Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mamahotelesek, ti ha a családt...

Mamahotelesek, ti ha a családtól kapnátok némi anyagi támogatást is a különköltözésre, akkor is inkább otthon laknátok?

Figyelt kérdés

Mondjuk nincs egy nagyon gazdag családotok, de huszonévesen adnának legalább annyit, hogy albérleti szobát bérelhess (max. magadnak kiegészíted még, ha egész lakást akarsz bérelni) és 30 évesen pedig odaadnák egy fél kislakás árát (mondjuk nagyszülői örökségből, amit továbbadnak nektek). De csak akkor, ha ezeket a pénzeket erre fordítjátok, tehát bérlésre vagy vásárlásra.


Ezt elfogadnátok, vagy annyira imádtok otthon lakni, hogy így sem költöznétek el otthonról?


2022. dec. 17. 18:41
 1/4 anonim ***** válasza:
54%
És főzni, mosni, takarítani ki fog? Dehogy költöznék.
2022. dec. 17. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
93%

26 éves koromig laktam otthon, de 20 évesen el akartam már költözni, csak nem tehettem meg anyagilag. Igen k.urvára elmentem volna sokkal előbb, ha adtak volna pénzt. Szerintem normális ember el akar költözni ebben a korban és nem érdekli, hogy ez házimunkával, esetleg kis magánnyal együtt jár.


Másfél éve élek külön és meg is látszik a mentális egészségemen a túl sokáig otthon maradás :D

2022. dec. 17. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
100%
Van pénzem, de a munkahelyem innen szűk 10 perc séta. Na jó, hazudtam, mert ha lefagy, van az bő 10 is. Hová is kéne költözzek? Főleg, hogy itt fizetős az utcai parkolás, nekünk meg van garázs a házban.
2022. dec. 17. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Azonnal. Az egyetem alatt már laktam külön, de úgy alakult, hogy haza kellett költöznöm és egy kisebb tragédiának éltem meg :D Borzalmas. Elsősorban nem is azzal van a bajom, hogy a szüleimmel kell együtt élnem, hanem inkább a környezetváltozás nem tetszett. Egy vidéki kisvárosban lakunk, ahol egy magamfajta fiatal gyakorlatilag semmit nem tud csinálni. Itt autó nélkül nem tudsz létezni, mert nem gyaloglásra van tervezve a város és a tömegközlekedés csak papíron létezik, ezért én egyénileg szinte sehova nem is tudok menni, a szüleimnek kell fuvaroznia mindenhova, ami kényelmetlen és nem is mindig megoldható. Nincsen egy normális kávézó, egy könyvtár, egy edzőterem, egy bármi, ahova el tudnál járni. Semmiféle épkézláb program nincs a városban. Üzletek sem igazán, a legtöbb dolgot maximum megrendelni tudod. A családomon kívül senkit nem ismerek itt, úgyhogy nem tudok kivel összejárni sem. A város sem az a kellemes hangulatú, kedves kisváros, hanem egy lepukkant, kihalt város, ahol embert nem látsz az utcákon. Úgyhogy így semmihez nincs motivációm, halálra unom magam és folyamatosan azon kattog az agyam, hogy mikor fogok tudni már elköltözni innen. Hiányzik, hogy önálló legyek és egyszerűen csak azt csináljam, amit szeretnék. Ebben nem a szüleim hátráltatnak, hanem maguk a körülmények.
2022. dec. 18. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!