Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Tényleg van olyan ember,...

Tényleg van olyan ember, akinek nincs narrátor a fejében?

Figyelt kérdés

Olvastam egy cikkben.🤷‍♂️

Arra gondolok, hogy pl nekem, meg gondolom mindenkinek, van egy hang a fejemben, aki pl mikor írok, mondja belül. Mint mikor a kisgyerekek mondják magukban hangosan amit írnak.

De van egy másik is, ami nem pofázik csak arra gondol amire kell, vagy hogy mondjam, na.

Tudok olyat, hogy azt mondom fejben, hogy normális vagyok, közben meg arra gondolok, hogy most is épp mekkora hülyeségen gondolkozok, meg hogy mekkora baromság ilyeneket "mondatni a belső hangommal".

Meg mikor olvasok, akkor is a belső narrátor hangot hallom.

Na, oszt azt mondják, hogy van olyan, aki nem tud pofázni magával a fejében.🤨



#Legalábbis én azt hiszem😅
2022. dec. 3. 21:28
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem teljesen igy van. Vannak narratívabb, és vizuálisabb gondolkodók. Pl van aki ha arra gondol, hogy készít egy rántottát, akkor nem narrálja, hanem elképzeli hogy rántotta készül. De ez inkább egy skála, amin mindenki szerepel, és csak az a kérdés mi dominánsabb, és milyen helyzetekben.
2022. dec. 3. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Én már egyszer leírtam itt egy hasonló kérdésnél, hogy nincsenek hangok a fejemben, se narrátor, se olyan, amit "hallok" valakinek a hangján, amikor gondolkozom. Úgy le lettem oltva és pontozva, hogy csak úgy porzott. Szóval valószínű én vagyok a defektes.
2022. dec. 3. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Az egyesnek igaza van.

Én pl. nagyon vizuális vagyok, SOHA nem narrálok semmit, amit csinálok - a fenti példával élve csak elképzelem a rántottát. Viszont ha magamban olvasok, nyilván van hang a fejemben, szerintem ezt nem is lehet máshogy kivitelezni.


Ennek ellenére amúgy (mielőtt azt hinnétek, hogy állandóan csend van a fejemben) maladaptive daydreamer vagyok, tehát állandóan elképzelt jelenetek mennek a fejemben, akár mintha én is “beszélgetnék” vagy vitatkoznék valakivel, fiktív szituációkban.

De az aktuális eseményeket vagy a saját cselekedeteimet eszembe nen jutna kommentálni, csak úgy megjelennek előttem képileg.

2022. dec. 3. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nekem még vitatkozni is szoktak egymással a hangok a fejemben vagy épp mintha magyaráznék valakinek valamit, úgy gondolkozok. Mások ilyet nem szoktak?
2022. dec. 3. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Édesanyám születésétől fogva siket és egyszer megpróbáltam ezt tudakolni tőle. Mihez s tova nincs koncepciója a hangokról (rezgéseken kívül, pl. mikor bömbölteted a zenét), válaszolni sem tudott a kérdésemre. Megérteni sem tudta. A beszámolójából viszont ki tudtam bogarászni annyit, hogy úgy gondol dolgokra, ahogy fejben is számol. Mikor fejben számolsz, akkor sem szólaltatod meg a belső hangodat, hanem vagy elképzeled a számokat (szerintem ez sem nagyon gyakori), vagy egyszerűen motorikus járatod a fejed, műveleteket végzel, folyamatokat vezetsz le. Ezt utóbbit nem tudom jól körülírni, de amikor felismertem, hogy egészen máshogy rajzolódik le a fejemben a számolás és a szövegezés, úgy érzem közelebb kerültem a "hangok nélküli" gondolkodás koncepciójához.
2022. dec. 4. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
7%
Akinek hangok vannak a fejeben,az elmebeteg.
2022. dec. 4. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nemrég láttam egy filmet erről. Érdemes megnézni.


[link]

2022. dec. 4. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Olyan emberek ismertek, akik megpróbálták megismerni és megérteni a jelenséget. Például az Osho-könyvek erről szólnak.
2022. dec. 4. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!