Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért érzem azt mindig, hogy...

Miért érzem azt mindig, hogy amikor megismerek egy embert, egy idő után vagy már rögtön azt érzem, hogy őt valahol már korábban láttam, olyan ismerős az arca? Veletek is szokott ilyen lenni?

Figyelt kérdés

Mostanában szoktam ezt érezni, amikor új helyre kerülök, hogy a kezdetektől mindenki olyan "ismerős", mintha meg lett volna írva, hogy velük kell találkoznom, mintha lenne egy nagy emberhalmaz, akikből lehet válogatni, akikkel életem során találkoznom kell.

Lehet, hogy hülyén hangzik, de kb. az az érzésem, hogy "ő nem is nézhet ki másképp". Sokszor van az, hogy emlékeztetnek valakire a múltból, de ez nem magyarázza meg, miért érzem azt, mintha az illetőt már 1000 éve ismerném.

Van pl. egy csaj, aki tetszik, és mindig úgy elcsodálkozom rajta, hogy őt már tuti láttam valahol. Racionálisan tudom, hogy még sose találkoztunk előtte, de az agyam átver. Ilyen ezo-mezo magyarázatokat is olvastam erről, hogy előző életemből ismerem, de ebben kételkedek.


Miért van ez? Esetleg ez valami mentális problémát jelezhet előre?



2022. nov. 7. 22:01
 1/2 anonim ***** válasza:
65%
Egyszerű. Mindenki egy kicsit hasonlít valakire.
2022. nov. 7. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Egyrészt, amit 1-es írt.

Másrészt az agy mindent feldolgoz a látókörödben is, így lehetséges, hogy elmentetek egymás mellett csak a tudatos fókuszodban más valami vagy valaki volt.


Rólam is momdták "de ismerős vagy", felsorolom merre vagyok leginkább látható. Ha pedig említem a biciklit és kiengedem a hajamat, már beugrok sokaknak.


Jobban vonzza a szemet a térdig érő kiengedett haj, felkontyolva kevésbbé feltűnő.

2022. nov. 21. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!