Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A társadalmi előnyök, magánisk...

A társadalmi előnyök, magániskola és hasonlók mennyire normálisak ma? Úgy hogy voltaképpen nagyon sok gyerek el van nyomva ezek miatt egy életre!

Figyelt kérdés

Olyan mint amikor két sportoló közül az egyik mindent megkap a másik meg semmit.

Teljes családok élete, társadalmi iránya el van döntve.(persze az állami iskolákból is lehet sikeres valaki ha eszes és szorgalmas)

De legfőképpen gyerekek jövőjéről és esélyeiről szólna a kérdés.



2022. nov. 26. 13:58
 1/4 anonim ***** válasza:

Hát ez van sajnos, ez volt és ez is lesz. Tényleg igazságtalan, de ezzel nem lehet mit kezdeni.


Szomorú egyébként, ismertem olyat (hogy a te példáddal éljek akkor már), aki tehetséges volt egy adott sportban, de sajnos a szülei nem tudták fizetni. Mások meg, kevesebb vagy egyenesen nulla tehetséggel mindent megkaptak, ami kellett, viszont a tehetség hiányát nem kompenzálta nyilván.


(Itt zárójelesen, Magyarországon magániskolát hol találsz? Itt egyáltalán nem jellemző, a legtöbben államiba járnak, anyagi helyzettől függetlenül, mivel az van. Szóval ez szerintem rossz példa volt.)

2022. nov. 26. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Egyébként Magyarországon a származást is ide írnám mivel ha valaki roma családból jön, annak ha nem is mindenben de hátrányos megkülönböztetésben lesz része.

Egyik cigány haverom mondta.

Szoktam önkénteskedni, ott láttam hogy mennyi gyerek van akinek elkaszálják a jövőjét a társadalmi osztályok.

Persze szükséges a társadalmi rétegek létezése, de amikor már a gazdagok is azért dolgoznak hogy az ő gyerekeik alá is rendelődjenek szegények, akkor már igazságtalannak tartom.

2022. nov. 26. 14:39
 3/4 A kérdező kommentje:
Az első mondatomat idéztem a haveromtól a 2. válaszban.
2022. nov. 26. 14:40
 4/4 anonim ***** válasza:

igen, jól látod. a vezető, uralkodó réteg mindig gondoskodott az utódairól. ma már nem lehet karddal, sokkal inkább pénzzel. mostanság olyan helyzetet teremtettek, hogy aki hátrányból indul, az felzárkózni sosem fog tudni, vagy csak nagyon nehezen, de arra kevés gyerek képes. egy átlagos, dolgozó család nem igazán engedheti meg magának a magánórákat, több területen is. ha gyerek sportol, az rengeteg pénzbe kerül havonta, kevés családnak jut még másfajta képzésre is. ha viszont külön taníttatják, akkor meg sportra nem jut, max hobbi szinten. főleg ha több gyerek is van. a magán iskola meg aztán tényleg húzós anyagilag.

ezért van az, hogy a sikeres családokból, sikeres fiatalok sarjaddzanak.

a többiek a futottak még kategória marad. persze lehet jó állása, kereshet jól, de nincs úgy megtámogatva, nehezebben bontakozik ki.

2022. nov. 26. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!