Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Megoldható, hogy ne kelljen...

Megoldható, hogy ne kelljen (valódi) telefonszámot megadnom kb sehol?

Figyelt kérdés

A mostani telefonszámomat úgy "örököltem" anyukámtól, sajnos ő úgy állította be hogy nyilvános (benne van a telefonkönyvben), megadta korábban ő is itt-ott, illetve hát én is szoktam pl. online rendelni, amikor muszáj megadnom.

Ebből következően mostanra kb folyamatosan csörög a telefonom mindenféle spam hívásokkal.


Ha esetleg új telefonszámot intéznék magamnak, akkor utána az ("társadalmilag") mennyire kivitelezhető, hogy nem adom meg sehol, csak az általam kiválasztott kevés embernek?


Pl ha online rendelek valamit, akkor a (kötelező) telefonszám mezőbe írhatok kamu számot? Mi történik akkor? (nem szoktam házhoz rendelni, hanem csomagpontra vagy automatába, szóval az nem szempont hogy a futár elérjen amikor a ház előtt áll)

Különböző szerződéskötéseknél mondhatom azt hogy nekem nincs telefonszámom? Mert pl a bankom éjjel-nappal hívogatott marketing ügyben egy időben. (Aztán letiltottam végül a számot)

Önéletrajzban, illetve felvétel után a munkahelyemnek mennyire kötelező megadnom a privát számomat? (Eddig mindig emailben kerestek)


Szóval összességében hogy lehet megoldani a modern emberi létet úgy, hogy a privát szférám része marad a telefonom?


2022. okt. 19. 10:49
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

A szerződések megkötéséhez nem kell telefonszám.

Vannak olyan szolgáltatások, ahol elméletileg kötelező megadni (pl. a GMail is kéri előbb-utóbb), de ettől függetlenül: lehet élni telefon, és telefonszám nélkül.

De én ezt inkább úgy oldom meg, hogy van két SIM-kártyám. Az egyik a privát, az csak a családomnak, barátnőmnek, meg egyetlen munkatársamnak van meg azzal a kitétellel, hogy másnak nem adja tovább. A másik meg a "nyilvános" számom. Egyébként én nem tapasztaltam, hogy olyan gyakran zaklatnának rajta, de persze lehet, csak szerencsém van. Olyan havi 1-2 hívás bugyiügynököktől, a helyi fideszes napilaptól (hogy fizessem már elő, mert különben buta leszek), meg persze maga a Vodafone szokott néha zaklatni, hogy váltsak tarifát, és ennek érdekében még a hazugságoktól sem zárkóznak el. De egyébként elenyésző a "spam".

2022. okt. 19. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 2 telefonszámom van. Az egyik nyilvános, ezt adom meg ahol kérnek telefonszámot, csak hétköznap van bekapcsolva. A másik számom privát, csak azok tudják, akinek megadom.


Az önéletrajzba célszerű telefonszámot írni, mert sok helyen nem vacakolnak levelezéssel.

2022. okt. 19. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
92%

Tarsadalmilag elfogadott?! Te megis kinek az eletet eled, a sajatodat vagy azt amelyiket a falu elvar toled?


Veszel egy uj szamot vagy ha nem akarod felbontani az elofizetoi szerzodest, szamcseret kersz, es ertesited a kontaktjaidat, hogy megvaltozott a szamod. Ennyi. Nem kell tulgondolni, nem kell azon kattogni hogy a szomszed Juliska neni mit fog hozza szolni, csak arra kell figyelni hogy a fontosabb helyeken az ujat rogzittesd (bank, szolgaltatok, stb).

2022. okt. 19. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
96%
20 éve ugyanaz a számom, egyszer sem zaklattak ilyen hülyeségekkel. A megoldás: Kérvényezni kell, hogy ne szerepeljen a szám a telefonkönyvben, és ha mégis hív valaki akinek nem kéne, a szokásos "Varga Irént keresem" mondatra rávágod, hogy a te neved Ultra Ibolya, biztos tévesen hívtak. Kamu számot pedig ne adogass meg, mert rá fogsz faragni mikor helyetted mondjuk én kapom meg az automata által kért PIN kódot, és felveszem a csomagodat.
2022. okt. 19. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

Bármikor hívhatnak csomagpontos ügyben is. Kódot is küldhetnek... Egyszerűen tiltsd le a nyilvános szám megjelenítést. Nem tudom melyik szolgáltatónál vagy, de vagy felhívod a központot és letiltatod a telefonkönyves megjelenítest, vagy ha van app, akkor ott. Nekem pár éve lett átállítva, azóta a telefonkönyvben nem szerepelek. Ha van bankszámlád, azért kellhet, mert hívhatnak ha gond van, vagy ha pinkódot változtatsz arra küldhetik... De ott is le lehet tiltani a reklámcélú megkereséseket.

