Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Rendkívüli szegénységben...

Rendkívüli szegénységben élek, ha ezt nem engedhetem meg magamnak?

Figyelt kérdés

Egyetemista vagyok. A tanszék megnyert egy pályázatot, így egy hétre ki tudnánk menni kedvezményesen egy külföldi egyetemre, ahol részt vennénk egy konferenciasorozaton. Tökjó lehetőség ez az idegen nyelv gyakorlásra, tanulásra, világlátásra. Ennek a költsége 50-60 ezer Ft közé fog esni, ebben benne van az utazás, szállás és napi 3-szori étkezés. Én is látom, hogy ez ezért az egészért nem sok. Nekem viszont az. Én épphogy kijövök a pénzemből. Pedig nem élek nagy lábon, magamra főzök, bulizni (inkább kocsmába beülni 2-3 korsó sörre) egy hónapban egyszer szoktam, kaját és kávét is itthonról viszek a suliba, hogy olcsóbb legyen az élet, de így is az van, hogy ha pl. tönkre megy egy nadrágom (ami egy 10-15 ezer Ft-os tétel), eltelik 1-2 hét, mire pótolni tudom. Nekem hónap végére nem marad semennyim, max párezer Ft. Albérletben élek, részmunkaidőben dolgozok, anyám nem támogat, mert még nálam is rosszabb anyagi helyzetben van.

Csak azt nem értem, hogy sok tanárom és szaktársam úgy beszél erről a 60 ezer Ft-ról, mintha aprópénz lenne. Persze más helyzetben vannak, de a tanárok részéről szinte már presszió van, hogy menjünk. Ők csak azt látják, hogy én elszalasztom ezt a csodálatos lehetőséget, nem vagyok elég nyitott, esetleg azt, hogy sajnálom a pénzt rá, pedig hát nem ez a helyzet. Egyszerűen nincs rá pénzem. Ebbe miért nem gindolnak bele? Tényleg ennyire nem hétköznapi, hogy nincsen valakinek 60 ezer forint félretett pénze?



2022. okt. 13. 14:27
 1/9 anonim ***** válasza:
88%

Az egyetem első évében ugyanígy lettem volna mint te.


Aztán másodéves koromtól tudtam munkát is vállalni, az meg az ösztöndíj együtt már elég jó pénz volt.


Vállalj be pár hétvégén munkát, nagyon max egy hónap alatt megvan a pénz, ha jó helyet fogsz ki, még hamarabb.

2022. okt. 13. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Egy egyetemistának, akit nem támogat senki igenis sok pénz az a 60 ezer ft, sőt én azt mondom, hogy a minimálbért keresőknek is bőven sok ez az összeg, majdnem a keresetük fele.

Mond meg a tanáraidnak, hogy nincs rá pénzed és támogatni sem tud senki anyagilag, ezért nem mész. Aki ezután is piszkál annak megmondanám, hogy akkor fizesse ki nekem...

2022. okt. 13. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
48%

Az a baj sajnos hogy ez tényleg aprópénz. Egy hét kaja, szállás utazás főleg ha repülő akkor az kb 300 ezer forint. Ők ehhez nézik a 60 ezret hogy milyen kis összeg.

Nyilván akit nem támogatnak, magának kell előteremteni, annak sok. De egy átlagos családnak ez nem sok.

Próbálj meg kölcsönkérni és menj te is. Mert ez egy nagy lehetőség. Tudom hogy könnyen beszélek.

2022. okt. 13. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
16%
Mert a letöbb ember így vagy úgy elő tud teremteni 60e Ft-ot, ha kell. Nekem is több havi átlagbérnek megfelelő tartalékaim voltak már egyetemista koromban is.
2022. okt. 13. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
56%

Nem tudsz kölcsönkérni valakitől? Sok ember van amúgy, aki nem tud azonnal elővenni 60 ezer forintot, nem vagy vele egyedül.

De az is igaz, hogy egy hét külföldi konferencia szállással és napi 3 étkezéssel 60 ezerért baromi olcsó, tényleg nagy kár lenne kihagyni.

2022. okt. 13. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
74%
Mit tanulsz egyébként? Milyen konferenciasorozat és hol? Mikor lenne? Meddig kell befizetni?
2022. okt. 13. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy mélyszegénységben. Mélyszegénységben az van, aki az utcán él, vagy valami viskóban, amiban se villany, se gáz, se víz, max annyi van, hogy néha eszik egy nap egyszer, és ennyi. A faluban nálunk sok ilyen van sajnos.

De nem vagy toppon anyagilag, amit àtérzek, mert én is voltam ugyanígy, mint te, sőt rosszabbul. 40 ezer volt havonta a szoba amiben éltem, s kerestem alkalmi munkavál 45 ezret épphogy. Kaptam egy kis otthoni támogatást, de még így is kb maradt 10 ezer forintom enni egész hónapban. Ez nem volt olyan rég, kb 3 éve. Oké, nem volt minden ilyen drága, de 10 ezerből akkor sem éltél meg kaja ügyileg. Szóval elég tré volt. A telet a munkás acélbetétes bakancsommal húztam ki, mert nem volt pénzem utcai bakancsra. Volt, hogy csak napi két kiflit ettem, meg ilyesmi. Suli mellett sajna nem kaptam normális munkát, így csak az alkalmi maradt, ami elég szarul fizetett, meg ott magamat is osztottam, és nem mindig sikerült jó beosztást kapni, sokszor gyorsabbak voltak a kollégák nálam. Úgyhogy ez van, ez a magyar valóság.

60 ezer forint igenis sok pénz.

2022. okt. 13. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Szoctám, koli? Ezek nem opciók? Ha ilyen az anyagi helyzeted, akkor elvileg ezeket meg kellene kapnod.
2022. okt. 13. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
53%
Kár, hogy nem iszol rendesen, mert most elég lenne visszavinni az üvegeket.
2022. okt. 13. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!