Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért akadnak ki sokan azon,...

Miért akadnak ki sokan azon, ha valaki megveszi a 30 ezres Lidl játékkonyhát karácsonyra?

Figyelt kérdés

Azért ebbe a kategóriába írom, mert úgy látom, a többség ilyen gazdasági helyzethelző eszközként kezeli ezt a kiskonyhát :D


Több cikk is szembejött velem arról, hogy milyen hamar elfogytak a kiskonyhák, mire mindenki cammog a cikkek alatt, hogy ennyit a válságról, van az embereknek pénze, másnak bezzeg enni sincs mit a fa alatt, az ő gyereke biztos nem kap ilyen értékben ajándékot, de tele vannak egyesek, milyen felesleges akkora ajándékot venni, miért sír itt mindenki a drágulások miatt, blablabla....


Én nem értem, miért olyan meglepő, hogy van, akinek belefér 30 ezer forint. Mi is ezt vettük karácsonyra, mert amúgy is játékkonyha volt a terv, és ilyen van már máshol a családban, jó minőségű, bírja, hogy strapálják a gyerekek. De nem érzem, hogy ettől tele lennénk.


Évközben szimplán tudatosan költünk, nem iszunk, nem cigizünk, nem tartunk fent 2 kicsit, satöbbi, így ha gazdagok nem is vagyunk, de belefér megvenni ezt a kiskonyhát. Ettől függetlenül nyilván másnak nem.


Csak a logikát nem értem, miért van így kiakadva rajta mindenki 🤣



2022. nov. 18. 08:01
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
77%
Kölkesek... Ne keress logikát.
2022. nov. 18. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
35%
És benned hol van a logika? A kérdésedre a válasz ott van a leírásodban
2022. nov. 18. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
92%

"Csak a logikát nem értem, miért van így kiakadva rajta mindenki"

. De ki az a mindenki? Vagy ha mindenki ki van akadva, akkor ki az, aki megveszi?


Amúgy vicces lenne ezért kiakadni, miközben pl. itt az 'Elektronikus eszközök' kategóriában általános konszenzus, hogy 300 ezer alatt nem éri meg mobiltelefont venni. Másrészt 30 ezer forint egy fából készült játékkonyháért NAGYON jó ár.

2022. nov. 18. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Egyesek fejében a válság = nincs pénzünk. Csak mert most drágább minden, attól még akinek eddig volt pénze, annak most is van, nem szublimált el.
2022. nov. 18. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
87%

Két hete a gödöllői Karácsonyházban 22 ezer forintot hagytam ott, abból 15 ezer egy karácsonyi manó volt.

És akkor most mi van?

A magyaroknak van pénzük, állandóan tele vannak az üzletek, csak sírni és panaszkodni, na meg irigykedni a legkönnyebb. Mindenki addig nyújtózkodjon, ameddig a takarója ér.

Mivel különböző anyagi helyzetek vannak, ezért nem kéne irigykedni a másikra. De hát Magyarországon vagyunk, magyarok vagyunk, és itt az a divat, hogy dögöljön meg a szomszéd tehene is.


Azt az energiát, amit sokan az irigységbe ölnek, sokkal hasznosabbra is tudnák fordítani.

2022. nov. 18. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Cammog? Az nem "lassan gyalogol, bandukol, baktat, slattyog"ot jelent?:D Mm nem kötekedésből, lehet az ország másik felén így mondjuk, csak meglepődtem:D De akk mi a pontos jelentése?


Egyébként ez csak a szokásos demagógia az emberek részéről. Van egyben 30ezer forintod, tehát te újgazdag vagy.:D Pedig azért.... elvileg illene alsóhangon ennyit megtakarítani havonta. Persze a pénz nem mindig illem kérdése. De a középosztálynak igenis van annyi pénze, hgoy meg tudjon engedni magának egy ekkora kiadást.

2022. nov. 18. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
95%
Van akinek ennyi van, van akinek annyi. Akinek kevés az puffog a többire. Én inkább azt nem értem, hogy te mit nem értesz. A nagy többségnek nem megy jól, ársapkákkal, meg mindenféle támogatásokkal kell őket segíteni, hogy kijöjjenek a hónapban.
2022. nov. 18. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
95%

Jogos, te sem pattogsz azok miatt akik telefont 200.000ért megveszik a gyereknek karácsonyra!😀


Eleve minél szegényebb valaki, annál többet jelent neki a 30 ezer forint!

2022. nov. 18. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
38%
A lúzerek az szeretnék látni, hogy mindenki nyomorog. Ha a valóság szembe köpi őket, azt nehezen viselik.
2022. nov. 18. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
38%
Mert egyszerűen felesleges, akkor is, ha telik rá. Hamar megunja a gyerek, inkább megéri sok kisebb dologra elkölteni a 30 ezret, ha már mindenképp el kell ennyit költeni játékra. Nekem szegények voltak a szüleim, ezért kreatív játékaim voltak, sokszor abból amit találtam karton stb, abból lettek a játékaim. Sokkal szebb emlékek nekem ezek, mint amikor nagy ritkán kihisztiztem egy Barbie babát. Nem hiszek benne, hogy a drága játékokkal lehet boldoggá tenni egy gyereket.
2022. nov. 18. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!