Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni szarkavaró...

Mit lehet tenni szarkavaró szomszéd ellen ?

Figyelt kérdés
Közvetlen szomszédom,mellesleg olyan a nő mint a pióca ! Nagyon elegem van már belőle,mellesleg lassan azt se lehet elhinni neki ,amit kérdez !!!! kb anyám lehetne korban , a lánya egy apja korú féfihoz költözött oda ,azóta rajtam csüng mikor anyámnál vagyok. Tegnap is össze vissza beszél,nem tudok ugy a kutyákkal le menni ,hogy ne csapódna oda hozzánk. Hogy tudom most már végleg le építeni magamról ? Köszönöm szépen előre is a segítsége !!n31
2022. nov. 27. 06:28
 1/10 Noren1989 ***** válasza:
30%

Ne haragudjon Margitka, de dolgom van!!!


Amúgy bújtatva lehet neki csinálni programot,

de gondolom low effort-tal akarod megvalósítani a leválasztást.

2022. nov. 27. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
21%

Családsegítő szolgálat munkatársai esetleg kijöhetnek több alkalommal is és próbálhatnak a szomszéddal tárgyalni az ellentétek okáról, megoldási lehetőségeiről.


Jogi segítségnyújtó osztály (illetékes, lakóhely szerinti.) Tanácsokat adnak különböző élethelyzetek kezelésére.


Magyar Máltai Szeretetszolgálatnál is szoktak végezni konfliktuskezelést.

2022. nov. 27. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
85%

"Ne haragudjon kedves Jolán,de engem terhel a társasága, kérem ne jöjjön utánam/velem."


Nem voltál bunkó,csak meghúztad a határaidat. Az, hogy ő ezen megsértődik nem a te dolgod.

2022. nov. 27. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
97%
A dolog pofonegyszerű. Azt kell elérned, hogy ne kedvelje a társaságodat. Ahogy hozzád csapódik, kezdd el rázúdítani a dolgaidat, hogy mi történt veled tegnap, hogy mit gondolsz erről vagy arról, panaszkodj, poltizálj, magyarul legyél energiavámpír, ne hagyd szóhoz se jutni! Nem is szükséges udvariatlanul csinálni, le fog kopni hamarosan, mert kifogod a szelet a vitorlájából, hiszen ő szeretné ezt csinálni veled.
2022. nov. 27. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
6 sajnos pontosan ő csinálja ezeket velem mint amit ésahogyan le írtad!! Ezért vagyok teljesen "" kétségbe esve"" mivel nincs ötletem ,hogy mit csinéljak ...az ,hogy dolgom van,már nem egyszer sütöttem el,nem vette aa lapot !!
2022. nov. 27. 07:49
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Sértsd meg.
2022. nov. 27. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

4-es válaszomban benne van a megoldási lehetőségek keresése erre a zavaros folyamatra. Pontosabban a megszakítására.


Talán valamilyen társaságot érdemes szervezni a szomszédnak, vagy elküldeni valamilyen közösségbe. Ebben is segíthetnek az említett civil szervezetek.


Egyházi közösség? Ahol esetleg megtaníthatják arra, hogy ne csak panaszkodjon folyton, hanem adjon is hálát azért, amivel rendelkezik?


Bármilyen szerencsés körülmény, életesemények sokasága, élethelyzetek amit még nem vett eddig észre?

2022. nov. 27. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

#9

Az említett szomszéd esete nem szociológiai probléma, inkább pszichés. Ezek az emberek önértékelési problémával küzdenek, mástól várják a választ, vagy éppen dependens, paranoid, nárcisztikus, vagy akár antiszociális személyiségzavartól szenvednek. Nem akar ő lelkileg nemesedni egy vallási közösségben; figyelmet akar, azt érezni, hogy ő irányítja a pillanatot, hogy őróla van szó, vagy megerősítésre vár, hogy a hallgatói bólogassanak arra, amiről mesél és helyeseljenek, hogy mennyire jól látja a dolgokat, mennyire jól csinál mindent.

Sajnos az efféle személyiségekkel csak pszichológus tud érdemben mit kezdeni, a hétköznapi embert az ilyen ledarálja idegileg.

2022. nov. 27. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
24%

Te bunkóvári kérdező!

Nemcsak a 2-es válaszoló szerint katyvasz, amit írtál. Se füle, se farka az egésznek, te nagyon nyomi!

Amúgy a macskás kérdésednél is ugyanilyen bunkó voltál, így hamar repülni fogsz innen! Aki megteheti, jelentse fel ezt a bunkót, nem kellenek ide ilyenek!

Egyébként meg aki 30+ évesen akkora szerencsecsomag, hogy nem tud egy idegesítő embert leszerelni, az minek kérdez? Felesleges!

2022. nov. 27. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
11 juuuujjjjjj de egy primitív bunkó vagy !!!! Meg milyen mcskás? Szerintem nálad a fejedben hatalmas probléma van...!!!
2022. nov. 27. 11:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!