Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szívesen élnétek egy ilyen...

Szívesen élnétek egy ilyen jövőbeli társadalomban vagy nem? Miért? Mi a véleményetek róla?

Figyelt kérdés

Reggel hallatszik a falra szerelt hangszórón át az ébresztő, felkelsz társaiddal együtt a hálóteremben. Szociológusok bebizonyították, hogy az ember kommunális lény, és sokkal kevesebb a magány és a depresszió mióta kollektíven élnek. A barakkszerű terem, amiben társaiddal aludtál 20 embert szállásol el. Ez a 20 emberes egység az Egység. Ez váltotta fel a család fogalmát a jövőben. Rájöttek, hogy az a legoptimálisabb társadalmi forma, ami az Amerikai Légierő berkeiben alakult ki, ezen elvek alapján van szervezve az élet.


Egységed kikászálódik az ágyból, és elmentek zuhanyozni, fogat mosni stb.


Bementek együtt a kantinba, ahol elfogyasztjátok a reggelit. Látszólag sonkás rántotta, azonban a biotechnológia fejlődése miatt lehetségessé vált, hogy minden szükséges tápanyagot egysejtűek tenyésztéséből nyerjünk, a növénytermesztés és az állattenyésztés meghaladottá vált. Mostanra minden táplálkozási és élvezeti igényt kielégítő ételt létre tudunk hozni baktériumokból és egysejtű eukariótákból.


Reggeli után rövid orvosi vizsgálat, ahol felmérik az Egység egészségi állapotát, aztán jön az Eligazítás, hogy aznap kinek mi lesz a feladata. Egy melletted ülő nő például egy új alagút megtervezésében fog segíteni, a másik oldaladon ülő férfi az embertenyésztést fogja felügyelni, téged pedig arra jelölnek ki, hogy új, tápanyagszintézisben segítő baktériummintákat figyelj meg a mikroszkóppal.


Délig mindenki megy a munkájára, aztán 1 óra ebédidő a kantinban. Fizetni semmiért sem kell, sőt a fejlett számítástechnika miatt a pénz feleslegessé vált, egyszerűen ki lehet számolni, hogy mikor hova mennyi árut kell szállítani, és hogy hogyan jön ki az emberek napi fejadagja minden termékből.


Délután befejezitek a munkát, a nap többi része szabadidő. Ilyenkor lehet szórakozni, másokkal védekezéssel szexelni, látogatóba menni másokhoz. Olvasol egy érdekes könyvet, zenét hallgatsz, aztán elmész a kantinba enni egy vacsorát egy másik egység tagjával, akivel aztán pár intim órát is eltöltesz.


Éjfélkor megszólal a takarodó, visszamész az Egységed hálótermébe aludni. Holnap szűnnapod van, amikor nem kell dolgozni. Változó, hogy kinek mikor van szűnnapja, így sosincs munkaszünet egységesen, de mindenkinek van pihenőnap.



2022. okt. 13. 10:10
A kérdező szavazást indított:
Élnék ilyenben
Nem élnék
24 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
66%

Aha. És mi van a társadalom azon döntő többségével aki nem tudós?:D Őket beosztják... autószerelésre vagy... hát.. autószerelésre, mert ő csak ehhez ért:D


Egyébként nyilván nem. Már most kész tény, hogy a jelenlegi feldolgozott élelmiszerek elképesztően egészségtelenek, szóval rossz irány a mesterséges élelmiszergyártás.


És nincs kedvem 20 emberrel egy légtérben aludni. Az asszonyt is tök nehezen szoktam meg, hogy ott szuszog mellettem, és egyébként is baromira lehúzza az energiaszintemet, ha a felkelést követő 1 órában prokariótáknál magasabb szintű élőlénnyel kell találkoznom.

2022. okt. 13. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
59%

Aludna a farkam sem 20 emberrel. Egyet nem viselek el, pláne nem ha horkol.

Meg mi van, ha másik egység tagjàba leszek szerelmes? Nem lehetünk együtt, mert ő másik egység tagja? Vagy csak dughatunk, és ennyi? Randi sem lehet?

Meg mi van, ha nem védekezéssel akarunk szexelni? Hova megyünk egyáltalán szexelni? Az a 20 ember, akivel együtt alszok annak mindnek látnia kell, hogy dugunk? Mert akkor nekem nem menne.

Mi van, ha bulizni akarok? Vagy meginnék egy jó kis sört? Kedvet kapok elszívni egy szál cigarettát? Mindent tilos?

Hogy kapcsolódnak ki az emberek? A baktérium éves, meg a szex önmagában elég uncsi lenne. Hamar bekattanna mindenki, és előbb-utóbb mindenki egymást ölni. Az egységen belül is lenne konfliktus, lenne olyan akik utàljàk egymást, direkt nem hagynà a másikat aludni, megtenné a kajàjàt, stb. Vagy lennének "börtönőrök" is? Zenét lehetne hallgatni? De akkor valakinek a zene lenne a feladata? És aki nem ért hozzá? Vagy pont ellenkezőleg. Csak ehhez ért? Akkor az el lenne nyomva, mint a kommunizmusban?

2022. okt. 13. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
72%
Kérdező, amúgy jól sejtem, hogy a kérdést a Szép új világ c. regény ihlette?:D
2022. okt. 13. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
30%
Legyél katona, ha így szeretnél élni, kérdező!
2022. okt. 13. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
61%
A reggeli él bukott nálam már az egész sztori:D a fél liter kv,fél doboz cigi, rötyi szentháromság előtt nem hogy zuhanyozni nem megyek, de életjelet sem adok
2022. okt. 13. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
51%
1984-ben születtem; öreg vagyok én már ahhoz, hogy csak úgy megszokjak egy ilyen szép új világot.
2022. okt. 13. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
60%
6os :D
2022. okt. 13. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
38%
Nekem tetszene a leírt dolgok nagy része.
2022. okt. 15. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!