Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi lesz az emberekkel, mi...

Mi lesz az emberekkel, mi lesz Magyarországgal a következő 1-2 évben?

Figyelt kérdés

2020-ig volt egy teljesen normális életem. Nem éltem nagy lábon, de megengedtem magamnak olyan dolgokat mint például egy új télikabát, csizma, évi egyszeri utazás 2-3 napra fapados járattal, a boltban megvettem azokat az élelmiszereket amiket kigondoltam/megkívántam, különösebb fejfájás nélkül kifizettem a számláim, sőt még egy használt autót is vettem 2018-ban!


Ezek Covid idején is megmaradtak, kivéve a ruházkodás és utazás, mert ugye nem lehetett sehova menni, nem volt értelme új ruhákat venni, hiszen hova veszem fel..


Most 2022 vége van és a helyzetem a következő:

A közös költségem jelenleg 26e forint (ebben semmi nincs csak a társasház közös költsége) bejelentette a közös képviselet, hogy megemeli 36-ra. + áram, gáz, víz, internet. Másfél szobás lakás.

Az autót eladtam, mert az már az abszolút luxus lett volna.

Nem utaztam Covid óta még a szomszéd városba sem, mert a vonatjegy helyett inkább tejet veszek.

Fogytam 10 kilót, mert próbálok azon spórolni, amin tudok, és ami egyben 40%-os havi áremelkedéssel nő: élelmiszer.

Ruha, cipőboltba be sem megyek, mert csak fájdítom a szívem.

Mozi, színház, koncert, étterem stb. ezekben Covid előtt voltam utoljára.



Dolgozom, fizetésemelést 2 éve nem kaptam, és közölték, hogy nem is fognak adni, tulajdonképpen örüljünk, hogy van munkánk.



Nem kell mondani, hogy meglehetősen magam alatt vagyok. Ahogy úgy látom a társadalom egésze.


Mit tehetnék, hogy felviduljak?


2022. dec. 6. 22:18
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
28%
Keress jobb állást
2022. dec. 6. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
80%
Költözz össze valakivel vagy valakikkel.
2022. dec. 6. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
76%

Ha tudsz valoban valts munkat, ha nincs lehezoseged, akkor nyugtasson az a tudat, h milliok elnek hozzad hasonloan igy ebben az orszagban van aki megrosszabbul.


Orszag valtas is segithet de van egy olyan erzesem hogy nallad ez nem opcio.

2022. dec. 6. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sajnálom, sajnos sokan kerültünk ilyen helyzetbe. A cég nekünk is a covidra fogta, de kihaecoltuk a fizuemelést (multi termelő vállalat). Nálatok ez nem lehetőség? Legalább az inflációt kövesse le, ezt érjétek el!

Barátok, család nem tud támogatni téged?

2022. dec. 6. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
Szabad azt megkérdeznem, hogy mennyiből gazdálkodol?
2022. dec. 6. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
38%
Marad az össznép bárgyúdás, bólogatás Viktortának, aki nagyobb lesz már, mint egy BelAZ bánydömper...
2022. dec. 6. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
0%

És mi köze a Te nyomorodnak az emberekhez meg az országhoz?

Nem muszáj aprópénzért dolgozni.

2022. dec. 6. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
68%
Kedves kérdező, elmesélném, milyen volt Szerbiában az 1993 és 94-es években. 65 százalékos volt az infláció napi szinten. Az árak másfél naponként duplázódtak. Ha a bankban sorban álltunk a fizetésért, mire sorra jutottunk, fele annyit sem ért. A legnagyobb papírpénz 500000000000 értékű volt. Iskolában dolgoztam, harmad normával, hetente kaptuk a fizetést. Amikor tetőzött az infláció, a heti béremmel egy rágógumit sem tudtam venni... A polcok nagy része üres volt. Kenyérért sorban álltunk. Nem hiszem, hogy ez megismétlődhet. Túléltük, és ez elkövetkező nehéz időszak is elmúlik majd.
2022. dec. 6. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
Mit dolgozol?
2022. dec. 6. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
12%

De ez látható volt és ennek így kellett lennie. Az életszínvonal mesterségesen volt feltolva. Többnyire hitelek halmozásából. Ez sem mehetett a végtelenségig, hogy a középosztályról lehúzzák a bőrt, mert azért lássuk be, ők termelték ki az alsó kaszt jólétét. Az ő pénzükből osztogattak. Nem a minimálbéres szutykok termelték azt ki, amiből az elmúlt évekből osztogatott a kormány. Továbbá, a kormány az osztogatósdihoz pénznyomtatásba is kezdett, ami mögött nem volt fedezet sem olyan gazdasági teljesítmény. Ennek isszuk most a levét.

És az a réteg, a középosztály, akinek a pénzéből osztogattak, semmire nem volt jogosult, magyarán ők nem kaptak semmit, míg a sok zsellér életszínvonala egyre csak nőtt.

És az hogy az alsó kaszt, köztük te is autót vettél, és ez által élhetetlenné tettétek a városokat, ennek köszönhető.

Ezt te sem gondolhattad kérdező, hogy az alacsony értékű munkáddal, majd életed végéig dőzsolni fogsz.

2022. dec. 6. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!