Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Tavasz óta nem tudok elfelejte...

Tavasz óta nem tudok elfelejteni valakit és nem segít semmi?

Figyelt kérdés
Olvastam itt az oldalon több hasonló kérdést is, de nekem valahogy nem segítség az, hogy majd jön valaki más vagy majd az idő megoldja. Tavasz óta szinte minden nap eszembe jut és amikor lenne egy másik potenciális jelölt, akkor nem a jelenre fókuszálok, hanem erre a fiúra, akit nem tudok elfelejteni, hogy ő vajon hogy udvarolhat, mit csinálhat jelenleg, kivel tölti az idejét, milyen napja volt, bántja-e most valami, emlékszik-e még rám. Komolyan kezdem úgy érezni magam, mint valami elcseszett ókori hősszerelmes és nem tudom mit kellene tennem ahhoz, hogy elfelejtsem és ne legyen a mindennapjaim része. Valószínűleg a probléma fő forrása az, hogy elmondhatatlanul vágyok rá és bennem motoszkál a mi lett volna, ha..

2022. nov. 15. 15:48
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

"Olvastam itt az oldalon több hasonló kérdést is, de nekem valahogy nem segítség az, hogy majd jön valaki más vagy majd az idő megoldja."


Senkinek nem segítség ez, sajnos ennek tudatában sem lesz könnyebb, ez csak egy tény.


Nekem többször volt ilyen, valamikor talán 2 évig is kínlódtam. Utólag azt gondolom a tapasztalatok alapján, amivel a 10-es kezdte, hogy nem tettem meg dolgokat, amit kellett volna. Néhány esetben, ilyen gyötrő szakítás után vagy újra összejöttünk, vagy csak találkoztunk és elmondtam amit fontosnak éreztem. Utána amikor megint vége lett, illetve a "csak" egyszeri beszélgetés esetén is, sokkal könnyebb volt a feldolgozás. Talán az érzés, hogy megtettem mindent, amit akartam, vagy tudtam...

2022. nov. 16. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Nincs más pasi a képben, mert tulajdonképpen nem azokat a tulajdonságokat keresem másban, amik rá jellemzők, hanem konkrétan őt magát. Nekem is voltak mulasztásaim, illetve szokták mondani, hogy akkor értékelünk valamit igazán, amikor már nincs. Óriási lecke volt ez az élettől és bánt nagyon, hogy pont általa kellett ezt megtanulnom. Gondolom azért, mert így nagyon fáj és örökre megtanulom, hogy addig kell kifejezni az érzéseinket mások iránt, amíg lehetőségünk van rá. Legalábbis ezzel áltatom magam.
2022. nov. 16. 10:19
 13/18 anonim ***** válasza:
Van olyan ember a környezetedben, akivel őszintén tudsz beszélni az érzéseidről?
2022. nov. 16. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Erről egy emberrel beszéltem komolyabban, de az még tavasszal volt. Azóta nem említettem senkinek, mert valahol szégyellem, hogy ennyire nem tudok túllépni.
2022. nov. 16. 10:25
 15/18 anonim ***** válasza:

Akkor beszélj vele mégegyszer. Ahányszor kell. Gyógyulni minden traumából úgy lehet, hogy van legalább egy ember, aki meghallgat. Nem ad tanácsot, nem ítélkezik, nem azt mondja, hogy "engedd el", "majd jön más", "velem is volt ilyen". Ezekre figyelj, ezek nem empatikus válaszok. Elég, ha valaki csak jelen van.

Sajnos Magyarországon ilyen embert nagyítóval vagy pénzért lehet találni. De az a jó hír, hogy lehet.

2022. nov. 16. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

A környezetemben jelenleg nincs olyan, akivel ezt meg tudnám úgy osztani, hogy ne ítélkezzen. Próbálkoztam azzal, hogy leírtam, végig gondoltam, hogy hogy kellett volna, miket rontottam el. Ezek ideig-óráig segítettek is, aztán mindig visszakúszik az érzés az életembe, hogy bárcsak vele lehetnék.

Ha pedig csak abba belegondolok, hogy éli az életét gondtalanul rég megfeledkezve rólam, én pedig rajta kattogok, akkor még rosszabbul érzem magamat.

2022. nov. 16. 10:38
 17/18 anonim ***** válasza:
Akkor pszichológus. Egyedül nem lehet traumátfeldolgozni.
2022. nov. 16. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 Artemovszk ***** válasza:
Keresd fel. Így vagy változni fog a helyzet.
2022. nov. 19. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!