Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A cigányok minden esetben...

A cigányok minden esetben sötétebb bőrűek?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Vannak cigány barátaim (sötétebb bőrszínűek), nyilván nem lehet nem megmondani, hogy azok. Zene, hagyományok, látszat-luxus stb (szerencsére nem lopós, agresszív, hanem a tényleg becsületes, legyen szerencsés a családod félék). Ők a szülővárosom mellett egy kisebb városban élnek, ahol híresen sok a roma/nagy a roma közösség. Nem fogom leírni, aki sejti melyikre gondolok, úgyis fogja tudni.

Mindenesetre most egyetemen összeköltöztem egy sráccal, aki ebbe a kisvárosba valósi. Csak névről ismertem őt valamennyire előtte, de borzatszó rendes, segítőkész, szorgalmas, okos stb..

Nem tudtam sokat a családi hátteréről, és mive tudtam, hogy ebbe a városba valósi nem is nagyon mertem feszegetni, rossz vagyok az ilyen dolgok kitapogatásában, nem akartam bunko lenni.

Egyszer feldobta viszont a lakótársam instáját az alkalmazás, nézegettem picit. Ő is világosabb bőrű, nagyon picit sötétebb talán, de ez semmit sem jelent. Kicsit a képei amiket kitesz (a világmegváltó idézetek stb.) nekem kicsit cigányosak, meg persze a neve, ami eleggé cigányos (a lakótársamnak magyar neve van, ami érdekes). Mintha Péter meg Gáspár lennének kb (nem ez az igazi nevük, de remélem érthető).


A sok körítéssel csak arra akartam kilyukadni, hogy viselkedésre/kultúrára picit cigányosak, de ez lehet csak a falusi befolyás, illetve a roma befolyás a kisvárosból.

Léteznek teljesen “magyar” kinézetű romák? Csak mert néha poénkodott a lakótársam ilyenekkel, hogy hát igen az nagyon nagyon cigányos (egyik roma haverunk alkatrészekkel keresekdik), náluk ez meg az a szokás (nem nálUNK) stb.


Egyáltalán nem érdekel valóban az-e, mert tényleg a világ legrendesebb, viccesebb, szorgalmasabb embere, csak hogy szerintetek lehet valaki roma, anélkül, hogy külsőleg látszódna?

Vagy mondjuk csak félig az, vagy ilyesmi? Kinézetre meg nem mondanám, hogy az, csak kiváncsi vagyok. Tőle nem merem megkérdezni, mert félek rosszul jönne ki. Nem azért érdekel, mert fujj

Roma akkor költözök is el, puszta kiváncsiság, mert nem sok roma embert ismerek, és engem világ életemben érdekelt mások kultúrája, hagyományai stb



2022. nov. 22. 20:00
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Vannak szőkecigányok is.
2022. nov. 22. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2022. nov. 22. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
2022. nov. 22. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nekem a szőke cigány az ilyen wannabe- úgy viselkedek mintha az lennék cigány. A kérdésem arra vonatkozik, hogy vannak-e fehérbőrű, cigány vérűek
2022. nov. 22. 20:55
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Párom félig roma csak, az anyja felől. Neki az anyjához hasonlóan sötétebb bőre van, fekete haja, sötét szeme. A tesója már az apjára ütött, világos bőr, világos barna haj, kék szem. Kívülálló nem mondaná meg róluk, hogy egyáltalán rokonok, annyira nem hasonlítanak egymásra, még arcra sem.
2022. nov. 22. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
100%
vannak albínó cigók is
2022. nov. 23. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Van fehér roma is, de általában rajtuk is látszik, hiába kék a szeme vagy akár szőke a haja.
2022. nov. 23. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!