Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Sok vak miért hord fekete...

Sok vak miért hord fekete szemüveget?

Figyelt kérdés
Egy ideje eltűntek a fekete szemüveget hordó vakok, de régen szinte mindegyik csak így jelent meg az utcán. Mi az oka?
2022. dec. 18. 22:01
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem akarják felhívni magukra a figyelmet.

Persze télen furcsa a napszemüveg, de jó időben egészen beilleszkednek a többi ember közé.

2022. dec. 18. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
78%
szerintem azért hogy felismerd hogy vakok és ne kérdezd tőle hogy hány ujjamat mutatom
2022. dec. 18. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
2%
Talán írd ki ezt a kérdést külön a vakoknak.
2022. dec. 18. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Sokaknak bántja a fény a szemét attól függetlenül, hogy nem lát, főleg a hirtelen változások a fényben. És egy élettelenül előre meredő vagy a beszélőpartnerrel ellentétes irányba néző szempár is sokaknak bizarr; beszólnak érte. A napszemüveg mindkettőt megoldja.
2022. dec. 18. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Én ismertem olyan vakot, aki azért hordta, mert nem akarta mutogatni a "halott szemeit".
2022. dec. 18. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Azért mert látszik a szemén, hogy vak és buszállomásokon vagy sikátorokban könnyű célpont lenne a zsebtolvajok számára.
2022. dec. 19. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a tekintetének látványától szeretne megkímélni másokat ezzel a vak ember és nem akarja kitenni magát provokációknak a kinézetével, amiről ráadásul az esetek igen túlnyomó hányadában nem is tehet.
2022. dec. 19. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Több oka van. Az egyik, hogy attól hogy a szem nem lát, a fényre ugyanúgy lehet érzékeny. Ez pedig fájdalommal, könnyezéssel jár, ami egy vaknak ugyanúgy nem kellemes. A másik, pedig hogy vannak olyan látássérülések amiknél a szem nos nem túl esztétikusan néz ki, amit egy ilyen szemüveggel el lehet fedni. Mellesleg, én vakként például sosem hordtam kifejezetten emiatt szemüveget, és ha hordtam is, akkor sem feketét. Nálam a napszemüveg tényleg a fényvédelem funkciót tölti be. Ha nincs rajtam, és látják a szemem, hát istenem, nem fogom rosszul érezni magam tőle.
2022. dec. 19. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!