Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Külföldön élő magyarok, mikor...

Külföldön élő magyarok, mikor terveztek visszatérni Magyarországra? (szavazás)

Figyelt kérdés
Mostanában sokat elmélkedem a kivándorlás témakörén. Valamilyen szinten érintett vagyok, bár én Magyarországon élek, sosem hagytam el az országot, legfeljebb egy délutáni kirándulás erejéig, ám a volt nejem a gyermekeim és a régi barátaim zöme mind kivándoroltak. Sokan úgy mentek ki, hogy csak pár hónapra, legfeljebb 2-3 évre, hogy jól megszedve magukat hazatérve menő kocsit és/vagy házat vegyenek maguknak, ezzel szemben van aki már 10-12 éve is kint nyomja a melót, sőt véglegesen berendezkedett a külföldi életre. Felmerült bennem a kérdés, vajon visszatérnek-e valaha a külföldre kivándorolt barátaim, szomszédjaim, családom?

2022. nov. 22. 08:19
A kérdező szavazást indított:
soha
jövőre
még 1-2 év
5 év múlva
10 év múlva
Orbánék leváltása után
világháború esetén, ha Magyarország semleges marad
Az Unió felbomlása után
Nem tudom
Sosem mennék külföldre dolgozni
56 szavazat
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/72 anonim ***** válasza:
87%
Ezt a "sosem mennek ki kulfoldre" kerdest miert tetted be, ha a kulfoldon elo magyarokhoz szoltal?
2022. nov. 22. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/72 anonim ***** válasza:
81%

Èn is csak spórolni jöttem Londonba, csak túl drága számomra, nincs túl jó fizeèsem meg az albérletet is túl magasra emelték manapság.

Már alapból gondolkoztam, hogy elmegyek innen a sok stressz, nagyvárosi környezet,magàny stb miatt. De így, hogy már anyagi szempontból is kezd szó szerint szoronganom semmi sincs, ami itt tartson.

Persze angliai vidékre költözés amit csinál sok Londoni bevàndorló segítene, de nem oldana meg tùl sok mindent

Ezèrt akarom megpróbálni minimum a hazaköltözèst

2022. nov. 22. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/72 anonim ***** válasza:
87%

Soha!


Miért is kellene visszatérni egy olyan országba aminek a kultúrája (Magyarországon valódi szellemi, értelmiségi kultúra az 1800-as években volt),

- a lopás és az ügyeskedés,

- a szolgalelkűség,

- a széthúzás,

- irigység,

- a szellemi igénytelenség (helyette csak a zabálás, piálás, alja zenék, alja szórakozás), ez igaz a lakosság 80%-ra,

- nincs valódi értelmiség, csak tehetségtelen, zsoldos bohócok,

- Magyarországon igazi napszámos szellemi színvonal van,

- diktatúrára van igény.


A fentiek mellett:

- nincs jogbiztonság, csak korrupt jogszolgáltatás, amihez asszisztál a nép is,

- nincsenek munkavállalói jogok, érdekérvényesítés a nullával egyenlő,

- nincs normális egészségügyi ellátás, de azért adózz,

- a közoktatás színvonala a nullával egyenlő,

- nyugdíjrendszer is összeomlott (hitelből fizetik a nyugdíjakat),

- közművek állapota siralmas (fertőzésveszély stb.),

- politikai kultúra maga a maffiahálózat, ami a megfélemlítésre, erőszakra, lejáratásra, félretájékoztatásra épül, mert - nincsenek már igazi államférfiak (tisztesség, szakértelem, tehetség), helyettük az ostoba csőcselék van hatalmon 60-70 éve,

- nincs jövőkép Magyarországon, mert ha vannak szellemi- és anyagi igényeid és ha van igazságérzeted hülyének néz az ostoba csőcselék,

- nem cél Magyarországon a közoktatásra, kutatásra és fejlesztésre, saját termékekre és szolgáltatásokra alapozva ütőképes gazdaságú országot létrehozni,

- a szociális ellátórendszer (álláskeresési járadék stb.) nincs,

- környezetvédelem sincs.


Magyarországon:

- a tudatlanok,

- a szolgalelkűek,

- a talpnyalók,

- a szellemi és fizikai igénytelenek,

- a korruptak,

- az érzelmi függők (hazaszeretet agymosás, családi és baráti túlzott ragaszkodások stb.),

- Kádári agymosottak maradnak.


Az értelmes, életrevaló, fejlődni akaró, haladó gondolkodású, felelősségteljesen gondolkodó, szellemileg- és anyagilag igényes ember végleg elhagyja Magyarországot, mert tudja, hogy Magyarország balkáni pöcegödör. Ezeket az embereket kiveti magából!


Magyarországi nagyon alacsony szellemi színvonalú lakosságra erre képes, mert a dagonyapolgár (zabálás, piálás, alja szórakozás) van többségben.


