Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Inkább élnél magyarországon...

Inkább élnél magyarországon saját lakásban/házban vagy olyan országban ami az “álom” országod de örökre albérletben?

Figyelt kérdés

Az álom országot úgy kell érteni az a hely ahol pl nyaraltál és nagyon tetszett, ha tehetnéd szívesen oda költöznél, de ott egész életedben csak az albérletre telne sajátra nem.

Viszont Itthon Magyarországon lenne saját lakásod/ házad, de tegyük fel éreznéd, hogy lenne olyan ország ahol szívesebben élnél hiába van itthon sajátod.



2022. nov. 15. 23:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
50%

Így élünk. 🙂

Magyarországi ingatlanok albérleti díjából élünk külföldön, paradicsomban, albérletben. Soha nem cserélnék.

2022. nov. 16. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Magyarországon is albérletben élek, az álom országomban is megfelelne.
2022. nov. 16. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
65%
2.
2022. nov. 16. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Itt elnézve az ingatlan árakat, kb albérletben maradunk örökre :)))


Bár faj a szívem, hogy nem saját, én is kertes saját házban nőttem fel, hozza szoktam, de lassan bele kell törődni. Ha meg albérlet, akkor már inkább USA vagy Bali, esetleg Olaszország :)


Sajnos olyan generáció vagyunk, akinek lassan el kell ezt fogadni. Pár éve éltem kint pár hónapot Németországban ( kb 10 éve) , ott kb mindenki bérli a hazat/ lakást . Nálunk az építés divat, nekem is az volt a terv, hogy meg építem az általam tervezett lakást, de ez kb 5 éve tabu, 2-3 éve meg a ház vásárlás is kb :))) Ez van …

2022. nov. 16. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
66%

Nekem Magyarország az álomország.

Igazából nem lenne gond fizetni az albérletet, hiszen így is valószínűleg életem végéig fizetném a hitelt.

2022. nov. 16. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
94%

Saját, itthon.

De az elérhetetlen, szóval valószínűbb hogy pár éven belül külföldi albérletben fogunk élni.

2022. nov. 16. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
45%
álom ország & albérlet
2022. nov. 16. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
92%
Én nem szeretnék elköltözni Magyarországról, ezért természetesen itthon maradnék.
2022. nov. 16. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
61%

Külföld, albérlet.

Igazából se Magyarországgal, se az albérletezéssel nincs bajom. Kifejezetten jó dolognak tartom, hogy nem kötelezem el magam egy ingatlannal, hanem ha kapok egy jobb ajánlatot munkára a III. kerületben, de eddig a XVIII-ban laktam, akkor felmondom az albérletem, és kiveszek egy másikat a III-ban. Az egyetlen dolog, ami miatt saját lakást vennék, hogy hiába vagyok jó bérlő, sosem volt elmaradásom, nem okoztam kárt, nincs rám panasz, egy szöget nem verhetek be a falba, egy hörcsögöt nem tarthatok engedély nélkül, vagy pl. sok helyen ideiglenesen sem jelentheted be magad, ami már nagyobb probléma, így nem szólhatsz bele az önkormányzati politikába, nem kapsz megfelelő orvosi ellátást, stb. Szóval emiatt szívesebben élnék inkább külöldön albérletben, ahol ennek már kialakult, bejáratott kultúrája van.

2022. nov. 18. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

#9

Mondjuk ezt sose értettem. Miért ne adhatnád el vagy adhatnád ki a sajátodat?

(Ne érts félre, nem kötekedni akarok, jókat írtál felpontoztalak 😊 csak ez nekem olyan fura)

2022. nov. 18. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!