Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Angliában/Skóciában élő...

Angliában/Skóciában élő magyarok, ti hogyan találtatok barátokat? Honnan?

Figyelt kérdés

Egyetemen voltam kint, és most vannak brit és internacionális barátaim is, de egyelőre nem úgy néz ki, hogy akármelyikkel is egy városban élnénk majd a jövőben (most tervezek visszaköltözni, csak most már dolgozni).


Úgy vettem észre, hogy a britek eleve zárkózottabbak, nem szívesen barátkoznak külföldivel komolyabban, így is csoda, hogy négyet találtam. Na de egyetemen azért mégis más, rengeteg a society, a kolimban is könnyű volt ismerkedni a heti programok miatt, de mit csinál az ember, ha kiköltözik egyedül a saját lakásába, honnan szerez ismerősöket? Mert oké, hogy ráírok a többiekre kéthetente-havonta egyszer, és összeszervezünk egy találkát mikor ráérünk, de én elég társasági ember vagyok, és szeretem a spontán "menjünk ma ide meg oda" terveket, amiket messzebb élő barátokkal lehetetlen csinálni. :(



2022. okt. 26. 00:56
 1/8 anonim ***** válasza:
66%
Elmész egyedül ide-meg-oda és ott ismerkedsz össze emberekkel. De nem szórakozóhelyen, mert ott nem biztonságos, inkább klubokra vagy speciális érdeklődés alapján szerveződőekre gondolok.
2022. okt. 26. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Munkahely, szomszédok, én ezekkel barátkoztam. Egy kivételével egyik sem volt skót, ők tényleg nem voltak túl nyitottak. Leginkább lengyel barátaim voltak, meg néhány arab. De nem ment egyik napról a másikra, kb.másfél éve voltunk kinn, amikor elkezdtek normálisnak mondható emberi kapcsolataim kialakulni.

Illetve ezzel most lehet, hog, nem leszek népszerű, de a helyi magyarokkal is érdemes egy próbát tenni. A közhiedelemmel ellentétben nem mindegyikük suttyó, éppúgy van köztük mindenféle, mint itthon. Nekem jól esett néha az anyanyelvemen beszélgetni.

2022. okt. 26. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
62%
Leginkább munkahelyen :)
2022. okt. 26. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
16%
Nincsenek barátaim,de ez az én választásom. 11 éve elvagyok itt barátok nélkűl . De amúgy melóhelyen bulikba .
2022. dec. 1. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
22%

Angliába nem a szociális életért költözünk meg napsütésért hanem pénzért, esetleg karrier lehetőségért.

Angliában az emberi kapcsolatok nem prioritás, az angolok csak családtagokkal szocializálódnak, a külföldiek többsége meg nyolc osztályos.

2022. dec. 15. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nem ez volt a kérdés. Nem érdekel, te miért költöztél oda, és a második mondatod is hülyeség. :)
2022. dec. 15. 10:22
 7/8 anonim ***** válasza:
17%
A fiatal generációba már alap, hogy belenevelik ezt a pökhendiséget?
2022. dec. 15. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem pökhendiség, de ha használod ezt a szót akkor már cool vagy. Egyszerű élet learn.
2022. dec. 16. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!