Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Névváltoztatás esetén a...

Névváltoztatás esetén a gyerekem papírjait is ki kell cserélni?

Figyelt kérdés

Születési nevemet tervezem megváltoztatni, vezeték és keresztnevet egyaránt. Ennek intézésé nagyjából tiszta.

A kerdesem az lenne, hogy a kislányom minden iratát, papírját, ahol az édesanyja leánykori neve szerepel, azokat is ki kell cserélni? Pl kórházi zárójelentésén szerepelek X.Y.-ként, utána felbukkanok A.B.-ként, hogy én vagyok az anyukája, nem lesz ebből kavarodás?

Ha valakinek van tapasztalata, szívesen olvasnám.



#névváltás #gyerek iratai
2022. dec. 13. 12:49
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
91%
Nem. Mindenhol anya leánykori neve kell szerepeljen, pontosan amiatt mert egy felnőtt nő házasság útján megannyiszor változtathatja a nevét.
2022. dec. 13. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
91%
Nem. A lánykori neved nem változik meg ettől. A névváltoztatás utántól él csak az új neved.
2022. dec. 13. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
89%

Ráadásul most már nem leánykori név a megfogalmazás, hanem anyja születési neve.

Tehát egyértelmű... Nem kell megváltoztatni a gyerek semmiféle okmányában .Meg a tiédben sem.

2022. dec. 13. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
11%

A születési nevedet szerintem nem tudod megváltoztatni. Attól még az voltál x évig és ezt eltagadni pont olyan lenne, mintha Trianont vagy a Holocaustot tagadnád (na jó, nem teljesen, de attól még ez is a te történelmed része, múltad része.)


Amúgy belegondoltál már, hogy az összes iratodat(személyi, útlevél - ha van - jogosítvány(ok) - ha van(nak) -, bankkártya, stb. stb. stb. mindent is le kell cserélni, és hogy ez mind-mind, egytől egyig mibe kerül?


Na, nekem pont ezért, meg az ezzel automatikusan együttjáró, kötelező hivataljárási cirkusz miatt eszembe nem jutna ezt végigcsinálni, nem, még akkor se, ha már nyugdíjas lennék.(még van vagy 25 évem addig a jelen állás szerint, de addigra úgyis feltornásszák a korhatárt szerintem 70-75 évre is, mert nem bírja majd eltartani az a kevés, szűkkörű dolgozó réteg az elöregedő magyar társadalom egyre növekvő számú idős tagjait.)

2022. dec. 13. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
95%

De meg lehet változtatni a születési neved. Sőt, csak azt tudod megváltoztatni, mert a házassággal szerzett neved bizonyos szabályok szerint képződik a férjedéből.

A kérdésedre viszont nem tudom a választ, én azt mondanám, hogy szerintem nem, mert amikor a gyereked született, akkor az volt a születési neved. De nem tudom.

2022. dec. 13. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
8%

5: hidd már el, hogy a SZÜLETÉSI NÉV az FIX.


Már hogy lehetne megváltoztatni???? Kiss Piroska SZÜLETÉSI neve nem lesz Gipsz Jakabné, ha férjhezmegy!!!

2022. dec. 13. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 Metionin ***** válasza:
100%

De, a születési nevet meg lehet változtatni, az illető új anyakönyvi kivonatot kap, mintha az új nevén született volna. Szóval igen, a gyereknek is más innentől az anyja születési neve.

Kérdező, ezt érdeklődd meg az anyakönyvi hivatalnál, én anno változtattam szül. nevet de gyerekem nincs, azt nem tudom, hogy megy. Az tuti, hogy a korábbi bizonyítványok, zárójelentések stb. mellé elég csatolni a változtatásról az okiratot és a gyerek új irataiba is az új neved kerül, ha azok lejárnak és cserélni kell. A jelenlegi iratokat is valószínűleg kell neki cserélni de ezt ott tudják megmondani, hogy a meglévőket kell-e bolygatni.

Aki pedig azt írja, hogy az iratok cseréje drága, egyedül a jogsi és forgalmi számottevőbb összeg. A személyi és lakcím kártyám összesen 2000 ft volt, taj és adó ingyenes, bankkártya maradhat míg le nem jár.

2022. dec. 13. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

6

Nem hiszem el, mert nekem is sikerült megváltoztatnom.

Ha Kiss Piroska férjhez megy, akkor az asszonyneve lesz Gipsz Jakabné, a születési neve marad Kiss Piroska. A születési nevét nem is változtathatná Gipsz Jakabné-ra csak úgy találomra, házasság nélkül.

2022. dec. 13. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
70%
8: tehát te konkrétan Kiss Piroskát megváltoztattad Nagy Margitra (példa)???
2022. dec. 13. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Metionin ***** válasza:
100%
9. Bár én a 7 vagyok de igen és kaptam egy új anyakönyvi kivonatot, mivel onnantól az anyakönyvemben is Nagy Margit szerepel születési névként és minden papíron az van mint lánykori/születési név.
2022. dec. 13. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!