mérni az állatkínzók tetteinek a súlyát, mint a gyilkosokét, szóval ez a gondolatkísérlet segíthet perspektívába tenni a dolgokat.

2022. okt. 3. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
46%
Jeffrey Dahmer♥️
2022. okt. 3. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!