Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Egy értelmi fogyatékos emberen...

Egy értelmi fogyatékos emberen általában miért látszik kívülről is, hogy fogyatékos?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy pl. egy Down-szindrómás személyen látszik is, hogy az, az arcuk egészen más, de bármilyen más értelmi fogyatékkal élő emberen is látszik. Ez miért van? Miért hat ki az ember külsejére is az, hogy az agya mennyire, vagy mennyire nem fejlődött ki rendesen?
2022. dec. 19. 11:13
 1/8 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem a tekintetükön látszik elsősorban.
2022. dec. 19. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
93%
viselkedésük, mozgásuk igen.
2022. dec. 19. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
82%
Általában az is látszik egy ember arcán, hogy okos vagy buta. Pl. a zsigubigule fickóról is első blikkre megmondod, hogy nem egy Einstein, meg se kell szólalnia hozzá. Én azt figyeltem meg, hogy a kicsi, közel ülő szemek a butább emberekre jellemzőek, míg a nagyobb szemek az értelmesebbekre (nem törvényszerű, de nagyon gyakran így látom). Az okát sajnos én sem tudom.
2022. dec. 19. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon nehéz kérdés. Erre talán senki sem tud helyes választ adni.
2022. dec. 19. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
95%
Valószínűleg a fogyatékosság kihatással van olyan agyi területekre is amiről te nem is tudsz, mert teljesen ösztönös vagy tanult alap cselekvés. Például a járás.
2022. dec. 19. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
#3 Egyetértek. Vagy a kis, hátracsapott homlok, mint amilyen a neandervölgyi embereknek volt.
2022. dec. 19. 15:27
 7/8 anonim ***** válasza:
88%
Ha az agy, mint a test része, nem fejlődött ki rendesen, akkor miért meglepő, hogy a test, vagy annak más részei is fejletlenek? Ha az embrionális fejlődésben során, főleg a kezdeti szakaszban, az agy a testtel párhuzamosan fejlődik. Ha ebben a folyamatban valahol törés következik be (mondjuk kromoszónális okokból), ami az agy fejlődését eltéríti, akkor ez a törés kihathat a test más részeire is, mondjuk az idegpályákra.
2022. dec. 19. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
#7 Nekem személy szerint azért meglepő, mert nem értek hozzá, és nem tudtam ezt a két dolgot összekötni, ezért itt feltettem ezt a kérdést. Köszönöm a válaszod!
2022. dec. 19. 15:42

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!