Ha nem játszol semmilyen prómociós játékon, ahol regisztrálni kell akkor nem nagyon fognak hívogatni. Engem évente ha 1x hívnak az is sok. De vagy 8 éve nem játszom a vedmeg és nyerj akciókkal, hiszen ha elolvasod az apróbetüt kiderül, hogy nem is az adott cég, pl chió szervezi, hanem valamilyen reklámcég csinál telefonszámgyűjtést árusításhoz. A nyerés esélye úgy is kicsi, viszont a telefonszámod beszerzik és hivogatnak onnantól. Hiába van ott, hogy nem adják ki a számod 3adik félnek, ha ők maguk a későbbi hivogatók...

Szóval ügyes beállításokkal nem fognak zaklatni.

2022. okt. 19. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

#1

#2

Őszintén szólva nem szívesen fizetnék DUPLÁN egy olyan szolgáltatásra, ami eleve kétséges hogy van-e rá szükségem. (az esetek 0,01%-ában beszélek telefonon)


#3

Pont nem a Juliska néni érdekel, hanem pont a banknak és a többinek nem akarnám megadni, akik éjjel-nappal marketinghívásokkal bombáznak, meg eladják másoknak hogy azok bombázzanak.


#4

Hát eleve nem veszem fel az ismeretlen számokról bejövő hívásokat. Párszor rohantam már ki munkamegbeszélésről, keltem fel a családi ebédtől, riadtam fel hétvégén kora reggel, hogy aztán kiderüljön hogy egy szros spam marketing, azóta az ilyeneket kinyomom és letiltom, de soha nem fogynak el. :/

A PIN kód jogos, én kb arra gondoltam hogy a mostani számomat megszüntetném, mégis azt adnám meg (formátum alapján elfogadná az űrlap, mégse érkezne kvázi sehova a hívás/sms).

2022. okt. 19. 11:13
 7/19 A kérdező kommentje:

#5

Ennek szerintem új, friss számnál van jelentősége. A mostani már sok éve benne van végtelen számú adatbázisban, már hiába akarnám eltüntetni.

Ilyen promóciós izékben nem veszek részt, de nincsenek illúzióim a webshopokkal kapcsolatban.

2022. okt. 19. 11:15
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

"hanem pont a banknak és a többinek nem akarnám megadni, akik éjjel-nappal marketinghívásokkal bombáznak, meg eladják másoknak hogy azok bombázzanak."


Ha nem engedélyezed a marketing célú megkeresést, akkor nem fognak hívni.


"Őszintén szólva nem szívesen fizetnék DUPLÁN egy olyan szolgáltatásra, ami eleve kétséges hogy van-e rá szükségem. (az esetek 0,01%-ában beszélek telefonon)"


Feltöltőkártyás telefonról még nem hallottál?



"arra gondoltam hogy a mostani számomat megszüntetném, mégis azt adnám meg"


A megszűntetett telefonszámokat idővel újra kiosztja a szolgáltató.

2022. okt. 19. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

#8

Hát én nem engedélyeztem, mégis hívogatnak.. Ahogy azok a cégek is akik webshopoktól vették meg. Itt nem egyetlen hívóval van gond.


A feltöltőkártyásra is kell x időnként egy minimum összeget rakni, nem? Vagy ez szolgáltatófüggő? A párom azt mondta hogy kell, neki kártyás van.


"A megszűntetett telefonszámokat idővel újra kiosztja a szolgáltató."

Ohh, ezt nem tudtam. Kár. (És sajnálom azt a szerencsétlent, aki majd az enyémet kapja meg :D )

2022. okt. 19. 11:23
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Tartsd meg a mostani számod, válts díjcsomagot feltöltőkártyásra, és csak annyit tölts rá, hogy ne szűnjön. Szerintem, ha évente 2000 Ft-ot tolsz rá, az úgy jó is lesz.

Mellé pedig veszel egy új számot, amit csak az ismerőseidnek adsz meg.

2022. okt. 19. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!