Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Egy eladónak nem lehet rossz...

Egy eladónak nem lehet rossz napja?

Figyelt kérdés
Mindjárt kapja a visszajelzéseket, hogy "szokásos magyar mentalitás"?
2022. okt. 11. 11:31
 1/8 anonim ***** válasza:
34%

De lehet, én pl. egyáltalán nem várom el tőlük, hogy mosolygósak,vidámak, jó beszélgetőpartnerek legyenek (voltam kasszás, sajnos sokan ezt várják el).

Viszont amikor direktben bunkók, azt sem tőlük, sem az orvosoktól, senki mástól nem fogadom el.

2022. okt. 11. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
31%
Lehet rossz napja mindenkinek, csak akik emberekkel foglalkoznak a munkahelyükön, elvárás, hogy mindig kedvesek legyenek vagy legalábbis normálisok.
2022. okt. 11. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
21%
Egy normális önértékelésű ember nem veszi magára és szitkozódik, hogy "jahjjjjj a tipikus magyar mentalitás", ha valaki bunkó vele. Évek óta járok a spárba és volt hogy velem is bunkók voltak. Hát istenem, mindenkinek vannak rossz napjai.
2022. okt. 11. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
32%

Voltam kasszás, és jelenleg is ügyfelekhez kötődő munkaköröm van, de szerencsére már nem ennyire érzelmileg kimerítő.

Nekem az az észrevételem, hogy nem lehet. Én ezzel nem értek egyet, csak ez a benyomásom, hogy ezt gondolják - nem is tekintik emberi lénynek a kasszást, a telefont se teszik le, miközben kiszolgálják őket, vagy rendelést vesznek fel pl. gyorsétteremben, illetve, ha a kasszás nem elégíti ki az érzelmi szükségleteiket (nem mosolyog), azt személyes támadásnak veszik, úgy érzik, nekük szól ("bunkó, flegma volt VELEM a kasszás" - hányszor hallasz, olvasol ilyet?). Pedig nem nekik szól, hanem annak, hogy esetleg rossz hírt kapott, esetleg gyászol, esetleg nem evett még aznap, pisilni kell, kakilni kell, kialvatlan, gond van otthon, akármi. A közmegegyezés az, hogy a kasszás nem engedheti meg magának, hogy bármi miatt rossz kedve legyen munka közben, ellenben a proli megengedheti magának, hogy a bármi miatt kialakult rossz kedvét levezesse a kasszáson, illetve elvárhatja, hogy a kasszás a lelki jólétéről is gondoskodjon, legyen kedves, derítse jobb kedvre.

Én kasszásként nem tudtam biorobotként üzemelni, nem tudtam vigyorogni, miután az ebédszünetemben megtudtam, hogy meghalt egy közeli családtagom, és el is mondtam egy embernek, aki kikérte magának, hogy nem mosolyogtam, hogy mi ennek az oka. Viszont nem vettem magamra, ha valamelyik vevő vagy vendég bunkózott. Ugyanígy, már jelenleg vendégként, vásárlóként nem veszem magamra, ha "flegma", ha nem mosolyog, ha szűkszavú.

Ha ilyennel találkoztok, az nem nektek szól. Az ott egy emberi lény, a saját problémáival, és a saját küzdelmeivel. Te meg egy darab vevő vagytok, nyilván nem veletek van baja, hanem simán csak baja van, és már túl van azon a ponton, mikor ezt el tudná fedni, és el tudná játszani, hogy nincs. A legjobb szerintem ilyenkor az, ha nem veszed észre. Elvégre, ha kiszolgál, akkor elvégezte a munkáját.

2022. okt. 11. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
65%
Akkor Magyarországon minden eladónak mindennap rossz napja van.
2022. okt. 11. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
28%

Én nem várom el hogy mosolyogjon és jópofizzon. Csak köszönjön vissza és adja amit kérek vagy kasszázzon és viszlát.

Sokszor még a vissza köszönés sem megy. Pl Spar.

Ennyire ne legyen már rossz napja valakinek. Ha meg igen akkor haza kell menni és nézni a tvt.

2022. okt. 11. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
36%
de nyugodtan lehet rossz napjuk,engem az sem zavarna,ha nem köszönnének nekem,a lényeg,hogy elvégezze a munkáját rendesen.:)
2022. okt. 11. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
De lehet rossz napja viszont úgymond elvárás, hogy viszonozza a kedvességet amit megadsz neki. Szerintem amelyik eladó nem köszön az eléggé bunkó.
2022. okt. 11. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!