Ezért nem lesz változás soha Magyarországon, és ezt az értelmes, tájékozott ember tudja, látja, érzi.


Szóval a válasz: Nem!

2022. nov. 22. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/72 anonim ***** válasza:
3%

Jav.:


…szellemi színvonalú lakosságra erre képes…


…szellemi színvonalú - lakosság - erre képes…

2022. nov. 22. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/72 anonim ***** válasza:
92%

9:20-as, tökéletesen megfogalmaztad a magyar társadalom tulajdonságait.

Elkeserítő, hogy ezt tenyleg nem látja a bő 80%. Csak orbánozni tudnak. Hogy azért nyomorultak, mert orbán tette velük. Egy társadalom olyan, mint a vezető. És a vezető is olyan, mint a társadalom. Kell egy pár száz év, mire megfordul az arány.

2022. nov. 22. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/72 anonim ***** válasza:
12%

5-ös.


Jól látod.


Jelenleg a magyarországi társadalom 100 évvel le van maradva.

Lásd: napszámos szellemi színvonal.


Viszont azt is látni kell, hogy Magyarország kis ország, már mezőgazdasága sincs (éghajlatváltozás), így teljes egészében ki van szolgáltatva a nagy hatalmaknak.

Persze lenne ellenszer (kutatás és fejlesztés, közoktatás rendbetétele stb.).


Ha majd a nagyobb hatalom azt akarja, hogy legyen változás, akkor lesz, amúgy meg ahogy írtad, több száz év kell, hogy felnőjön a társadalom.


Bár nyugaton is szellemi leépülés tapasztalható.

Lásd: netflix, facebook, tiktok, insta, hbo go platformok és az elavult közoktatás (vezetés és szervezés, minőségbiztosítás, döntés tudomány, gondolkodási- és probléma megoldási módszerek hiánya stb.) miatt.


Ezért nincs már valódi “emelkedett”, felelősségteljes kultúra Európában.

2022. nov. 22. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/72 anonim ***** válasza:
88%
Gondolkodtam rajta, milyen rossz itt nekem Majamiban a pálmafás tengerparton. Lehet hogy csomagolok és húzok vissza Borsodba Lyukóbányára. :DDDD
2022. nov. 22. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/72 anonim ***** válasza:
100%

És az emberek még mindig úgy vannak vele, hogy a kormány hibája. Nem értik, miért nincs változás sehol. Hát hogy lenne, ha mi magunk nem változtatunk? Ha mindenbe belenyugszunk?

És magam körül ugyanezt látom. Egyszerűen nincs normális emberi kapcsolatom, mert szerintük én vagyok a hülye. Szerintük, ha lenne valaki, aki rendet tenne az országban, normális lenne a társadalom. Holott nem a vezetőn múlik. Plusz egy normális, nem diktatórikus ember, akinek tényleg az egyén számít, nem is vágyik hatalomra. Szóval full 22-es csapda az egész.

2022. nov. 22. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/72 anonim ***** válasza:
100%

Számtalan oka van, de sose tervezek visszaköltözni Magyarországra. A legostobább dolog lenne, amit tehetnék; életem egyik legjobb döntése volt, hogy kiköltöztem rögtön a lediplomázás után.

26/N

2022. nov. 22. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/72 anonim ***** válasza:
36%

8-as, én is egyedül maradtam, mert vannak szellemi igényeim.


Ha alapítanék egy pártot, aminek a programja (oktatást kiemelve):


Közoktatás rendbetétele:


- politika ismeret és érdekérvényesítés (ezt komolyan írva: a minisztériumban mondták nekem, ha ezt propagálnám, megöletnének…),


- pénzügyi- és közgazdaságtani ismeretek,

- természettudományos készségfejlesztés a hétköznapi használhatóságra alapozva,

- szervezési és vezetési készségek fejlesztése,

- értékelemzés (döntések előtt) oktatása,

- háztartástan, dietetika, vásárlástan, főzéstan, ápolástan, kresz, felkészítés a családi életre, szeretkezés alapelvei és következményismeret, gerinctorna, szemtorna, relaxációs technikák, szórakozástudomány az értelem fejlesztését megcélozva és a biztonságra odafigyelve, stb.,

- informatika (internetes keresés/kritikai olvasás és gondolkodás, információk szűrése és rendszerezése, programozás, hálózati ismeretek, office),

- zenei kultúra (new classic, az értelmet, lelki életet megcélozva),

- gondolkodási- és tanulási technikák (E.D.Bono, mind mapping, kérdezés tudománya, Pólya módszer, rendszertudomány stb.),


Hidd el, nem szavaznának egy ilyen pártra, mert a magyar társadalom tagjainak, annyira alacsony az értelmi képessége, annyira tájékozatlanok, hogy őket csak a pillanatnyi haszon érdekli.

Dagonyapolgárok.

2022. nov. 22. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!