Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi volt az a dolog az életedbe...

Mi volt az a dolog az életedben, ami utólag nagyon jó lépésnek bizonyult?

Figyelt kérdés

2022. okt. 31. 21:17
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
Pályát váltani
2022. nov. 1. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
Elkezdtem túrázni, járni a természetet.
2022. nov. 1. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
Az hogy el engedtem minden rossz gondolatot lezártam dogokat az életemből és élem az életem ahogy szeretném, nem érdekel ki mit gondol rólam, mától az a fontos hogy a családom jól legyen es boldogok legyünk együtt.
2022. nov. 1. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 Sic Semper Tyrannis ***** válasza:
100%
Hobbiból megtanultam spanyolul. Ma spanyol nyelven dolgozok, kiemelkedő fizetésért.
2022. nov. 1. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
14.Felicidades amigo.
2022. nov. 1. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Odatenni magam a tanulásban.
2022. nov. 1. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Iskolát váltottam.
2022. nov. 1. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

Lakásvásárlás 5 évvel ezelőtt. Utólag nagyon örülök, hogy akkor belevágtam, pedig eredetileg várni akartam vele.

Ha most állnék ingatlan vétel előtt, akkor vagy jóval lejjebb kellene adnom az igényeimből, vagy annyi hitelt felvenni, amit halálomig nyöghetek.

2022. nov. 1. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%

Évekkel ezelőtt felfedeztem magamnak a japány nyelv szépségét. Nem tanulom intenzíven, viszont boldog vagyok, hogy ráakadtam, és hogy vannak magyar nyelvű japán nyelvkönyvek is. :) Nem érdekel, hogy jó lesz-e valamire, egyszerűen örömet okoz japánul tanulni, még akkor is, amikor műsorokat nézek-hallgatok japánul.


Valamint tavaly elkezdtem kertészkedni. Nem jött össze a magok miatt. Idén azonban kaptam ismerősöktől olyan vetőmagokat, melyek náluk működtek, bár lasan lejáró szavatosságúakat. Nem veszett tehát kárba a tavalyi sikertelen próbálkozásom, mert idén kiderült, h tavaly mindent jól csináltam, többféle művelési móddal életemben ellőször, csak hát az összes bolti vetőmag meddőnek bizonyult.

Idén amiket havaroktól kaptam magok, azokkal ugyanazt tettem, mint tavaly, pedig ezek már közel vannak a szavi végéhez.


A végeredmény: minden második fajta növény magja kikelt. :) És finomak lettek! :D Kb 4-5 különböző zöldséget sikerült idén termesztenem életemben először, és némelyiket kis, másokat vallamivel nagyobb példányszámban, persze relative kis kerti szinten csak, de ez már jó jel számomra, hogy működik. :)

2022. nov. 2. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
65%
Nekem az volt a legjobb döntésem, hogy leszoktam róla, hogy a véletlent/szerencsét/sorsot okoljam a dolgok alakulásáért. Azzal, hogy rájöttem, nekem milyen sok felelősségem van a saját jövőm alakításában, megszűntek a mentségek. Nem rajtam kívül álló, befolyásolhatatlan dolgok irányítják az életemet, hanem az én döntéseimen múlik minden. Vannak persze dolgok, amikre nincs hatásom, de azokról is eldönthetem, hogy én mit kezdek velük, hogyan reagálok rájuk. Amiben nem járok sikerrel, abból igyekszem tanulni, hogy ugyanazt a hibát egynél többször lehetőleg ne kövessem el. Ilyen módon a rossz döntések megszűntek, mert ami nem jár eredménnyel, az tanulsággal szolgál és ezek a tanulságok is ugyanolyan fontosak, mint maguk a sikerek. Ezek a kudarcok alapozzák meg a későbbi sikereket. Minden felmerülő problémában és akadályban a lehetőségeket keresem, amik újabb utakat nyitnak meg előttem. Lehet, hogy nem arra haladok, mint elterveztem és ez nem mindig kellemes, de mindig haladok és ha meg van az irány, hogy hova akarok eljutni, akkor a pillanatnyi kitérők sokszor közelebb visznek a célhoz, mint az elképzelt, de valójában nem is létező egyenes út. Ráadásul a kitérők arra is remek lehetőségeket kínálnak, hogy menet közben újragondolja az ember a céljait és szándékait. Attól, hogy évekkel korábban kitűztél egy célt, hogy azt akarod elérni, még nem biztos, hogy évekkel később egy teljesen más világban, egészen más tapasztalatokkal rendelkező emberként még mindig ugyanazokat a célokat kellene követned.
2022. nov. 29. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!