Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ollófóbia lehet ez? Több lent.

Ollófóbia lehet ez? Több lent.

Figyelt kérdés

Félek az ollóktól, álltalános suliban régen technika órán annyira féltem ha megláttam, hogy valaki szétnyitja az ollót, hogy muszály volt kikéreckednem wc-re.

Bármikor olló közelébe kerülök úgy elkezdek remegni hogy csak na.

Ha le akarja anyám vágni a hajam akkor is nyugtatót ad be... rövid hajat amúgy is utálom, olyan megfosztottság érzés. Fodrászhoz max.göndöríttésre vagyok hajlandó menni, de ha ott is a mellettem ülőnek vágják éppen a haját olyan hányinger kap el, egyszer tényleg behánytam.

Mit tegyek, hogy ne féljek az ollótól?



2022. dec. 18. 09:24
 1/3 anonim ***** válasza:
Keress fel pszichológust.
2022. dec. 18. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Kicsi korodban nem volt valami traumatikus hajvágásod vagy sérülésed? De a konkrét fóbia csak egy megjelenési forma, a mélyén a szorongás van, bármitől félhetnél. A kezelés módja a folyamatosan közelítő kitettség: először olló kép, aztán olló csattogás a háttérben, aztán kisgyerek olló a kezedbe, aztán rendes olló a kezedbe, aztán vágjál te, aztán ücsörgés és bámészkodás a fodrászszalonban tét nélkül, közben mindig kivárva, míg légzőgyakorlatokkal, relaxációval eléred a nyugalmi állapotot. De alapvetően a szorongást kell elmulasztani. Fóbiákhoz értő klinikai szakpszichológust keress.
2022. dec. 18. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nem volt pedig kiskoromban traumám ollóval.
2022. dec. 18. 10:28

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!