Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az életkor biológia vagy idő...

Az életkor biológia vagy idő kérdése?

Figyelt kérdés

2022. nov. 2. 21:36
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
3%
Jajj ne megint egy önjelölt filozófus.
2022. nov. 2. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
#10 Semmi különösebbre, meg nem is okoskodni akarok, csak elgondolkoztatott, mert oké, értem én, hogy az életkort a világon eltelt időnkben határozzuk meg, mégis az is igaz, hogy az életszakasz nem idő kérdése, mivel fel is gyorsíthatók és le is lassíthatók a folyamatok, szóval lényegében a biológiai óránk a mi életkorunk, nem az, hogy földi évben számolva mióta élünk.
2022. nov. 2. 22:15
 13/18 A kérdező kommentje:
#11 Jajj ne, megint egy önjelölt mindent is tudó valaki, aki hülyének néz mást, mert az elgondolkozott valamin unalmában.
2022. nov. 2. 22:19
 14/18 anonim ***** válasza:
4%
Jó, de maga az idő is hol gyors, hol lassú. Olvass utána, hosszú lenne elmagyarázni.
2022. nov. 2. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

"Jó, de maga az idő is hol gyors, hol lassú."


Pontosan, tehát lényegében az életkor időben számolva nem létezik, mivel máshogy telik itt a földön az idő, mint mondjuk az űrben, vagy máshol.

2022. nov. 2. 22:34
 16/18 anonim ***** válasza:

Én értem mire gondolsz. Nézzetek utána, tényleg létezik valós meg biológiai életkor. Az első nyilván azt jelenti amit, a második meg konkrétan azt hogy hogy tartod magad.

Pl egy fitt, semmilyen komolyabb egészségügyi problémával nem küzdő, Spartan Race-re járó 70 éves nem olyan mint egy átlag 70 éves, tehát a biológiai kora fiatalabb.

2022. nov. 2. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Ha egy jó genetikájú ember nem vigyáz a testére, akkor lehet kevesebb ideig él, mint egy rosszabb genetikájú aki viszont vigyáz rá!


Nyilván a fizikai amortizáció, a káros környezeti hatások(sok féle), a stressz, étkezés(egészséges,egészségtelen), hasznos környezeti hatások(sport), genetika....stb függvénye!


A sejtszintű öregedés tipikus jelei pl: a ráncok, szövetek feszességének elvesztése(megereszkedés), őszülés, vérellátás romlása miatt a bőr kevésbé egészségesnek tűnő fakó pöttyös pigmentált és néhol halványan foltos,....stb.


Késleltetni lehet, de még a tudomány se képes csodát tenni, a leggazdagabb emberek a világon is "csak" néhány évvel esetleg évtizeddel élnek tovább.


Sok ember betegségek, balesetek miatt meg sem tapasztalja az öregedés komolyabb szakaszait és fiatalon hal meg.


Szerintem a hosszútávú érzelmi ráhatás(nagyon boldog élet, nagyon boldogtalan élet) is alakítja az emberek korát.(láttam elképesztően boldog családos szép fiatalos 45-50 nőt akiről alig mondanád meg a korát(és most nem dögösségre értem, hanem fiatalos kisugárzásra és látszatra), de az ellentétét is: 30-35 éves meggyötört életunt nem igénytelen de szétcsúszott nőt.)


A testalkatot is mondanám ami megtévesztheti az embereket, mert van az az embertípus aki tinédzser testalkatból nem nő fel.(persze ez csak megtévesztő, nem feltétlenül fiatal)

2022. nov. 3. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

17. vagyok

Egész jó és elgondolkodtató kérdés volt!

2022. nov. 3. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!