Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan kell ezt megoldani?(alb...

Hogyan kell ezt megoldani?(albérlet)

Figyelt kérdés

Van egy tartózkodási helyem meg a rendes címem.

Ugye a rendes marad.

De hallottam hogy nem igazán szeretik bejelenteni a tulajok az embereket.

Tehát ha megszabadulnék a tartózkodási helytől,akkor a szüleimhez mennének a leveleim,stb stb.

Na de attól függetlenül be kéne oda írni,hogy hol is lakok.

Na most ha ezt meg is teszem,de a tulaj nem tud róla és őt megkeresik hogy miért nem jelentett be...

Na akkor Armageddon.

Ebben az ügyben kellene nekem valami tanács.


2022. dec. 4. 14:49
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem a tulaj jelenti be a tartózkodási helyed, hanem neked kell kitöltött nyomtatvánnyal elmenni a kormányablakba. Ha hivatalosan adta ki a lakást, kötelessége segíteni a bejelentkezésed azzal, hogy aláírja a nyomtatványt. A háta mögött nem tudsz bejelentkezni.
2022. dec. 4. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
32%
Ha pedig nem adózik és kiderül megüti a bokáját.
2022. dec. 4. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Levelezési címet akkor is megadhatsz, ha nincs ott tartózkodási helyed. Sőt ha gyakran változik a levelezési cím, akkor érdemes a szülőket megadni, annyit megtehetnek hogy félrerakják/megnézik neked a leveleidet. Bejelentkezést meg a tulajdonos nem akadályozhatja meg, az neked kötelességed, vagy régebben legalábbis biztos az volt. Két tanús szerződéssel okmányiroda oszt jónapot. Ha sumákolás van a szerződéssel, az más dolog, akkor sumákoljátok ki ezt is.
2022. dec. 4. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
69%

jól írják előttem!


A levelezési cím bármi lehet - tartózkodási helytől függetlenül is.


Ha van albérleti szerződésed, azzal egyébként is be tudsz jelentkezni.

2022. dec. 4. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%

Nem tud bérleti szerződéssel bejelentkezni.

Nem lehet a levelezési cím független a tartózkodási helyétől, mert nem fogják neki lakcímkártya nélkül odaadni az ajánlott küldeményeket.

2022. dec. 4. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

5: DE be tud!!!


[link]


"...a lakcímbejelentést szabályozó jogszabály egyértelműen fogalmaz: a bérlő az általa bérelt lakásra nézve a lakcímbejelentési eljárásban „szállásadónak” minősül.


Ez a gyakorlatban azt jelenti, hogy a bérlő (vagy a lakás használatára feljogosított személy) részéről a bejelentkezéshez – a lakcímbejelentő lapon és személyes okmányain kívül – csupán a lakáshasználatot igazoló okirat bemutatása szükséges. Vagyis a bérbeadó külön hozzájáruló nyilatkozata nélkül is eleget tud tenni a bejelentkezésre vonatkozó törvényi kötelezettségének."

2022. dec. 4. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Na most aztán jól meg vagyok kavarva,de így tanul az ember.

Na,ezt a nyomtatványt megtalálom a neten,kinyomtatom és megírjuk.

Ezután bemegyek minden helyre ahol a régi címem van megadva,hogy bank,vagy bárhonnan érkező levél mind oda menjen ahol lakok.

De előtte kormányhivatal,beadom a papírt,amit ketten kitöltöttünk,oszt csókolom.

Ehhez kell két tanú is,hogy én odamentem.

Azt találok úgyis.

Így minden oké?

Bocsánat hogy értetlenkedek,meg nem tudom a jogszabályt,csak mehetnékem van már így fiatalon.

Meguntam az otthoni légkört,saját életet akarok mert elvileg nem tilos.

Aztán most lehet összeszedek egy jó lehetőséget.

Ezt sem tanították az iskolában.

2022. dec. 4. 17:54
 8/9 anonim ***** válasza:

Ha saját életet akarsz és mindent az új címedre akarsz kapni, mert te olyan biztos vagy benne, hogy nem mész haza lakni, akkor számold fel az állandó lakóhelyed.

(és mielőtt: de, lehet állandó lakóhelyet létesíteni bérelt lakásban)

2022. dec. 4. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Nem akarom felszámolni.

Nem érdekel,hogy oda van írva.

Csak a beköltözés zökkenőmentes legyen.

Nem akarok várakozni fél órákat.

Pár lépésben le akarom tudni.

1. Nyomtatvány+két tanú

2. Kormányhivatal papír be

3. Be az ajtón


Ezen kívül van bármi más,amire érdemes figyelnem,vagy ez minden?

2022. dec. 4. 21:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!