Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan került Mo.-ra ennyi...

Hogyan került Mo.-ra ennyi kínai kiskereskedő?

Figyelt kérdés
Azon tűnődtem, hogy szinte mindegyik kisebb városban van 1-2 kínai ruhabolt, de hogyan "találnak ide" a világ másik végéről? (Tudom van repülő, hajó, de mégsem lehet olyan egyszerű belevágni nekik, illetve megéri-e, nincs túl vonzó gazdasági helyzetünk)
2022. dec. 13. 01:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
91%
Romániában is hasonló számban megtalálhatóak.
2022. dec. 13. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Én 26 éves vagyok, de emlékszem amikor még kisgyerekként fogtam anyukám kezét már akkor sok kínai bolt volt a hozzánk közeli városokban!
2022. dec. 13. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
12%
Szted kinaban mekkora a nepesseg?
2022. dec. 13. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
A '90-es években kezdtek fokozatosan bejönni, annak is inkább a 2. harmadában, de jelentősen megmutatkozni a 2000-es évektől kezdtek.
2022. dec. 13. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Ezt értem, csak a hogyant nem igazán. :-D


A csungkingi Cseng beírja a googlbe, hogy Kaposvár üzlethelység kiadó talál egyett és ide repül? :-D Ráadásul nyelvtudás nélkül elintéz magának minden vállalkozással kapcsolatos dolgot

2022. dec. 13. 02:10
 6/13 anonim ***** válasza:
65%

Amúgy tényleg érdekes téma ez.


Kőbányán élek, itt rengeteg PANELLAKÁS van kínai tulajdonban.


Sokat kiadnak, sokban ők laknak.


A szomszédomnak lekértem a tulajdoni lapját, ott valami olyasmi lehetett, hogy megörökölték az ingatlant, eladták kínainak és vissza bérlik tőle.


Vagy olyanokról tudok, hogy kínaiak egymás melletti lakásokat vettek meg és azokat nyitották össze egy lakássá.


Érdekesek ezek a kínaiak mert elvannak panellakásban, de például az autójukra sokkal jobban adnak. Jaguár, BMW, Land Rover, 20-30-40 milliós autók állnak a proli Kőbányai panelok előtt...

2022. dec. 13. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
58%
Úgy szaporodnak, mint ahogyan azt otthon megszokták. Hatványozottan! Ennyi!
2022. dec. 13. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Egymásnak adják a tippeket, ismerősök beszámolói alapján jönnek.
2022. dec. 13. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

1-es ne beszéljen butaságokat: Közép,- és Kelet-Euróában Ororszországot leszámítva Európában Magyarországon a legmagasabb a kínaiak száma/aránya. Románia meg sem közelíti.


Kérdésre a válasz alapvetően három összetevőjű:

- a rendszerváltozáskor a régióban Magyarország volt az első ország, mely egy ideig vízummentesen engedett be kínai vendégmunkásokat, kik közül sokan itt is maradtak

- a kormány kifejezetten nagy hangsúlyt fektet a kínai kapcsolatokra

- az itt élő, nagyjából 30.000 fő jó hírünket kelti, s újabb kinti ismerősök érkeznek


A magyarországi kínaiak négy csoportra oszthatók:

- a (jobbára alacsony minőségű és árú) árucikkeket/ételeket kínáló vegyesboltok/kifőzdék tulajdonosai és alkalmazottai, kik hosszú évek óta itt élnek, magyarul csak annyit tudnak, amennyi a munkájukhoz szükséges, a többségi társadalommal vegyülni nem óhajtanak és nem is tudnak

- az ő Magyarországon született, magyar közoktatásban tanuló gyermekeik, kik egyfajta hidat képeznek a két kultúra között

- cserediákok

- az utóbbi néhány évben beköltözött, angolul jól beszélő (viszonylag fiatal) és kifejezetten jómódú üzletemberek, kik szintén nem foglalkoznak a többségi társadalommal.


Az első két csoport főleg a X., VIII. és IX. kerületi panellakásokban él, míg az utóbbi új építésű drága társasházakban.


Természetesen vidéken is vannak, mert tényleg szinte még a kisvárosokban is akad egy-egy kínai üzlet. A vidékiek viszont jóval izoláltabbak, számukra nem érhető el az, ami a fővárosban lakó kínai közösség előtt nyitott (pl. kínai kalligráfia szervezett oktatása a gyermekeknek, kínai nyelvű újság, otthonról importált különleges alapanyagok főzéshez stb). Következésképpen el is mondható, hogy a magyarországi kínaiak nagyobb része a fővárosban él.

2022. dec. 13. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

9-es, köszönöm szépen, esetleg azt nem tudod miért nem akarnak vegyülni velünk? Úgy tudom kirekesztés is járhat a család részéről, ha európai párral házasodna egy kínai.

Lenéznek minket? Féltik a kultúrájukat? Ideológia?

2022. dec. 13. 05:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!