Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mennyire bunkóság nekimenni...

Mennyire bunkóság nekimenni gyalog a szembejövőnek, ha ők többen mennek egymás mellett, nekem meg nincs hova lehúzódni?

Figyelt kérdés

Lényegében mindennapos szituáció, hogy a járdán szemből jön 2-3 ember egymás mellett beszélgetve, én meg egyedül mennék és nem húzódnak be egymás mögé.

Ha van hely akkor el szoktam engedni őket de ha pl kerítés, fal van az egyik oldalon akkor nem vagyok hajlandó emiatt lelépni az úttestre és elüttetni magam, szóval simán csak lehúzódok a járda szélére, megfeszítem a vállam és nekimegyek lassítás nélkül.

Vagy ennek a jelenségnek a másik fajtája amikor a buszon/vonaton ácsorog az út közepén, és 2-3 szólás után se enged el.. Olyankor is átnyomakodok erővel.

Ilyenkor olyan döbbenten, hitetlenkedve tudnak nézni...


Mit kellene/lehetni tenni ilyen esetben? Ti mit csináltok ilyenkor?


Miért lepődnek meg annyira???


2022. dec. 15. 13:25
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
99%
A legjobb megoldás ilyenkor megállni, és így vagy kénytelen kikerül, vagy ő jön neked.
2022. dec. 15. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
25%
Rajtad. Hogy élsz, létezel. Ez a magyar társadalom legnagyobb problémája. Hogy létezik a másik. Nagyon szomorú.
2022. dec. 15. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
100%
Túl sok idióta ember van, te teljesen jól megoldottad. Nem is lehetne nagyon mást csinálni ha nem mennek odébb.
2022. dec. 15. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
100%
Ja, igen. Ha van időd, állj meg kedvesen, mosolyogva. Neki kell lemenni az úttestre, ha te gyökeret eresztesz.
2022. dec. 15. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ilyenkor jobb megállni.
2022. dec. 15. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 A kérdező kommentje:
Ez jó ötlet 😄
2022. dec. 15. 14:04
 7/32 anonim ***** válasza:
84%

Középre húzódsz és megállsz, mintha te lennél az Atyaúristen. Ők meg majd oldalazva kikerülnek.

Egy időben csináltam azt, hogy táskámat a bal vállamra vettem és jobbra húzódva a táskámmal ütöttem vállon azt, aki nem húzódott le. Ebből azért volt néha kajabálás. :)))


További ötletek buszon, vonaton, főleg ha nem nagykabátban vagyunk és férfinak születtél.

Simítsd végig a hátát és úgy kérd kedves hangon, hogy adjon helyet. Én férfi vagyok, és minden férfi is, nő is ilyenkor NAGYON GYORSAN odébb szokott lépni. :-))))

2022. dec. 15. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
100%

Az ilyen barmok abban a tévképzetben lebegnek, hogy nekik épült a bolygó.

Leblokkolsz! Kikényszeríted, hogy kikerüljenek!

Aki farönk, az is husáng! :D

Kicsit más, de találkoztam olyan szinten telefonfüggő pich@val, akinek a három méter (!) széles járdán nem sikerült elmennie mellettem, - pedig én a jobb szélén mentem, egyenes útvonalat tartva!

Mondjátok csak nyugodtan rám, hogy gonosz vagyok, de ezek után azt kívántam neki, hogy navigálja egyszer magát bele egy combosabb építkezési gödörbe! -Az intenzíven majd kitelefonozhatná magát az idióta!

Attól meg kifejezetten ideges tudok lenni, amikor "lehozza játszani" valaki a gyerekét - és a telefonjának bűvöletében gyakorlatilag olyan kárt okozhat magában a gyerek, amilyet csak akar! -Kutya nem való az ilyen baromnak, nem hogy gyerek!

2022. dec. 15. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
0%

Jézusom mennyi frusztrált ember van:D Mi ez a rendőrködés, büntetgetés?

Ha szembejönnek és nem tudom kikerülni őket, akkor mikor odaérek eléjük megállok. Majd szétválnak és annyi. Veszítek negyed másodpercet, hajjaj:D


Nem kell ebből ügyet csinálni, másokat lökdösni meg aztán pláne nem. De ez a direkt kirakom a táskámat meg nekivállalok dolog elég nagy elnyomott haragra utal:D

2022. dec. 15. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
52%

A tapasztalatom az, hogy az ilyen helyzetek oka a félreérthető metakommunikáció. Pl vezetés közben a feleségem rendszeresen panaszkodik, hogy nem engedik el, én pedig nem tapasztalok ilyet. Ennek az oka az, hogy ő óvatoskodik, várja, hogy elengedjék, és ez a hezitálás, bizonytalankodás átadja a kezdeményezést. Én ha menni akarok, akkor igyekszem kitölteni a teret, és mindenki látja a határozott szándékot, és ők engednek el.


Azért néznek rád furán, mert a testbeszéded alkalmazkodó, kihúzódsz, lelassítasz, madj amikor ott vannak, akkor meg agresszívan nekik ütközöl. Próbáld ki, hogy amikor jönnek szembe, úgy mégy tovább, mintha ott sem lennének. Ne húzódj ki a járda szélére, épp ellenkezőleg: foglald el a járda közepét, és viselkedj teljesen természetesen. Azt fogod észrevenni, hogy 10-ből 9-szer amikor már közel vagy, vagy lelassítanak és elengednek, vagy beállnak libasorba. Ilyenkor már te is húzódj ki, hogy elférjetek, ne legyél pöffeszkedő, csak határozott.

2022. dec. 15. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!